jak postawic samemu motocykl

Przepisy, regulaminy, szkółka, techniki jazdy itp.
Awatar użytkownika
MarKov
Posty: 2478
Rejestracja: wt lip 06, 2010
Miejscowość: WARSZAWA
Motocykl: VN 1700 CLASSIC TOURER
VROC: 27362

Post autor: MarKov » czw lut 10, 2011

duszek pisze:ale niebieskie też fajne :mrgreen:
tak tak popieram niebieskie sa fajne :mrgreen: :mrgreen: :yeee: :yeee:
MarKov
VN 1700 Classic Tourer
VN 900 Classic (był)

VROC # 27362

Awatar użytkownika
Badger
Posty: 6396
Rejestracja: pn kwie 05, 2010
Miejscowość: Warszawa
Motocykl: Blue Lady + Osiołek
VROC: 29218

Post autor: Badger » czw lut 10, 2011

jeszcze chwila a .... niewyrobię, puszczą mi nerwy, wyjdę z siebie, stanę obok i ... nie wiem co zrobię.

Spamerzy wypad do hyde parku


:)
pie.....lę, nie myję

Jazda motocyklem to przeżycie religijne, im szybciej tym bliżej Boga

Kiedy ludzie są tego samego zdania co ja, mam zawsze wrażenie, że się pomyliłem.

Awatar użytkownika
Baudolino
Posty: 945
Rejestracja: ndz cze 13, 2010
Miejscowość: Kraków
Motocykl: Lucynka
VROC: 32426

Post autor: Baudolino » czw lut 10, 2011

Badger pisze:jeszcze chwila a .... niewyrobię, puszczą mi nerwy, wyjdę z siebie, stanę obok i ... nie wiem co zrobię.

Spamerzy wypad do hyde parku


:)
Bagdre masz rację, precz ze spamerami !!!
A wracając do tematu. Przed podnoszeniem motocykla z ziemi powinniśmy zdjąć z glowy matowego, czarnego Nolana 90 bo może sie berecik zagotować ;)


Pozdrawiam

Awatar użytkownika
Badger
Posty: 6396
Rejestracja: pn kwie 05, 2010
Miejscowość: Warszawa
Motocykl: Blue Lady + Osiołek
VROC: 29218

Post autor: Badger » czw lut 10, 2011

jak zaliczyłem glebę to podniosłem moto sam i bez problemu. Tylko nie pytajcie mnie jak to zrobiłem bo nie pamiętam. Zagotować się nie zagotowałem bo mam błyszczącego Airoha
pie.....lę, nie myję

Jazda motocyklem to przeżycie religijne, im szybciej tym bliżej Boga

Kiedy ludzie są tego samego zdania co ja, mam zawsze wrażenie, że się pomyliłem.

Awatar użytkownika
oktogon
Posty: 2154
Rejestracja: śr kwie 07, 2010
Miejscowość: Rzeszów
Motocykl: BMW K1200RT
VROC: 31527

Post autor: oktogon » czw lut 10, 2011

mi się raz swego razu nomad raczył przechylic na bok, trzymając go w pozycji gorzej niż krytycznej zdecydowałem ze lepiej położyć calkiem na gmolach i odspanąć , tak tez zrobiłem, dźwignięcie nie należało do najprostszych tym bardziej ze poleciał zgodnie z lekką pochyłością ale dało rady, i zagtowania nie zanotowano, naderwania czegokolwiek również nie :mrgreen:
_____ VROC 31527 _____

Andrew
Posty: 6148
Rejestracja: śr kwie 07, 2010
Miejscowość: Będzin
Motocykl: VN 1500 Vinci,VN 2000 Deep Purple,VN 15 Ziuk
VROC: 31802

Post autor: Andrew » czw lut 10, 2011

Jak mnie Nomad położył się się przed torami tramwajowymi na zakręcie to trzymając go w pozycji krytycznej trzymałem też fason . Patrzyłem na obserwujące mnie twarze z tramwaju i udawałem , że po prostu tak się zatrzymałem i czekam az przejadą. Myślę , że moja mina była bezcenna. :mrgreen:

Luzak

Post autor: Luzak » czw lut 10, 2011

Grunt to zachować twarz profesjonalisty :-)

