VN 800 przeróbka na bobbera

Wszelkie tematy dotyczące naszych motocykli.
Awatar użytkownika
Lisu86
Posty: 17
Rejestracja: śr cze 07, 2017
Miejscowość: Opole
Motocykl: VN 800
VROC: 0

VN 800 przeróbka na bobbera

Post autor: Lisu86 » śr lut 14, 2018

Cześć koledzy...

zabieram się dzisiaj w idealnym do tego dniu za rozbieranie mojej walentynki i będę ją powoli przerabiał docelowo żeby skończyć przed sezonem. Trochę późno się obudziłem z aliexpressem tudzież wishem, ale stamtąd i tak tylko jakieś mniejsze gadżety chciałem.

zaczynam od rozebrania siedzenia, tylnego błotnika, osłony, chromowanych elementów, baku no i kierownicy (która przyprawia mnie o największy ból głowy, bo się na żadną nie mogę zdecydować).

Postanowiłem tu na forum pokazać progres prac, tudzież poradzić się w niektórych kwestiach i problemach które mnie na tej drodze spotkają...

Przerabiał tutaj ktoś sam swojego Vulcana?

http://allegro.pl/siedzenie-siodlo-solo ... ml#thumb/6 - czy ktoś to coś wypróbował już może?
"Człowieka można zniszczyć, ale nie pokonać."
- Ernest Hemingway

mikko
Posty: 71
Rejestracja: ndz cze 19, 2016
Miejscowość: Kielce
Motocykl: voyager
VROC: 0

Re: VN 800 przeróbka na bobbera

Post autor: mikko » śr lut 14, 2018

Lisu86 pisze:Cześć koledzy...


Przerabiał tutaj ktoś sam swojego Vulcana?
Cały czas poprawiamy fabrykę, bo zawsze można zrobić coś albo lepiej, albo według swojego widzi mi się :D

Z zamawianiem na Aliexpress się wyrobisz spokojnie, natomiast Wisha nie polecam, (albo może inaczej polecam sporą dozę ostrożności bo dość często produkt z obrazka nijak się ma do realnego)

No i jeśli mogę, porozmawiaj z Przemkiem on chyba w swoim voyager miał siodło z dość mocną fakturą i jeśli dobrze kojarzę to nie był zbyt szczęśliwy.

Awatar użytkownika
naziro
Posty: 459
Rejestracja: śr lip 01, 2015
Miejscowość: wlkp
Motocykl: triumph 900
VROC: 37411

Post autor: naziro » czw lut 15, 2018

Zajrzyj na forum bobber.pl
Tam jest sporo ludzi, którzy przerabiają motocykle i na pewno doradzą Ci w wielu kwestiach.
SZYBKO,TANIO,DOBRZE (z tych trzech rzeczy razem występują tylko dwie do wyboru)

Awatar użytkownika
Lisu86
Posty: 17
Rejestracja: śr cze 07, 2017
Miejscowość: Opole
Motocykl: VN 800
VROC: 0

Post autor: Lisu86 » wt lut 27, 2018

Obrazek

Obrazek


Na hali zimno jak cholera hehe na chwile obecna rozebrałem wszystko i c zekam na napływ części. Kierownica już jest, lampy migacze lusterka i manetki w drodze z aliexpressu :) co mnie przyprawia o ból głowy to siedzenie. Miałem ciekawą rozmowę z kolegą forumowiczem na temat przeróbki, ale powiedzmy że nie mam talentu tapicerskiego i sam się za to nie zabiorę, a tapicer miejscowy rzucił mi taką cenę w której mógł bym kupić nowe siedzenie bobberowe. Kwestia montażu / stelażu, ale na to już też jakiś pomysł mam... tylko spawać w minusowych temperaturach mi się nie uśmiecha :)

Kolejne kroki: skrócenie błotnika, zrobienie stelażu na tabliczkę z boku, zamontowanie osprzętu (lampy, migacze, oświetlenie tablicy).

Dodatkowo szukam sposobu montażu lusterek "pod" kierownicą, ale nigdzie nie mogę znaleźć informacji na ten temat (zapewne źle szukam, ale nawet nie wiem jak ten rodzaj lusterek się nazywa - poniżej zdjęcie poglądowe zapożyczone z custommania.com)

Obrazek

Czy może jest jakiś prosty trik na to? :antlers:
Ostatnio zmieniony wt lut 27, 2018 przez Lisu86, łącznie zmieniany 4 razy.
"Człowieka można zniszczyć, ale nie pokonać."
- Ernest Hemingway

mikko
Posty: 71
Rejestracja: ndz cze 19, 2016
Miejscowość: Kielce
Motocykl: voyager
VROC: 0

Post autor: mikko » śr lut 28, 2018

Lusterka pod kierwonicą często lądują w Ironach
Ale nie wiem jak to wygląda w Twoim Vulkanie.

https://www.youtube.com/watch?v=MK85m8N0DIE

chyba tam bym inspiracji właśnie w Ironach, może akcesoryjne mocowanie będzie dostępne.

Awatar użytkownika
Lisu86
Posty: 17
Rejestracja: śr cze 07, 2017
Miejscowość: Opole
Motocykl: VN 800
VROC: 0

Post autor: Lisu86 » pn mar 19, 2018

Lusterka w podobny sposób uda mi się chyba z oryginalnych przerobić.

Mam natomiast inny problem - Linki są za krótkie... Gaz, sprzęgło i hamulec... przedłużał ktoś? Czy można gdzieś kupić nowe/inne? ze sprzęgłem najmniejszy problem jeszcze ale gaz i hamulec mnie przyprawia o ból głowy na chwilę obecną
"Człowieka można zniszczyć, ale nie pokonać."
- Ernest Hemingway

Awatar użytkownika
Kristofer
Posty: 374
Rejestracja: sob lut 25, 2012
Miejscowość: Myszków
Motocykl: Honda Goldwing
VROC: 0

Post autor: Kristofer » pn mar 19, 2018

U mnie we wsi ...gość dorabia każde linki http://www.linomet.pl
Ceny śmieszne , wyślesz powiedz ile dłuższą i będzie . Węże chyba też zakuwa a jak nie on to na pewno ktoś to tu w pobliżu na pewno robi ale nie chce mi się szukać :D

ODPOWIEDZ

Kto jest online

Jest 1 użytkownik online :: 0 zarejestrowanych, 0 ukrytych i 1 gość

Najwięcej użytkowników (176) było online śr wrz 15, 2021

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 1 gość

Dzisiaj urodziny obchodzą