Zwarcie od Lightbarów

Wróbelek
Posty: 401
Rejestracja: ndz lip 25, 2010
Miejscowość: Słupca
Motocykl: Kawasaki VN800 Classic 97r
VROC: 0

Zwarcie od Lightbarów

Post autor: Wróbelek » śr sie 22, 2012

Witam wszystkich, mam problem dzisiaj podczas jazdy zauważyłem lekki dym z przewodów od przełącznika świateł. W domu przejrzałem przewody i okazało się ze z kilku jeden się spalił częściowo a drugi cały. Wymieniłem na nowe. I zaobserwowałem że kable są zimne przy włączonych swiatłach, lecz kostki pod bakiem jedna czerwona i druga czarna obie od przełączników z prawej i lewej strony są gorące. Mam podłączone lightbary z zarówkami 18w każda w ten sposób ze podpięte zostały przewody pod te od lampy głównej bez żadnych przekaźników itp. Bezpiecznik zwiększyłem z 10A na 15A. Czy możliwe ze ten kabel spalił sie od lightbarów? Jak je podłączy aby było bezpiecznie??

Kiedyś mialem przez przekaźnik do przełacznika na kierownicy i potem plus i minus do akumulatora, na plusie bezpiecznik tyle ze przeszkadzało mi to ze przy wyjętym kluczyku ze stacyjki mozna było je włączyc. Czekam na porady

Awatar użytkownika
Mayones
Posty: 5682
Rejestracja: czw kwie 26, 2012
Miejscowość: B-B
Motocykl: VN800->K1200RS->R1200GS
VROC: 0

Post autor: Mayones » śr sie 22, 2012

ja mam wpięte lightbary pod dodatkowy wolny kabel zasilania w lampie, mam dzielone lightbary świeci lewy albo prawy, dodatkowe 55 W uniesie ale 110 W już nie, 70 W nie sprawdzałem,
to mam pod wyłącznik hebelkowy dodatkowy który mam w lampie, te wszystkie przełączniki bez przekaźnika raczej długo nie pociągną, przekaźnik być musi i kropka :ok:
wcześniej po poprzednim właścicielu były lightbary wpięte pod światła mijania, i przekaźnik (właściwie obudowa przekaźnika koło pinów który jest w lampie był na stykach gniazdo przekaźnika - przekaźnik dość dobrze nadtopiony. wymieniłem 3/4 kabli w reflektorze bo mnie ta maniana wkurzała :D
podepnij może lightbary osobno albo od aku albo od tego dodatkowego kabla w reflektorze , jest większego przekroju i nie ma kluczyka nie ma prądu :ok:

Wróbelek
Posty: 401
Rejestracja: ndz lip 25, 2010
Miejscowość: Słupca
Motocykl: Kawasaki VN800 Classic 97r
VROC: 0

Post autor: Wróbelek » śr sie 22, 2012

Hmm a dało by rade tak ze kable od lightbarów do przekaznika i z niego tak jak jest pod lampę??

Awatar użytkownika
Mayones
Posty: 5682
Rejestracja: czw kwie 26, 2012
Miejscowość: B-B
Motocykl: VN800->K1200RS->R1200GS
VROC: 0

Post autor: Mayones » śr sie 22, 2012

o ile kojarzę to chyba Konrad był nieźle zorientowany w temacie elektryki i przekaźników, może napisz do niego PW, a może jakieś zwarcie było ?
lightbary masz obecnie włączone zawsze z reflektorem ? jeśli tak to może pomyśl nad wyłącznikiem, bo jak trafisz na jakiegoś przepisowego policjanta to się będzie czepiał "czemu Panu świecą się trzy światła ?!" moto przepisowo może mieć tylko 2 światła główne, no to ja tak mam :D
Ostatnio zmieniony śr sie 22, 2012 przez Mayones, łącznie zmieniany 1 raz.

