Szkolenia motocyklowe

Przepisy, regulaminy, szkółka, techniki jazdy itp.
Awatar użytkownika
Berserker
Posty: 307
Rejestracja: pn sie 20, 2012
Miejscowość: Słupsk
Motocykl: VN 1500 Mean Streak
VROC: 35284

Szkolenia motocyklowe

Post autor: Berserker » ndz wrz 02, 2012

Witam.

Co do szkoły jazdy i zachowań nietypowych, czy reakcji odpowiednich, polecam skorzystanie ze szkolenia dla motocyklistów.
Ja z takiego skorzystałem i jestem bardzo zadowolony i śmiało mogę powiedzieć, że dowiedziałem się wielu rzeczy, o których nie wiedziałem, bądź z których nie zdawałem sobie sprawy.

Szkolenie odbyło się w Gostyniu, zorganizowane, przez poznańską szkołę O.S.K High, która owe szkolenia organizują w Poznaniu, Toruniu i Gostyniu.
To, na którym byłem, było przeznaczone dla Chopperów, więc tym lepiej!
Przejechałem prawie 800km (tam i z powrotem) i było warto.

Na szkoleniu było nas tylko 6ciu, a instruktorów dwóch, więc mogli poświęcić nam więcej czasu, a i miejsca na torze było więcej.

Prawdziwi fachowcy, którzy z motocyklami robią wszystko, a i potrafią wiedzę przekazać innym, wiadomo, że nie wszystko w tak krótkim czasie, ale chociaż ważniejsze sprawy.

Ćwiczyliśmy między innymi, ciasne zawracanie - wydawać by się mogło , prozaiczna sprawa, ale po odpowiednim przekazaniu szczegółów i jak i co można ciaśniutko zawracać, korzystając jedynie z gazu i tylnego hamulca, nie stawiając nogi na ziemi...

Było oczywiście trenowanie awaryjnego hamowania, ze wszystkimi szczegółami i zwracaniem uwagi na poprawne działanie.
Trzeba tu powiedzieć, że wszystkie ćwiczenia, treningi były przedstawione w profesjonalny sposób i miały na celu wyćwiczenie odpowiednich odruchów oraz pozbycie się złych nawyków, które są nawykami odpowiednimi, w jezdzie np samochodem, bądź, które wydają się naturalnymi zachowaniami, ale ni jak się mają do motocykla.

Slalom ciasny z przeciwskrętem, czy nagłe omijanie wyskakującego obiektu, przy dużej prędkości, również przy użyciu przeciwskrętu, pomaga pewniej opanować się i maszynę podczas sytuacji awaryjnej, co ważne bez paniki.

Ciasny slalom, między słupkami o różnej szerokości imitował slalom w korku, a jazda po torze i odpowiednie branie zakrętów, przy sporej prędkości, pozwolił opanować jazdę podczas skręcania i nie stresowania się przy obcierających podnóżkach...

Każde ćwiczenie było rozpatrywane indywidualnie, również poprawiane przy każdej okazji, aż do opanowania.

Polecam, szkoda, że tak daleko, ale i tak było warto...

Oto linki do kilku fotek i do filmu z rundki na torze...
https://plus.google.com/photos/10340696 ... banner=pwa

http://www.youtube.com/watch?v=ShwR3u_nRMg
FOUR WHEELS MOVE THE BODY. TWO WHEELS MOVE THE SOUL

Chopper Cruiser Riders' Group
www.facebook.com/chopper.cruiser.poland
www.chopper-cruiser.com.pl

konto usunięte

Post autor: konto usunięte » ndz wrz 02, 2012

Witam
Kolega mnie uprzedzil, od 2007 roku panstwo dotuje pewne dzialania w ramach programu Razem bezpieczniej. Jednym z obszrow dzialania jest punkt 4.4 bezpieczenstwo w ruchu drogowym. W tym roku w ramach tego programu w sierpniu w szczecinie odbyly sie wlasnie kursy doszkalajace dla motocyklistow. Link do szczegolow programu macie ponizej:
http://razembezpieczniej.msw.gov.pl/portal/rb/6

I jesli jetescie zainteresowani realizacja i udzialem to idzcie do waszych LOK, ZORD itp instytucji. Jak pisalem wczesniej, egzamin zdawalem 10 lipca tego roku. Po egzaminie rozmawialem z egzaminujacym, min wlasnie o tym programie, nic nie wiedzial.
Potrzeba 20% wkladu wlasnego. Gotowe programy i pomysly na ich realizcje moga tez skladac stowarzyszenia.
Polecam.

