VN800A paliwo leje się z wydechu i do filtra powietrza

patryk998
Posty: 2
Rejestracja: ndz cze 10, 2018
Miejscowość: Zielona Góra
Motocykl: Kawasaki Vulcan VN800
VROC: 0

VN800A paliwo leje się z wydechu i do filtra powietrza

Post autor: patryk998 » ndz cze 10, 2018

Witam wszystkich! Może ktoś mi koledzy pomoże i ma doświadczenie z podobnym problemem jaki mi się wydarzył. Na początku sezonu po odpaleniu Vulcana, po przygazowaniu - nagle zgasł i z tłumików zaczęła lecieć benzyna. Ponowna próba odpalenia kończyła się dosłownie sikaniem z tłumika. Po rozebraniu gaźnika, wyczyszczeniu go i ponownym złożeniu, przez 1000km wszystko było ok, aż do wczoraj gdy redukując bieg poczułem nagle szarpnięcie gdy silnik zgasł, po czym zaskoczył i jedynie na znacznie odkręconej manetce dojechałem do stacji benzynowej, a za mną dojechała wielka plama paliwa. Objaw ten sam. W filtrze paliwa również rzeka benzyny. Oprócz tego przy próbie odpalenia z jednej z dysz ciągle sika paliwo (poniżej link do zdjęcia). Macie może jakiś pomysł/ukierunkowanie co to może być ? :( :( :( :( ;(

https://www.dropbox.com/s/903n9r6y8w74g ... a.jpg?dl=0

z góry dziękuję za pomoc...

Awatar użytkownika
robdk
Posty: 190
Rejestracja: ndz wrz 06, 2015
Miejscowość: Końskie
Motocykl: EN500B
VROC: 0

Post autor: robdk » pn cze 11, 2018

Nieszczelne zaworki iglicowe lub (i) za wysoki poziom paliwa.
Jeśli po przeczyszczeniu było przez jakiś czas dobrze to zaworki do wymiany. Zresztą zawsze jak wyjmuję gaźniki to uszczelki pod pokrywą gaźnika jak i zaworki iglicowe wymieniam profilaktycznie.
POZDR robdk
Mój kanał Motogaraż robdk

Awatar użytkownika
Lecho
Posty: 4574
Rejestracja: śr maja 12, 2010
Miejscowość: Białystok
Motocykl: VN1600 Classic
VROC: 32224

Post autor: Lecho » pn cze 11, 2018

Czasem wystarczy postukać kluczem, czy innym metalowym przedmiotem w obudowę gaźnika.
Temat już kiedyś był omawiany.
:ok:

patryk998
Posty: 2
Rejestracja: ndz cze 10, 2018
Miejscowość: Zielona Góra
Motocykl: Kawasaki Vulcan VN800
VROC: 0

Post autor: patryk998 » pn cze 11, 2018

Dzięki Panowie, dodam że paliwo cieknie jedynie podczas kręcenia rozrusznikiem, natomiast podczas postoju nic się nie dzieje. Co powiecie na taki zestaw naprawczy?


http://allegro.pl/zestaw-naprawczy-gazn ... 94316.html


:medit:

admor85
Posty: 5
Rejestracja: ndz maja 05, 2019
Motocykl: vn800

Re: VN800A paliwo leje się z wydechu i do filtra powietrza

Post autor: admor85 » pn maja 20, 2019

problem mam ten sam i napewno mam uszkodzoną membranę w kraniku bo jak odepnę zbiornik to leje z kranika w każdej pozycji ale najprawdopodobniej uwalony zawor iglicowy paliwa w gaźniku. Idzie dokupić sama iglice z gniazdem czy musze caly zestaw naprawczy do gaźnika brać?

Awatar użytkownika
Przemo
Posty: 2262
Rejestracja: czw cze 05, 2014
Miejscowość: Wrocław
Motocykl: VN 2000 Classic '06
VROC: 37109

Re: VN800A paliwo leje się z wydechu i do filtra powietrza

Post autor: Przemo » pn maja 20, 2019

Przelewa ci gaźnik. Po pierwsze sprawdź czy nie jeździsz na PRI zamiast na ON
Jeżeli jeździsz na ON i dalej ci przelewa na postoju, to masz też kranik paliwa do naprawy, bo na ON powinien tylko podciśnieniowo podawać paliwo przy odpalonym silniku. PRI działa bez podciśnienia i grawitacyjnie służy do zalewania gaźnika np. po jego rozebraniu.

Przerabiałem to w swojej starej 800. Mi pomogła wymiana iglicy, uszczelek i pływaka na oryginalny. Zamienniki się u mnie nie sprawdziły. Przy okazji powymieniałem 2 membrany air cut i jak ręką odjął.
Żyj tak, aby być szczęśliwym!
XV535>VN800>VN900>VN2000+VN800+LTD454

ODPOWIEDZ

Kto jest online

Jest 1 użytkownik online :: 0 zarejestrowanych, 0 ukrytych i 1 gość

Najwięcej użytkowników (176) było online śr wrz 15, 2021

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 1 gość

Dzisiaj urodziny obchodzą