Stukanie w silniku

Leo
Posty: 861
Rejestracja: czw lip 26, 2012
Miejscowość: Świnoujście
Motocykl: VN2000 były VN1500, VN750
VROC: 37144

Post autor: Leo » pn maja 16, 2016

Dokupić raczej się nie uda ale można dorobić tylko to spory koszt.
Pozdrawiam Grzegorz.

Awatar użytkownika
Święty79
Posty: 39
Rejestracja: czw paź 01, 2015
Miejscowość: Łask
Motocykl: KAWASAKI VN 750
VROC: 0

Post autor: Święty79 » wt maja 17, 2016

Witam wszystkich. Moje kłopoty zostały rozwiązane poprzez sprzedanie KAWY. Mam nadzieję że nowy nabywca będzie zadowolony z zakupu i usprawni sprzęt bo ma dobry wał którego nie chciał mi sprzedać. Dziękuję wszystkim za wypowiedzi w postach odnośnie mojego sprzętu. Wszystkich pozdrawiam.Zamykam temat. LEWA W GÓRĘ :yeee:

Awatar użytkownika
Święty79
Posty: 39
Rejestracja: czw paź 01, 2015
Miejscowość: Łask
Motocykl: KAWASAKI VN 750
VROC: 0

Post autor: Święty79 » czw maja 19, 2016

Jak ktoś jest zainteresowany szybą przednią do vulkana to posiadam oraz napinacze mechaniczne łańcuszków rozrządu. To mi jeszcze zostało na sprzedaż 606 158 944 Zapraszam.

adek
Posty: 13
Rejestracja: pt lut 26, 2016
Miejscowość: elbląg
Motocykl: kawasaki vn 750
VROC: 0

Post autor: adek » pt maja 20, 2016

witam !!! muszę się podłączyć pod temat... niestety... u mnie to samo stuki z silnika, wzrastają wraz z dodaniem gazu... diagnoza :pewnie panewka... spuściłem olej i jest pełno opiłków...ale metalowych tak jakby ktoś dłutem naskrobał...dodam tylko że dosłownie tydzien temu zmieniałem alternator i regulator napięcia bo ładowanie uciekło...teraz ładowanie książkowe tylko co z tego skoro w ciągu tygodnia musiałem wyjąć silnik drugi raz...powoli robie się ekspertem :D mam kilka pytanek : co dalej? wymieniać sam dół...? szukac drugiego silnika...? naprawiać? jaki koszt? czy może zrobić to co mój przedmówca...sprzedać...? moto z 88 r orginalne malowanie ,przygotowane do sezonu,nowy akumulator, filtry ,świece, gaziory ustawione,płyny wymienione i dupa, a i teraz jeszcze nowy alternator i regulator...a miało być tak pięknie...co robić? :hammer:

Leo
Posty: 861
Rejestracja: czw lip 26, 2012
Miejscowość: Świnoujście
Motocykl: VN2000 były VN1500, VN750
VROC: 37144

Post autor: Leo » pt maja 20, 2016

Jeśli "leży" Ci ten motocykl i zamierzasz jeździć nim kilka sezonów, moim zdaniem, trzeba go zrobić i cieszyć się jazdą bo będziesz wiedział co masz ale jeśli myślisz o przesiadce w przyszłym sezonie np na coś większego to myślę, że szkoda kasy bo naprawy związane ze szlifem i dorabianiem panewek ( zależy które trzeba będzie dorobić ale w takim przypadku będą do zrobienia najprawdopodobniej korbowe i nośne ) nie są tanie a dochodzą do tego uszczelki i kilka innych rzeczy, tych pieniędzy nie odzyskasz sprzedając motocykl.
To oczywiście moje zdanie.
Pozdrawiam Grzegorz.

