Przepalanie motocykla zimą i tego efekty

Wszelkie tematy dotyczące naszych motocykli.
Awatar użytkownika
Wydminianin
Posty: 506
Rejestracja: ndz mar 06, 2016
Miejscowość: Wydminy (na Mazurach)
Motocykl: VN2000 Classic LT '07 Honda Deauville 650 '03
VROC: 0

Przepalanie motocykla zimą i tego efekty

Post autor: Wydminianin » ndz kwie 30, 2023

Po zakupie VN2000 postanowiłem sprawdzić stan oleju zgodnie z procedurą. No i zaczęło się podniesione ciśnienie. Pod korkiem znalazłem majonez i choć to był okres przedświąteczny, nie byłem zachwycony jego obecnością. Zrzuciłem to właśnie na karb zimowego przepalania moto, o którym mówił mi sprzedający. Nie byłoby to nic nadzwyczajnego, gdyby nie kolor substancji w silniku widocznej przez korek wlewowy Obrazek. Pomimo tego z duszą na ramieniu odpaliłem moto, pozwoliłem się zagrzać i sprawdzenie poziomu oleju po 3 minutach. Na bagnecie max, podobnie po 5, 10, 15 minutach, jak również następnego dnia. Wniosek- za dużo oleju w silniku, który postanowiłem odessać. To co odessałem przyprawiło mnie o dreszcze, bo wg.sprzedającego olej był wymieniony- jak się okazało jesienią. Obrazek. O zgrozo, pomyślałem, uszczelka pod głowicą jak nic do wymiany. Jednak poziom płynu chłodniczego w normie, nic nie ubywa. Dobra, myślę sobie, zrobię płukankę, wymienię olej i zobaczymy. Jak pomyślałem tak i zrobiłem. Płukanka silnika, nowy filtr i olej. To co spłynęło z silnika to w żadnym wypadku nie wyglądało jak olej Obrazek Obrazek Nawet na korku spustowym z obudowy sprzęgła był majonez Obrazek
Po wymianie oleju zrobiłem kilkanaście kilometrów, tak dla zasady zatankować a przede wszystkim poczuć radość z nowego nabytku. Po powrocie znowu procedura i znowu zonk- cały czas stan oleju, nic nie spływa, a pod korkiem znowu ślady majonezu. Stan płynu chłodniczego bez zmian, więc w wielką sobotę wybrałem się na dłuższą wycieczkę na motoświęconkę do Świętej Lipki- tam i z powrotem jakieś 160 km. W trakcie jazdy kolejny powód do stresu- piszczenie z okolicy napędu. W pierwszej chwili myśl- łożysko na kole pasowym padło. W nerwach wróciłem do domu, poczytałem jeszcze raz wszystkie posty o pasach napędowych i pomyślałem, że może przedwcześnie się martwię, tym bardziej, że po obejrzeniu pasa zauważyłem, że jest na środku koła pasowego, a nie przy zewnętrznej stronie. Za to korek oleju czyściutki, olej tylko trochę mętnawy. Znowu wymieniłem olej i filtr. Przy zmianie "stary" olej już nie wyglądał tak źle jak za pierwszym razem Obrazek Pas naciągnąłem i ustawiłem koło na znaki, bo wcześniej ktoś ustawił z lewej strony na czwartą kreskę od przodu, a z prawej na trzecią tak aby pas układał się na środku :wall: . Teraz jedynym mankamentem pozostał spływ oleju ze zbiornika do miski- nadal jest stan w każdym momencie, a zalałem 5,4L, za każdym razem. No i cykanie zaworów związane prawdopodobnie z filtrami HLA. To jednak już temat na jesienne wieczory. Podsumowując: zimowe przepalanie motocykla nie przyniosło żadnego pożytku, więcej, spowodowało generowanie dodatkowych kosztów, a sama wymiana oleju jesienią nie miała sensu. Dziś, po przejechaniu od ostatniej wymiany ok 400 mil, płyn chłodniczy na tym samym poziomie, a olej czysty i klarowny.
Jarek
NIE ROBIĘ ZAKUPÓW W NIEDZIELE!!!

Whiteroman
Posty: 97
Rejestracja: pt lip 05, 2019
Miejscowość: Poznań
Motocykl: VN2000

Re: Przepalanie motocykla zimą i tego efekty

Post autor: Whiteroman » pn maja 01, 2023

Witaj
Z tego, co opisujesz masz stale ten sam poziom oleju podczas pomiarów. Co w takim razie dzieje się z tym olejem jeśli go spuszczasz go w celu wymiany?

Awatar użytkownika
Wydminianin
Posty: 506
Rejestracja: ndz mar 06, 2016
Miejscowość: Wydminy (na Mazurach)
Motocykl: VN2000 Classic LT '07 Honda Deauville 650 '03
VROC: 0

Re: Przepalanie motocykla zimą i tego efekty

Post autor: Wydminianin » wt maja 02, 2023

Przy wymianie spłynęło wszystko przez 3 korki, tyle, ile wlałem. Przez otwór wlewu nie widać oleju, silnik wewnątrz jest pusty, na tyle ile widać.
Jarek
NIE ROBIĘ ZAKUPÓW W NIEDZIELE!!!

Colonel
Posty: 8
Rejestracja: pn paź 02, 2023
Miejscowość: Jaworzno
Motocykl: VN1700 Vaquero
VROC: 39272

Re: Przepalanie motocykla zimą i tego efekty

Post autor: Colonel » wt paź 24, 2023

super , dzięki za wiedzę !
LwG

Colonel

ODPOWIEDZ

Kto jest online

Jest 1 użytkownik online :: 0 zarejestrowanych, 0 ukrytych i 1 gość

Najwięcej użytkowników (176) było online śr wrz 15, 2021

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 1 gość

Dzisiaj urodziny obchodzą