Problem z ładownaiem vn750

Dawid86
Posty: 5
Rejestracja: wt lut 23, 2016
Miejscowość: Poznań
Motocykl: Vulcan
VROC: 0

Problem z ładownaiem vn750

Post autor: Dawid86 » wt lut 23, 2016

Witam jak w temacie mam problem z ładowaniem w vn750. Wiem że temat gdzieś już był ale nie mogę znalezć
Mierzyłem ładowanie na 3 kablach dwa z nich w porządku jeden z nich pokazuje o wiele mniejsze ładowanie przy podkręceniu go na obroty na trzecim kablu troszkę te ładowanie rośnie ale nie za dużo? Zauważyłem że regulator ma zaśniedziałe piny moze to być przyczyna? Czy zamawiać juz nowy alternator?
Z góry dziękuje za odp
Pozdrawiam

Leo
Posty: 861
Rejestracja: czw lip 26, 2012
Miejscowość: Świnoujście
Motocykl: VN2000 były VN1500, VN750
VROC: 37144

Post autor: Leo » śr lut 24, 2016

Jeśli mierzyłeś napięcie między trzema żółtymi przewodami i na jednej z par napięcie jest dużo niższe to myślę,że bez wymiany bądź przewinięcia alternatora nie obejdzie się.
Przerabiałem to w swoim poprzednim VN-ie.
Pozdrawiam Grzegorz.

Dawid86
Posty: 5
Rejestracja: wt lut 23, 2016
Miejscowość: Poznań
Motocykl: Vulcan
VROC: 0

Post autor: Dawid86 » śr lut 24, 2016

Dzieki za odpowiedz pozdrawiam

Awatar użytkownika
Święty79
Posty: 39
Rejestracja: czw paź 01, 2015
Miejscowość: Łask
Motocykl: KAWASAKI VN 750
VROC: 0

Post autor: Święty79 » czw lut 25, 2016

Witka Mnie również zastanawia temat ładowania mojego sprzętu. Też mierzyłem niby na 3-ch fazach jest po równo w altku ale sam regulator mnie zastanawia bo mierzyłem go i są cuda odbiegające od normy dlatego piszę czy ktoś z Was coś takiego kupił ostatnio u tego gościa za taką kasę i czy to w ogóle spełnia swoje zadanie http://allegro.pl/regulator-napiecia-do ... 01428.html Czekam na jakąś odpowiedz.

Dawid86 nie nakręcaj się od razu na wymianę altka lub wyjmowanie konia z ramy, jeśli wartość jest mało różniąca się od pozostałych dwóch pomierz regulator , jak pochodzi na obciążeniu zobacz czy się nie grzeje ,sprawdź masę na regulatoże, akumulatorze,popatrz na instalację może tam jest problem bo kawa z tego słynie Altek zostaw na sam koniec bo może i dużo roboty z tym nie ma jak ktośtam pisał gdzieś kiedyś ale zawsze trzeba się pomęczyć. Po przeczytaniu Twojego posta mam cichą nadzieję ze to regulator napięcia tak jak u mnie. Pozdro i
Lewa W Górę :pedzi: . :pedzi:

Awatar użytkownika
robdk
Posty: 190
Rejestracja: ndz wrz 06, 2015
Miejscowość: Końskie
Motocykl: EN500B
VROC: 0

Post autor: robdk » czw lut 25, 2016

Ten regulator to czysta chińszczyzna. Polecam ten http://shop.mieloch.pl/regulator-napiec ... 2285.bhtml
Kable można dopasować. Zasada działania jest taka sama. Mogą się różnić jedynie 5 lub 6-cio przewodowe. Ten jest 5 przewodowy ale jest to porządny radiator i tak łatwo się nie uszkodzi. Montowałem w Virago 250 taki, a jak wiadomo tam są tak liche regulatory, że szok.
POZDR robdk
Mój kanał Motogaraż robdk

Awatar użytkownika
Święty79
Posty: 39
Rejestracja: czw paź 01, 2015
Miejscowość: Łask
Motocykl: KAWASAKI VN 750
VROC: 0

Post autor: Święty79 » pt lut 26, 2016

Dzięki za opinię. Czy ktoś coś jeszcze dołoży?

