vin/wydech/klocki hamulcowe

Awatar użytkownika
pani cyrena
Posty: 18
Rejestracja: wt paź 25, 2016
Miejscowość: Irlandia
Motocykl: Vulcan 1500 A, 1993r
VROC: 0

vin/wydech/klocki hamulcowe

Post autor: pani cyrena » wt paź 25, 2016

Witam, niedawno zakupilam VN 1500 classic. No i zaczynaja sie problemy:
1. poniewaz tutaj nikt nic nie robi sobie roboty wszelakiej, a tez niewielu jest myslacych, to tez nie mam w dowodzie rejestracyjnym konkretnego modelu mojego moto. Numer VIN to VNT50C... Wnioskuje, ze VN 1500 C. Ale jak szukam czesci to mi sie taki nie znajduje.
2. konutynuujac: poprzedni wlasciciel wzial pile do metalu i urznal wydechy. Nie podoba mi sie to co jest, wiec chce kupic tlumiki a najlepiej caly wydech. No i znalazlam, ale w opisie jest ze pasuje do wersji A lub B. Nie wiem nic.
3. klocki chce wymienic (jako, ze poprzedniemu wlascicielowi nie wierze a i tak bede wymieniac opony ), ale wciaz nie moge dokladnie znalezc jakie sa "te wlasciwe".

Im wiecej szukam tym wiekszy bajzel mam w glowie. Wiekszosc rzeczy robie/bede robic sama. Chce, ale musze troche wiecej wiedziec i przestac panikowac i za duzo sie zastanawiac. Tak naprawde troche przeraza mnie mnogosc wyboru i kiepska jakosc informacji. (z czesciami do auta nie mam nawet polowy problemu jak z moto). Nie smiejscie sie za mnie, nie jestem fachowcem, ale chce umiec dbac i w podstawowym zakresie sama serwisowac wlasne moto.

Dzieki z gory :)

Awatar użytkownika
Skiba1
Posty: 763
Rejestracja: pn kwie 06, 2015
Miejscowość: Wrocław
Motocykl: Kowboj, Dzida i Zdzira
VROC: 0

Post autor: Skiba1 » śr paź 26, 2016

Cześć,
no to tak...
pierwsze to serwisówka do ściągnięcia i w wolnej chwili przeglądać,

jeżeli chodzi o wydech jest on składany z części, tnie/przerabia/ kombinuje się głównie na tłumikach dlatego lepiej zakupić używki niepoprute
nie wiem czy warto wchodzić w koszty z wymianą całego układu wydechowego, no chyba że jest zgniły, zniszczony itp
w starszym moto będzie w co kasiorkę wkładać :)

Klocki hamulcowe to nie jest za bardzo kwestia zaufania- jeżeli nie są jeszcze starte i trzymają grubość to nie ruszasz,
przy wymianie opon poproś, żeby rzucili Ci tam okiem,

po zakupie moto wymień olej, filtry, płyny chłodzenia, hamulcowy, sprzęgła,

jeżeli chodzi o części to nie jest tak źle, znajdź jakiś serwis, telefon w dłoń i za pomocą VINu dobiorą potrzebne części.

powodzenia :)
Pozdrawiam
Michał
T: 607-312-526

Awatar użytkownika
pani cyrena
Posty: 18
Rejestracja: wt paź 25, 2016
Miejscowość: Irlandia
Motocykl: Vulcan 1500 A, 1993r
VROC: 0

Post autor: pani cyrena » śr paź 26, 2016

Dzieki Skiba, olej, filtr oleju, plyn hamulcowy i sprzegla wymienilam w niedziele. Nie obylo sie bez problemow. Korek spustu oleju byl zle wkrecony i niezle sie napocilam, zeby go wykrecic. Na szczescie nie jest uszkodzony. Nie ma wyciekow - poki co...
Pol nocy siedzialam i w koncu doszlam do tego jak czytac VIN i jakie czesci (tu oryginalne, moze sie komus przyda: http://www.kawasakioriginalparts.com/road-bikes.html).
Jesli chodzi o wydech, ten moze nie jest pognity ani dziurawy, ale widac, ze to robota amatora. Spawy sa dziadowskie, jakby dziecko plastelina okleilo - ja pospawalabym lepiej :) Na koniec pomalowane na czarny mat. Nie pasuje to tego moto. Dlatego myslala o zalozeniu czegos co wyciszy go i spowoduje, ze bedzie ladniejszy (ot taka babska sprawa jak sadze :D).
Klocki znalazlam i zamowilam juz. Jeszcze starych nie sciagnelam, ale nie podoba mi sie ich dzialanie. Ale tak, decyzja o wymianie zapadnie jak dojde do wymiany opon, czyli bede go rozbierac.


No to jeszcze jedno pytanie: skad mam wiedziec czy wydech z VN15 A (lub) bedzie pasowal do VN15 C? Czy to jest duza roznica w modelach? Wydaje mi sie, ze konstrukcja generalnie jest ta sama (szczegolnie jezeli patrze na te same roczniki...)


Pozdrowka:)

Awatar użytkownika
Skiba1
Posty: 763
Rejestracja: pn kwie 06, 2015
Miejscowość: Wrocław
Motocykl: Kowboj, Dzida i Zdzira
VROC: 0

Post autor: Skiba1 » śr paź 26, 2016

Hej,


jak będziesz znała rocznik dawcy to można porównać dla świętego spokoju nr części
https://www.kawasaki.com/Parts
Pozdrawiam
Michał
T: 607-312-526

ODPOWIEDZ

Kto jest online

Jest 0 użytkowników online :: 0 zarejestrowanych, 0 ukrytych i 0 gości

Najwięcej użytkowników (176) było online śr wrz 15, 2021

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 0 gości

Dzisiaj urodziny obchodzą