Pantera
Posty: 2
Rejestracja: śr maja 23, 2012
Miejscowość: Ruda Śląska
Motocykl: kawasaki vulcan vn750
VROC: 0

Post autor: Pantera » sob paź 08, 2016

Witam,
U mnie zaczęło stukać podobnie jak na filmiku, ale nie tak mocno. Stuki nie takie typowo metalicznie raczej coś jak stukanie patykiem po silniku albo paluchami po plastikowym wiadrze. Trudne do ustalenia, osłuchiwanie z lewej prawej nie dawało odpowiedzi, stuk wyraźnie z wnętrza. Po spuszczeniu oleju na sitku opiłki koloru miedzianego, wiec decyzja podjęta silnik na stół bo z taką sieczkarnią nie u polecam filmiki na YT gość robi kapitalkę vulkanahttps://www.youtube.com/watch?v=lYBtjGF-ZhU&lis ... 98BF7862DA . Uwaga techniczna potrzebny klucz udarowy, do odkręcenia kosza sprzęgła i śrub wałków. UWAGA wałek równoważący od strony alternatora ma lewy gwint! Najważniejsze to się nie bać i sukcesywnie rozbierać. Ostatecznie faktycznie to panewka nawet ją obróciło, co ciekawe moto nie katowany, jedna konkretna przejażdżka z Vmax w celach testowych, a kilka dni potem trasa 60km (max 120km/h) i w drodze powrotnej stuk i po panewce.
Teraz pozostaje mi weryfikacja wału i dobór panewek, bo wg. serwisówki są trzy rodzaje.

Panewka przedniego gara wygląda tak, jakieś pomysły czemu do tego doszło? <a href=https://zapodaj.net/ef8b254345813.jpg.h ... 014.jpg</a>
Pantera

Pantera
Posty: 2
Rejestracja: śr maja 23, 2012
Miejscowość: Ruda Śląska
Motocykl: kawasaki vulcan vn750
VROC: 0

Post autor: Pantera » sob paź 08, 2016

Witam,
U mnie zaczęło stukać podobnie jak na filmiku, ale nie tak mocno. Stuki nie takie typowo metalicznie raczej coś jak stukanie patykiem po silniku albo paluchami po plastikowym wiadrze. Trudne do ustalenia, osłuchiwanie z lewej prawej nie dawało odpowiedzi, stuk wyraźnie z wnętrza. Po spuszczeniu oleju na sitku opiłki koloru miedzianego, wiec decyzja podjęta silnik na stół bo z taką sieczkarnią nie u polecam filmiki na YT gość robi kapitalkę vulcana https://www.youtube.com/watch?v=lYBtjGF ... 98BF7862DA . Uwaga techniczna potrzebny klucz udarowy, do odkręcenia kosza sprzęgła i śrub wałków. UWAGA wałek równoważący od strony alternatora ma lewy gwint! Najważniejsze to się nie bać i sukcesywnie rozbierać. Ostatecznie faktycznie to panewka nawet ją obróciło, co ciekawe moto nie katowany, jedna konkretna przejażdżka z Vmax w celach testowych, a kilka dni potem trasa 60km (max 120km/h) i w drodze powrotnej stuk i po panewce.
Teraz pozostaje mi weryfikacja wału i dobór panewek, bo wg. serwisówki są trzy rodzaje.

Panewka przedniego gara wygląda tak, jakieś pomysły czemu do tego doszło? Obrazek
https://zapodaj.net/ef8b254345813.jpg.html
Pantera

Franky Furbo
Posty: 47
Rejestracja: wt wrz 13, 2016
Miejscowość: Lubuskie
Motocykl: VN900 Custom '08
VROC: 38038

Post autor: Franky Furbo » sob paź 08, 2016

Hmm.. ja żaden mechanik, ale może spalanie stukowe, złe paliwo?
Tak mnie naszło po przeczytaniu tego art.
http://secretservice.za.pl/95kontra98.pdf
W skrócie wnioski..zaskakujące.
PB 98 mniej mocy, ale silnik ma lżej
PB 95 więcej mocy, większe przeciążenia dla silnika
A dla większego mętliku
http://www.scigacz.pl/Benzyna,a,osiagi, ... 16094.html

ODPOWIEDZ

Kto jest online

Jest 0 użytkowników online :: 0 zarejestrowanych, 0 ukrytych i 0 gości

Najwięcej użytkowników (176) było online śr wrz 15, 2021

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 0 gości

Dzisiaj urodziny obchodzą