konto usunięte

Post autor: konto usunięte » pn wrz 03, 2012

Tu macie więcej informacji na temat programu realizowanego w zachodniopomorskim:
http://www.szczecin.uw.gov.pl/?type=art ... ew&id=1841

jest też dołączony wniosek, który może posłużyć jako wzór do napisania swojego.

konto usunięte

Post autor: konto usunięte » pn paź 08, 2012

No i poleciałem do swojego LOKu z nadzieją, że coś wspólnie tam zrobimy dla korzyści wszystkich, którzy korzystają z dróg, a tu lipa. Deklarowałem swoją pomoc przy pisaniu wniosku zupełnie za free, ale nikt nie podjął tematu. Szef Loku coś tam tłumaczył, że nie mają osobowości prawnej itp... Może i nie mają, ale często gęsto przy LOK działają różne stowarzyszenia jak np u nas "Bezpieczne miasto" jak się chce, to można, ale ten "stary zasiedziały beton" nie jest skory do zmian;] szkoda, za rok uderzę ponownie, ale chyba w inne miejsce no i na doszkalanie pojadę do Szczecina. To tyle w tej kwestii, chyba, że coś się zmieni, do 15 października jest jeszcze kilka dni:]

Awatar użytkownika
mirad
Posty: 2071
Rejestracja: pn maja 31, 2010
Miejscowość: Mazowsze
Motocykl: VN 2000 Classic
VROC: 32433

Post autor: mirad » pn paź 08, 2012

mastho pisze:ten "stary zasiedziały beton" nie jest skory do zmian

Trzeba mieć świadomość kto rządzi LOK czy ZORD/WORD. Pod tych panów tworzy się ustawy i przepisy wykonawcze. Nie są skorzy do dzielenia się kasą z "obcymi".

:yeee:
Od V2 lepsze może być tylko V8!
FUCK FUEL ECONOMY !

konto usunięte

Post autor: konto usunięte » pn paź 08, 2012

mirad pisze:
mastho pisze:ten "stary zasiedziały beton" nie jest skory do zmian

Trzeba mieć świadomość kto rządzi LOK czy ZORD/WORD. Pod tych panów tworzy się ustawy i przepisy wykonawcze. Nie są skorzy do dzielenia się kasą z "obcymi".

:yeee:
posłużę się tobą :twisted:
wygląda to tak, masz pomysł i wyłożysz 2 zł, mi się pomysł podoba i dodaje 8 zł, razem daje 10 zł na realizacje twojego pomysłu. za 10 zł zapłacisz instruktorom, ratowownikom medycznym i innym osobom, które zatrudniłeś do realizacji swojego pomysłu, dla siebie także przewidujesz wynagrodzenie - w końcu koordynujesz realizacje swojego pomysłu, a może nawet jesteś instruktorem - więc bierzesz wynagrodzenie 2 raz, bo w końcu za każdą prace należy się wynagrodzenie.
Korzyści dla wszystkich, dla uczestników, bo czegoś się nauczyli, dla realizatorów bo podreperowali swoje budżety domowe i w końcu prestiż dla organizacji, która składała wniosek itd..itp..
Tego mechanizmu nie pojmuje wcześniej przywołany LOK i dlatego zasłużył na miano "...beton"
:twisted:

konto usunięte

Post autor: konto usunięte » wt paź 23, 2012


Awatar użytkownika
Berserker
Posty: 307
Rejestracja: pn sie 20, 2012
Miejscowość: Słupsk
Motocykl: VN 1500 Mean Streak
VROC: 35284

Post autor: Berserker » wt sty 08, 2013

Relacja ze szkolenia i doskonalenie jazdy dla jeżdżących ciężkimi motocyklami chopper i cruiser - zdjęcia, film - zapraszam.
http://www.chopper-cruiser.com.pl/tam-b ... motocyklu/
FOUR WHEELS MOVE THE BODY. TWO WHEELS MOVE THE SOUL

Chopper Cruiser Riders' Group
www.facebook.com/chopper.cruiser.poland
www.chopper-cruiser.com.pl

Awatar użytkownika
Berserker
Posty: 307
Rejestracja: pn sie 20, 2012
Miejscowość: Słupsk
Motocykl: VN 1500 Mean Streak
VROC: 35284

Post autor: Berserker » ndz sty 13, 2013

W sezonie organizować będziemy takie szkolenia najprawdopodobniej w Toruniu(choć brane pod uwagę są inne miejsca, jak Koszalin, Bydgoszcz lub Gostyń). Chętnych w razie czego prosimy o kontakt na mail: admin@chopper-cruiser.com.pl Całodniowe szkolenie z obsługą ratownika medycznego, z przebiegiem i programem, tak, jak w poście i artykule na stronie wraz z cateringiem, bedzie kosztowało ok 350zł. W zależności jednak od liczby chętnych cena może ulec zmianie.
FOUR WHEELS MOVE THE BODY. TWO WHEELS MOVE THE SOUL

