Rozrusznik słabo kręci

Borubarbarian
Posty: 2
Rejestracja: pn maja 01, 2023
Motocykl: Vulcan VN 15

Rozrusznik słabo kręci

Post autor: Borubarbarian » pn maja 01, 2023

Cześć. Kupiłem 2 lata temu vn 15 z przegrzanym silnikiem. Motor odpalał lecz kopcił i dalej się przegrzewał. Zdjąłem cylindry i dałem do honowania i dorobienia nowych pierścieni. Przyczyną przegrzewania okazał się silikon który był napchany wszędzie. Po zmontowaniu silnika pojawiły się dwa problemy. Rozrusznik kręci strasznie wolno i "wyje" (dźwięk niemal jak rozrusznik od malucha) a przy dłuższym kręceniu nagrzewa się kabel i klema + i drugi problem to iskra która pojawia się co kilka obrotów. Dodam że na kablach rozruchowych kręci tak samo. Gdzie może być problem?

Robrob
Posty: 197
Rejestracja: śr mar 06, 2013
Miejscowość: Łomża
Motocykl: BMW K1200 LT
VROC: 0

Re: Rozrusznik słabo kręci

Post autor: Robrob » śr maja 03, 2023

przyczyny szukał bym w rozruszniku, np. wyrobione tulejki
Motocykle są jak wódka..prawdziwa jazda zaczyna się od litra..

Awatar użytkownika
Pablito
Posty: 24
Rejestracja: pn maja 01, 2023
Miejscowość: Kutno
Motocykl: Kawasaki Vulcan 2000 classic LT

Re: Rozrusznik słabo kręci

Post autor: Pablito » śr maja 03, 2023

Zaczalbym od odkrecenia kabla rozrusznika i przeczyszczenia powierzchni styku a pozniej to samo przy jego przekazniku.

Whiteroman
Posty: 97
Rejestracja: pt lip 05, 2019
Miejscowość: Poznań
Motocykl: VN2000

Re: Rozrusznik słabo kręci

Post autor: Whiteroman » śr maja 03, 2023

Sprawdź najpierw czy po tym zmontowaniu silnika można nim swobodnie kręcić po wykręceniu świec poprzez tylne koło z załączonym biegiem lub, jeśli jest dostęp, poprzez klucz założony bezpośrednio na końcówkę wału korbowego. Rozumiem, że przed naprawą silnika kłopotów z kręceniem rozrusznikiem nie było? Jeśli silnik po montażu nie zaskakuje po kilku próbach (kilkusekundowych) to nie ma sensu kręcić do przegrzania kabli bo czeka Cię następny problem - awaria rozrusznika.
Pozdrawiam

Borubarbarian
Posty: 2
Rejestracja: pn maja 01, 2023
Motocykl: Vulcan VN 15

Re: Rozrusznik słabo kręci

Post autor: Borubarbarian » pt maja 05, 2023

Whiteroman pisze:
śr maja 03, 2023
Sprawdź najpierw czy po tym zmontowaniu silnika można nim swobodnie kręcić po wykręceniu świec poprzez tylne koło z załączonym biegiem lub, jeśli jest dostęp, poprzez klucz założony bezpośrednio na końcówkę wału korbowego. Rozumiem, że przed naprawą silnika kłopotów z kręceniem rozrusznikiem nie było? Jeśli silnik po montażu nie zaskakuje po kilku próbach (kilkusekundowych) to nie ma sensu kręcić do przegrzania kabli bo czeka Cię następny problem - awaria rozrusznika.
Pozdrawiam
Przed naprawą nie było problemów. Silnik kręci się swobodnie (przy ustawianiu rozrządu normalnie kluczem kręciłem silnikiem leżącym na podłodze bez potrzeby przytrzymywania). Koluszko na kablu rozrusznika wyczyszczone. mam podejrzenie że może być słaba masa na silniku i stąd zanik iskry i problem z rozrusznikiem.

ODPOWIEDZ

Kto jest online

Jest 1 użytkownik online :: 0 zarejestrowanych, 0 ukrytych i 1 gość

Najwięcej użytkowników (176) było online śr wrz 15, 2021

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 1 gość

Dzisiaj urodziny obchodzą