Awatar użytkownika
Krasnal
Posty: 2148
Rejestracja: sob kwie 24, 2010
Miejscowość: UK & Piotrków T.
Motocykl: Kawasaki VN2000 "lalunia"
VROC: 32105

Post autor: Krasnal » czw lut 10, 2011

Andrew pisze:Jak mnie Nomad położył się się przed torami tramwajowymi na zakręcie to trzymając go w pozycji krytycznej trzymałem też fason . Patrzyłem na obserwujące mnie twarze z tramwaju i udawałem , że po prostu tak się zatrzymałem i czekam az przejadą. Myślę , że moja mina była bezcenna. :mrgreen:
Ja jestem tego pewien, choć nie było mnie w tym tramwaju... :lol:
ja kiedyś zle wysunąłem stopke i moto się położyło na boku, tak mnie strzeliło i dostałem takiej adrenaliny, że sam postawiłem, to był moment... 8/
...spróbujmy byc szczesliwi, chocby po to, by swiecic innym przykladem...

+44 7540233074

Awatar użytkownika
Kika
Posty: 412
Rejestracja: pn lip 12, 2010
Miejscowość: Rzeszów
Motocykl: VN 900
VROC: 0

Post autor: Kika » czw lut 10, 2011

Badger pisze:jeszcze chwila a .... niewyrobię, puszczą mi nerwy, wyjdę z siebie, stanę obok i ... nie wiem co zrobię.

Spamerzy wypad do hyde parku
o co chodzi z tymi spamerami, bo ja też stanę obok :?:

Awatar użytkownika
Krasnal
Posty: 2148
Rejestracja: sob kwie 24, 2010
Miejscowość: UK & Piotrków T.
Motocykl: Kawasaki VN2000 "lalunia"
VROC: 32105

Post autor: Krasnal » pt lut 11, 2011

Katarzynko,
odbiegamy od tematu i Badgera trafia wiesz co...
ale trudno mu sie dziwic, ma racje bo my tu o "chlebie i niebie" , a mialo byc o podnoszeniu motonga... :medit:
...spróbujmy byc szczesliwi, chocby po to, by swiecic innym przykladem...

+44 7540233074

Awatar użytkownika
Dzidzia
Posty: 2580
Rejestracja: pn lip 12, 2010
Miejscowość: Warszawa
Motocykl: VN800A
VROC: 0

Post autor: Dzidzia » pt lut 11, 2011

Andrew pisze:Jak mnie Nomad położył się się przed torami tramwajowymi na zakręcie to trzymając go w pozycji krytycznej trzymałem też fason . Patrzyłem na obserwujące mnie twarze z tramwaju i udawałem , że po prostu tak się zatrzymałem i czekam az przejadą. Myślę , że moja mina była bezcenna. :mrgreen:
:hah: :hah: :hah: :hah: :hah: :hah: :hah: :hah: :hah:
chciałabym to zobaczyć :D :D :D bo tak sobie położyłeś jak małe dzieci rowerek ;) hihihihi

Awatar użytkownika
Kika
Posty: 412
Rejestracja: pn lip 12, 2010
Miejscowość: Rzeszów
Motocykl: VN 900
VROC: 0

Post autor: Kika » pt lut 11, 2011

Krasnal pisze:Katarzynko,
odbiegamy od tematu i Badgera trafia wiesz co...
ale trudno mu sie dziwic, ma racje bo my tu o "chlebie i niebie" , a mialo byc o podnoszeniu motonga...
No tak, co racja to racja, ale stasznie lubię jAK ON SIĘ DENERWUJE I RZUCA MIĘSEM

Awatar użytkownika
Krasnal
Posty: 2148
Rejestracja: sob kwie 24, 2010
Miejscowość: UK & Piotrków T.
Motocykl: Kawasaki VN2000 "lalunia"
VROC: 32105

Post autor: Krasnal » pt lut 11, 2011

Kika pisze:
Krasnal pisze:Katarzynko,
odbiegamy od tematu i Badgera trafia wiesz co...
ale trudno mu sie dziwic, ma racje bo my tu o "chlebie i niebie" , a mialo byc o podnoszeniu motonga...
No tak, co racja to racja, ale stasznie lubię jAK ON SIĘ DENERWUJE I RZUCA MIĘSEM
pamietaj, ze zawsze moze rzucic czyms innym... :!!!:
...spróbujmy byc szczesliwi, chocby po to, by swiecic innym przykladem...