Wróbelek
Posty: 401
Rejestracja: ndz lip 25, 2010
Miejscowość: Słupca
Motocykl: Kawasaki VN800 Classic 97r
VROC: 0

Post autor: Wróbelek » śr sie 22, 2012

Tak mam na stałe zarówno drogowe jak i mijania bez przekaźnika ;) Dlatego pewnie upalił sie ten kabel tylko dziwne ze dopiero po dwóch latach :razz:

Awatar użytkownika
Mayones
Posty: 5682
Rejestracja: czw kwie 26, 2012
Miejscowość: B-B
Motocykl: VN800->K1200RS->R1200GS
VROC: 0

Post autor: Mayones » śr sie 22, 2012

to wcale nie masz przekaźnika od reflektora głównego ? to może po prostu wsadź przekaźnik między zasilanie a wyłącznik przy kierownicy i wtedy będzie OK, ja miałem w reflektorze przekaźnik to uznałem że to norma między wyłącznikiem na kierze a reflektorem, teraz mam w sumie 3 przekaźniki :D do 3 osobnych lamp

Awatar użytkownika
adamli
Posty: 1562
Rejestracja: pn sie 08, 2011
Miejscowość: zielonka k/w-wy
Motocykl: VN 1600 Nomad
VROC: 34189

Post autor: adamli » czw sie 23, 2012

Włóż w obwód przekażnik. Włącznikiem świateł załączaj cewkę przekażnika a na styki przekażnika podaj "+"odpowiednio grubym przewodem (2,5mm z bezpiecznikiem )bezpośrednio z aku.
Przekażniki wytrzymują do 30A .
Kiedy humor ci się zjebie, wsiądź na motor będziesz w niebie ;) ~~~~

VROC: 34189 tel. 511616633

Wróbelek
Posty: 401
Rejestracja: ndz lip 25, 2010
Miejscowość: Słupca
Motocykl: Kawasaki VN800 Classic 97r
VROC: 0

Post autor: Wróbelek » czw sie 23, 2012

Teraz mam zrobione tak ze w te kable co idą do głównego reflektora masa, krótkie długie swiatla odpowiednio podłączyłem pod nie przewody od lightbarów.

Czyli mam do przekaźnika pod jeden styk przewód do akumulatora poprowadzic. A pod te inne styki jak podłączy przełącznik itp?

Awatar użytkownika
Mayones
Posty: 5682
Rejestracja: czw kwie 26, 2012
Miejscowość: B-B
Motocykl: VN800->K1200RS->R1200GS
VROC: 0

Post autor: Mayones » czw sie 23, 2012

Obrazek
pod 30 wpinasz zasilanie główne,
87 to wyjście np na reflektor
85,86 tu wpinasz kable od wyłącznika
jako że jest już gotowy wyłącznik z kablami to chyba nie trzeba juz ciągnąć + na wyłącznik
podobnie było przy przycisku klaksona że wystarczyło kable spod przycisku wpiąć w 85 i 86 i działa.

looknij też tutaj
http://www.vulcaneria.pl/viewtopic.php? ... =lightbary

Wróbelek
Posty: 401
Rejestracja: ndz lip 25, 2010
Miejscowość: Słupca
Motocykl: Kawasaki VN800 Classic 97r
VROC: 0

Post autor: Wróbelek » czw sie 23, 2012

Podłączyłem troszeczkę inaczej i nie wiem czy dobrze, niby wszystko dziala. Zrobiłem sobie przewód z bezpiecznikiem do 30-stki przy przekaźniku. 87 lampy. 86i 85 juz teraz nie pamietam jeden przewód do przełacznika oddzielnego przy kierownicy i jeden z nich prądowy wpiąłem pod prądowy od długich swiateł w głównym reflektorze. Przez co jak wyjmę kluczyk ze stacyjki lightbarów nie da sie zapalic. Działają mi lightbary tylko z długimi swiatlami. Teraz przewody są zimne wszystkie

ODPOWIEDZ

Kto jest online

Jest 1 użytkownik online :: 0 zarejestrowanych, 0 ukrytych i 1 gość

Najwięcej użytkowników (176) było online śr wrz 15, 2021

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 1 gość

Dzisiaj urodziny obchodzą