Utrata zasilania.

Awatar użytkownika
Mars
Posty: 654
Rejestracja: pt lis 25, 2011
Miejscowość: Świecie k/ Bydg.
Motocykl: VN 900 classic 2008r.
VROC: 34646

Utrata zasilania.

Post autor: Mars » wt gru 05, 2023

Cześć koledzy.

Zaskoczyła mnie dzisiaj sytuacja z moim Vulcanem z 2008 r. Zacznę od początku :).
Jedziemy jutro (06.12.'23) jako Motomikołaje do przedszkola. Wiedziałem o tym od dawna, dlatego nie wyciągnąłem akumulatora na zimę i niestety wczoraj okazało się, że się rozładował (przy próbie uruchomienia silnika było słychać tylko terkotanie). Podłączyłem go w domu pod ładowarkę i dzisiaj ponownie podłączyłem do motocykla (ładowarka wskazała full). Po przekręceniu stacyjki wszystko było normalnie do chwili wciśnięcia rozrusznika. Od razu usłyszałem taki dziwny dźwięk (jakby pstryknięcie). Nie wiem czemu, ale pomyślałem, że spalił się bezpiecznik. Ten dźwięk trwał dosłownie sekundę i od razu straciłem całe zasilanie - po przekręceniu stacyjki na ON nic się nie działo, nawet na wyświetlaczu było ciemno. Wyciągałem każdy bezpiecznik i na oko były OK. Sprawdziłem akumulator - nadal miał 12,7 V. Poszedłem do domu po miernik i sprawdziłem wszystkie bezpieczniki - też były OK. Profilaktycznie przeczyściłem ich styki i jedyne czego tym razem nie zrobiłem, to nie podłączyłem grzanych manetek (mam je 9 lat) oraz nie podłączyłem gniazda USB (mam je od roku). O dziwo po przekręceniu stacyjki zasilanie się pojawiło i silnik normalnie odpalił.
Pierwszy raz motocykl mnie tak zaskoczył. Wolałbym uniknąć tego na przyszłość. Co się mogło stać? Styki bezpieczników zawiodły?
ZHDK A Rh "-"
HDK ZDZN

Kozioł
Posty: 422
Rejestracja: wt lip 31, 2018
Miejscowość: Warszawa
Motocykl: VN 1600classic
VROC: 0

Re: Utrata zasilania.

Post autor: Kozioł » wt gru 05, 2023

Trzeba sprawdzić wszystkie łączenia, być może gdzieś jest coś niedokręcone na głównym zasileniu lub masie i dlatego taki objaw...

Awatar użytkownika
Mars
Posty: 654
Rejestracja: pt lis 25, 2011
Miejscowość: Świecie k/ Bydg.
Motocykl: VN 900 classic 2008r.
VROC: 34646

Re: Utrata zasilania.

Post autor: Mars » śr gru 06, 2023

Wyjazd Motomikołajowy do dzieci z przedszkola się udał i wszystko jest w normie. Vulcan odstawiony na sen zimowy.
ZHDK A Rh "-"
HDK ZDZN

ODPOWIEDZ

Kto jest online

Jest 1 użytkownik online :: 0 zarejestrowanych, 0 ukrytych i 1 gość

Najwięcej użytkowników (176) było online śr wrz 15, 2021

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 1 gość

Dzisiaj urodziny obchodzą