+44 7540233074

Awatar użytkownika
Kika
Posty: 412
Rejestracja: pn lip 12, 2010
Miejscowość: Rzeszów
Motocykl: VN 900
VROC: 0

Post autor: Kika » pt lut 11, 2011

ups

Awatar użytkownika
Piotr_Classic
Posty: 2566
Rejestracja: pn cze 21, 2010
Miejscowość: Madryt
Motocykl: HD Street Glide
VROC: 32438

Post autor: Piotr_Classic » pt lut 11, 2011

Krasnal pisze:
Kika pisze:
Krasnal pisze:Katarzynko,
odbiegamy od tematu i Badgera trafia wiesz co...
ale trudno mu sie dziwic, ma racje bo my tu o "chlebie i niebie" , a mialo byc o podnoszeniu motonga...
No tak, co racja to racja, ale stasznie lubię jAK ON SIĘ DENERWUJE I RZUCA MIĘSEM
pamietaj, ze zawsze moze rzucic czyms innym... :!!!:

eee "dziewięćsetką" nie da rady :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen:

Awatar użytkownika
Krasnal
Posty: 2148
Rejestracja: sob kwie 24, 2010
Miejscowość: UK & Piotrków T.
Motocykl: Kawasaki VN2000 "lalunia"
VROC: 32105

Post autor: Krasnal » pt lut 11, 2011

Piotr_Classic pisze:
Krasnal pisze:
Kika pisze:
Krasnal pisze:Katarzynko,
odbiegamy od tematu i Badgera trafia wiesz co...
ale trudno mu sie dziwic, ma racje bo my tu o "chlebie i niebie" , a mialo byc o podnoszeniu motonga...
No tak, co racja to racja, ale stasznie lubię jAK ON SIĘ DENERWUJE I RZUCA MIĘSEM
pamietaj, ze zawsze moze rzucic czyms innym... :!!!:

eee "dziewięćsetką" nie da rady :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen:
tu mnie masz... :hihi:
...spróbujmy byc szczesliwi, chocby po to, by swiecic innym przykladem...

+44 7540233074

Awatar użytkownika
Arezy
Posty: 802
Rejestracja: czw paź 07, 2010
Miejscowość: Wyszków
Motocykl: VULCAN 1600 Clasic A
VROC: 33134

Post autor: Arezy » pt lut 11, 2011

A wracając do tematu. Wiadomo że każdy facet podniesie sprzęt :)
Ale zależy jak.
Trzeba pamięta podnosząc maszynę żeby mieć wyprostowane plecy.
Podnosimy mięśniami nóg a nie grzbietu.Sposób z filmiku jest bardzo bezpieczny. Nie zależy to od siły tylko od bezpieczeństwa kręgosłupa.
To sposób niezły nie tylko dla słabszych osób ale dla wszystkich którzy mają podnieś porządnego Vulcana. Tak aby nie przeciąża kręgosłupa.
Jak podróżować to tylko na dwóch kołach o~`o , jak polować to tylko z aparatem [o]

Awatar użytkownika
Thomas
Posty: 3124
Rejestracja: ndz paź 24, 2010
Miejscowość: Chorzów, Bytom
Motocykl: VN 2000 Limited
VROC: 33040

Post autor: Thomas » sob lut 12, 2011

Nie wiem czy już leżeliście ale jeżeli się wypirdzielisz na krzyżówce to nie będziesz myślał o bezpieczeństwie tylko jak najszybciej go postawić, miałem kiedyś przypadek że kolegę w pracy przywaliła maszyna produkcyjna około 500kg. ale środek ciężkości nisko i nie wiem do dzisiaj jak ją podniosłem to są emocje, impuls i w tym momencie nie myślisz tylko działasz. A jak moto Ci się wypierdzieli gdzieś na postoju to wtedy masz więcej czasu na przemyślenia a tak działasz pod wpływem chwili w ratowaniu się czy udzielaniu pomocy innym :yeee:
VROC#33040

Lepiej mieć brzuch z jedzenia niż garb z roboty.