Chopper Cruiser Riders' Group
www.facebook.com/chopper.cruiser.poland
www.chopper-cruiser.com.pl

Rav
Posty: 1908
Rejestracja: pt cze 22, 2012
Miejscowość: Kielce
Motocykl: VN 800 Classic=> R1100RT
VROC: 0

Post autor: Rav » ndz sty 13, 2013

Super sprawa, szkoda, że takie szkolenia nie są organizowane w innych rejonach kraju.

Awatar użytkownika
Berserker
Posty: 307
Rejestracja: pn sie 20, 2012
Miejscowość: Słupsk
Motocykl: VN 1500 Mean Streak
VROC: 35284

Post autor: Berserker » ndz sty 13, 2013

Eee, zawsze to można dojechać, to też frajda... Sam na to, co jest na stronie www, jechałem prawie 400 km w jedną stronę (przez 300 w ulewnym deszczu) i już ta jazda była niezłym szkoleniem... :pada:
FOUR WHEELS MOVE THE BODY. TWO WHEELS MOVE THE SOUL

Chopper Cruiser Riders' Group
www.facebook.com/chopper.cruiser.poland
www.chopper-cruiser.com.pl

Awatar użytkownika
Gumis
Posty: 219
Rejestracja: czw lut 07, 2013
Miejscowość: Kraków
Motocykl: Kawasaki Vulcan
VROC: 0

Post autor: Gumis » śr mar 13, 2013

Wiem ,że takie szkolenia prowadzone są w miejscowości Proszowice woj.Świętokrzyskie. www.moto-expert.info/. Mówią ,że są ok.
Osobiście sam się wybieram.
A to dla tych co chcą coś wiedzieć ,jednak z przyczyn trzecich kursu nie odbędą.

SZKOŁA JAZDY Część 1: Zakręty - Magazyn - Motocykl

Pozdrawiam Gumiś.

Szwagier
Posty: 686
Rejestracja: czw sty 10, 2013
Miejscowość: Płock
Motocykl: VN 800 Classic
VROC: 0

Post autor: Szwagier » śr cze 26, 2013

Czy któryś z szanownych forumowiczów korzystał z tej motoszkoły?
http://www.motoszkola.pl/index.html
Just My VULCAN Cruiser Bike
Out Of Money Out Of Luck
I Got No Place To Call My Own
Hit The Gas And Here I Go

Awatar użytkownika
Berserker
Posty: 307
Rejestracja: pn sie 20, 2012
Miejscowość: Słupsk
Motocykl: VN 1500 Mean Streak
VROC: 35284

Post autor: Berserker » śr cze 26, 2013

Mam znajomych, którzy brali udział w różnych kursach organizowanych przez nich i mówią, że pełna profeska, instruktorzy z doświadczeniem, potrafią wszystko przekazac, a szkolenia mimo, że grupowe ukierunkowane są na poszczególnych kursantów...
FOUR WHEELS MOVE THE BODY. TWO WHEELS MOVE THE SOUL

Chopper Cruiser Riders' Group
www.facebook.com/chopper.cruiser.poland
www.chopper-cruiser.com.pl

Awatar użytkownika
Skrobel
Posty: 2579
Rejestracja: czw maja 30, 2013
Miejscowość: Piaseczno
Motocykl: Nomad 1700, VN900 LT, był VN800-B3, VN1500-L4
VROC: 35582

Post autor: Skrobel » śr lip 10, 2013

Dla mojego świeżo przeszlifowanego kolegi chciałbym spytać o kursy podobne do tych powyższych ale gdzieś na Śląsku. Czy Skrzydło Południowe mogłoby coś polecić?

Awatar użytkownika
Skrobel
Posty: 2579
Rejestracja: czw maja 30, 2013
Miejscowość: Piaseczno
Motocykl: Nomad 1700, VN900 LT, był VN800-B3, VN1500-L4
VROC: 35582

Post autor: Skrobel » pn sie 19, 2013

Znowu odświeżam temat:
Korespondowałem przed chwilą z człowiekiem ze szkoły szkoleniemotocyklowe.pl, tej która organizowała szkolenia opisywane przez Berserkera.