Dawid86
Posty: 5
Rejestracja: wt lut 23, 2016
Miejscowość: Poznań
Motocykl: Vulcan
VROC: 0

Post autor: Dawid86 » pt lut 26, 2016

Święty79 dzięki za odp
Z tym regulatorem możesz mieć racje dzisiaj patrzyłem piny zaśniedziałe kupiłem już styk kontakt spray jutro zobaczę czy to wina regulatora dam znać
Pozdrawiam

jacyII
Posty: 145
Rejestracja: pt sie 21, 2015
Miejscowość: Poznań
Motocykl: vn 800
VROC: 0

Post autor: jacyII » pt lut 26, 2016

Witajcie .

Zastanawiam się czy napiecia ładowania nie sprawdza się na przykład miernikiem uniwersalnym na klemach aku ?

pozdro :pedzi:
lewa w górę i do przodu

Leo
Posty: 861
Rejestracja: czw lip 26, 2012
Miejscowość: Świnoujście
Motocykl: VN2000 były VN1500, VN750
VROC: 37144

Post autor: Leo » pt lut 26, 2016

I masz rację z tym, że jeśli to napięcie jest niewłaściwe trzeba kolejno sprawdzać inne części instalacji.
Pozdrawiam Grzegorz.

Awatar użytkownika
Karamba
Posty: 97
Rejestracja: ndz mar 17, 2013
Miejscowość: pomorskie
Motocykl: Kawasaki VN 750, Honda GL 1200
VROC: 36935

Post autor: Karamba » ndz lut 28, 2016

Panowie , instalacja elektryczna w naszych vn musi być IDEALNA , dawid86 , sprey później , najpierw poświęć chwilę , wymontuj regulator , styki wyczyść ręcznie czymś ostrym , zwróć uwagę na masowanie samego regulatora ( uwaga ,regulator do kosza akumulatora może być super ale problem morze być , kosz - rama ) kostka alternator-regulator usunąć , kable polutować i w koszulki termiczne . Ja altka wymieniałem już dwa razy :rant: to też jest do ogarnięcia , ale po co ;)
komar na pedały, romet , motorynka, jawa 175 ( ojca) CZ350 , długa przerwa i teraz VN 750 Św. Krzysztof jeździ z nami na tylnim siodełku tylko do 100km / h potem ustepuje miejsca Św.Piotrowi

Dawid86
Posty: 5
Rejestracja: wt lut 23, 2016
Miejscowość: Poznań
Motocykl: Vulcan
VROC: 0

Post autor: Dawid86 » pn lut 29, 2016

No jednak okazał się altek ale fajnie motor intuicyjnie skonstruowany każdy sobie by z tym poradził dziekuję panowie za pomoc pozdrawiam

Awatar użytkownika
Święty79
Posty: 39
Rejestracja: czw paź 01, 2015
Miejscowość: Łask
Motocykl: KAWASAKI VN 750
VROC: 0

Post autor: Święty79 » czw mar 03, 2016

Jak ktoś będzie potrzebował regulator napięcia to zapraszam! Okazało się że mam znajomego który takie rzeczy robi. Polega to na tym,że stary regulator rozbiera wstawia swoje części z możliwością wyregulowania V on sam mówi że skaluje na ,,14,8 V tak jest najlepiej'' z tego co wiem sprzedał tego w tamtym roku 8 szt. dla zainteresowanych z forum TRANS ALPA ponieważ sam nim gania i do tej pory nie miał żadnego zwrotu do naprawy każdy zadowolony. Zaletą jest to że w razie awarii można wymieniać podzespoły a nie cały regulator i płacić kosmiczną kasę. Ja swój już oddałem do przeróbki i będę meldował o sukcesach za parę dni!!!! Pozdrawiam!

ODPOWIEDZ

Kto jest online

Jest 0 użytkowników online :: 0 zarejestrowanych, 0 ukrytych i 0 gości

Najwięcej użytkowników (176) było online śr wrz 15, 2021

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 0 gości

Dzisiaj urodziny obchodzą