Awatar użytkownika
Arezy
Posty: 802
Rejestracja: czw paź 07, 2010
Miejscowość: Wyszków
Motocykl: VULCAN 1600 Clasic A
VROC: 33134

Post autor: Arezy » sob lut 12, 2011

OK. Ale takie odruchy można wytranspirować jak odruchy w czasie jazdy. Co z tego że się schylisz i złapiesz za leżącą maszynę jak kręgosłup Ci puści. Szybko się nie pozbierasz a w dodatku zrobisz sobie dodatkową krzywdę. Ja leżałem kiedyś na radzi i obserwowałem co się działo podczas gdy się zbierałem. Jak się wyłożysz to najważniejsze żeby gość za tobą zdążył się zatrzymać. Jak stanie to już nie ma pośpiechu.
A swoją drogą przy poważnej maszynie podejście do podnoszenia z klasą również jest ważne. Lepiej wygląda niż podnoszenie sprzętu jak worek ziemniaków. Przygotowanie się do poprawnego podniesienia to same plusy. Bezpieczeństwo i klasa.
Jak podróżować to tylko na dwóch kołach o~`o , jak polować to tylko z aparatem [o]

Awatar użytkownika
Rudi
Posty: 11
Rejestracja: pt cze 14, 2013
Miejscowość: Madryt
Motocykl: Kawasaki VN 900 custom
VROC: 0

Post autor: Rudi » czw cze 27, 2013

jurekawasaki pisze:
disciple pisze:yyy..a wiecie, tak zerkam na powyższy temat
przeczytajmy jeszcze raz:

-- "JAK POSTAWIĆ SAMEMU MOTOCYKL" --

chyba zaszła jakas pomyłka... może to temat tylko dla mężczyzn :oops:
a ja się tu wtrąciłam - przepraszam
A jak sobie moto podniesiesz jak w pobliżu zabraknie dżentelmena musisz i tego się nauczyć.... :D :hihi: Nie pomyłka jesteś u Vulkanieros a i temat ok
to wtedy bierze się takiego vulcana za kierownicę i sam wstaje :p A jeszcze jak jesteś akurat na podjeździe garażu blokowego, między drzwiami garażu a drzwiami wyjazdu na ulicę, to świadomość że w każdej chwili ktoś kto może chcieć wjechać lub wyjechać, otworzy drzwi i ujrzy cudowny widok baby próbującej się z maszyną 5 razy większą , dodaje ci takich skrzydeł, że jedną ręką podniesiesz :hah: :hah: Dwa razy z własnej głupoty musiałam podnosić, za każdym razem w garażu. Potem Luis (mechanik anioł stróż naszej dzieciny) potwierdził metodę podnoszenia vulcana za kierownicę jako jedną z łatwiejszych, więc polecam ;)

Dzidzia pisze:Hej ... jej.... oj działo się działo jak mnie tu z Wami nie było.
Moja metoda na podniesienie motocykla ale działa tylko w miejscach gdzie przejeżdża duuużo pojazdów czyli na ulicy, ale nie na zadupiu ;) : rozglądam się znacząco po ulicy, zdejmuję kask i.... widać że jestem kobietą. I widać, że motocykl leży. Chętni sami się zatrzymują :D sprawdziłam metodę osobiście - działa!!!! Ale metoda dla kobiet-motocyklistek.
hahaha, :piwa:
Jak mnie Nomad położył się się przed torami tramwajowymi na zakręcie to trzymając go w pozycji krytycznej trzymałem też fason . Patrzyłem na obserwujące mnie twarze z tramwaju i udawałem , że po prostu tak się zatrzymałem i czekam az przejadą. Myślę , że moja mina była bezcenna. :mrgreen:
:hah: :hah: :hah: :hah: :hah: :hah: :hah: :hah: :hah: :hah:

ODPOWIEDZ

Kto jest online

Jest 0 użytkowników online :: 0 zarejestrowanych, 0 ukrytych i 0 gości

Najwięcej użytkowników (176) było online śr wrz 15, 2021

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 0 gości

Dzisiaj urodziny obchodzą