Pan napisał mi, że na szkolenia tematyczne (przede wszystkim chopperowe) jest coraz mniejsze zainteresowanie, ale gdybyśmy zebrali grupę kilku (>6 osób) to mogą dla nas takie szkolenie zorganizować za w miarę przyzwoite pieniądze i to nie tylko w Gostyniu, tylko można się zastanowić nad innym, wygodniejszym miastem.

Osobiście chętnie bym się wyszkolił pod okiem kogoś bardziej doświadczonego i tu pytanie: Czy ktoś z kolegów Vulcanerzystów pisałby się na taką imprezę jeszcze w tym sezonie? (np. jakiś weekend początkiem września)?
LwG
Łukasz czyli Skrobel

Awatar użytkownika
Skrobel
Posty: 2579
Rejestracja: czw maja 30, 2013
Miejscowość: Piaseczno
Motocykl: Nomad 1700, VN900 LT, był VN800-B3, VN1500-L4
VROC: 35582

Post autor: Skrobel » czw sie 22, 2013

Jeżeli nie O.S.K. High, to mam jeszcze jedną propozycję.
Ponieważ tych maili do szkół wysłałem kilka, to teraz, po kilku dniach ludzie się zaczynają odzywać. Przed chwilą dzwonił do mnie niejaki Andrzej Słupecki (asp. sztab.), który jest instruktorem w Centrum Szkolenia Policji w Legionowie. Na co dzień szkoli policjantów na motocyklach, ale od czasu do czasu dorabia organizując na terenie CSP weekendowe szkolenia dla "niezależnych" motocyklistów.
O tych szkoleniach w CSP przeczytałem gdzieś na jakimś innym forum, nie mogłem znaleźć żadnego oficjalnego źródła, więc wysłałem maila. No i dziś oddzwonił.

Powiedział, że paru motocyklistów chciało sobie zorganizować szkolenie pod koniec lipca, ale ostatecznie część się rozjechała na urlopy i nie było wystarczającej liczby osób. Postanowili spróbować powtórzyć to w któryś weekend na początku września. Ale nadal mile widziane są dodatkowe osoby, bo podobno najlepiej jak się uzbiera ok. 13-15 motocyklistów.
Koszt to 350 PLN / 2 dni placu oraz pseudo-toru. Moto, paliwo, ubezpieczenie we własnym zakresie. Jak to dojdzie do skutku to ja chętnie się zapiszę.
LwG
Łukasz czyli Skrobel

konto usunięte

Post autor: konto usunięte » pt sie 30, 2013

Przeklejam z "Zachodnipomorskie"

http://www.pzm.pl/news/be...ka-w-szczecinie

są jeszcze wolne miejsca w Chojna i Szczecinie.

Awatar użytkownika
Skrobel
Posty: 2579
Rejestracja: czw maja 30, 2013
Miejscowość: Piaseczno
Motocykl: Nomad 1700, VN900 LT, był VN800-B3, VN1500-L4
VROC: 35582

Post autor: Skrobel » pn wrz 09, 2013

W nawiązaniu do mojego wcześniejszego posta:
Dzwonił do mnie jeszcze raz instruktor policji, Andrzej Słupecki.
Powiedział, że jest prawie gotowa grupa na najbliższy weekend (14-15.09) i zaprasza, bo ma jeszcze kilka wolnych miejsc. Jak pisałem wcześniej, szkolenie w CSP w Legionowie, 2 dni - sobota, niedziela. Koszt 350 PLN - motocykl, paliwo, ubezpieczenie własne.
Ponieważ ja niczego nie współorganizuję ani nie mam z tego żadnych korzyści, najlepiej podam telefon pod którym można się zapisać:
Andrzej Słupecki
503 077 965
Decyduje kolejność zgłoszeń.
Zbiórka w sobotę o 9, CSP Legionowo, ul. Zegrzyńska przed bramą główną.

Ja się poważnie zastanawiam, ale muszę jeszcze ponegocjować z moją żoną, bo akurat w ten weekend ma zajęcia w szkole :( A w dodatku miałem duże nadzieje w związku z motobajzlem na Wyścigach...
LwG
Łukasz czyli Skrobel

nehaali
Posty: 1
Rejestracja: pt lis 22, 2013
Miejscowość: usa
Motocykl: honda125
VROC: 0

Post autor: nehaali » pt lis 22, 2013

Może pomyłka dziennikarza, chodziło o Berno w Szwajcarii? :goldas:
cpt exam cpt exam
certkiller www.certkiller.com

ODPOWIEDZ

Kto jest online

Jest 0 użytkowników online :: 0 zarejestrowanych, 0 ukrytych i 0 gości

Najwięcej użytkowników (176) było online śr wrz 15, 2021

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 0 gości

Dzisiaj urodziny obchodzą