Ku przestrodze

Przepisy, regulaminy, szkółka, techniki jazdy itp.
Awatar użytkownika
SAURO
Posty: 2157
Rejestracja: pn maja 03, 2010
Miejscowość: ZAMOŚĆ, CIECHANÓW, RZYM
Motocykl: VN 1500 Nomad
VROC: 30956

Ku przestrodze

Post autor: SAURO » pn paź 03, 2011

Zakładam ten temat ponieważ trzeba mówić i pisać o tym co złego dzieje się na nasych drogach nie tylko w Polsce ale i w innych krajach do których podróżujemy . Dobrze by było gdybyśmy wszyscy zamieszczali tu informacje jak się zachować w danym kraju na co zwraxcać uwagę. Nie tylko w formie drastycznych zdarzeń ale również pezdstawiać zabawne i kuriozalne sytuacje drogowe.
BAWMY SIĘ W MOTOCYKLE A NIE POLITYKĘ

Awatar użytkownika
SAURO
Posty: 2157
Rejestracja: pn maja 03, 2010
Miejscowość: ZAMOŚĆ, CIECHANÓW, RZYM
Motocykl: VN 1500 Nomad
VROC: 30956

Post autor: SAURO » pn paź 03, 2011

BAWMY SIĘ W MOTOCYKLE A NIE POLITYKĘ

Awatar użytkownika
Piotr_Classic
Posty: 2566
Rejestracja: pn cze 21, 2010
Miejscowość: Madryt
Motocykl: HD Street Glide
VROC: 32438

Post autor: Piotr_Classic » pn paź 03, 2011

Szkoda człowieka:( ale z drugiej strony zobacz na "jakość" tej drogi... widać na zdjęciach..... być może rzuciło skuterem, "zagrało" niedoświadczenie, nie wyprowadził maszyny i ....... tragedia..... smutne

Awatar użytkownika
MaciekSz
Posty: 3699
Rejestracja: ndz maja 09, 2010
Miejscowość: Pruszków
Motocykl: BMW K1200LT
VROC: 32197

Post autor: MaciekSz » pn paź 03, 2011

Zwróćcie uwagę na zniszczenia - teoretycznie taki skuter nie powinien jechać więcej niż 45 km/h. Znacie kogoś, kto kupując takie "cacko" dziecku nie dał od razu 20 zł serwisantowi za zdjęcie blokady?

Zyjemy w kraju, gdzie przez głupotę kierowców, giną policjanci jeżdżący motocyklem na służbie pod wpływem narkotyków link. Gdzie zwrócenie uwagi człowiekowi na skuterze, żeby zapiął kask spotyka się ze spojrzeniem jak na człowieka chorego psychicznie. W kraju, gdzie dzieciaki w niezapietych kaskach z Tesco za 20 zł prowadzą swoje zippy i romety jednocześnie pisząc SMSy (widziałem już kilku takich miszczów).

I pewnie u nas wcale nie jest najgorzej...
MaciekSz
Jest: K1200LT
Był VN 1700 Nomad B&W, Vulcan S, VN 2000 Rogue, VN1600 Nomad, VN900 Custom Ebony LE,
Er6N, R1150RT
VROC #32197
Obrazek

Awatar użytkownika
Długi Lech
Posty: 1000
Rejestracja: ndz lis 14, 2010
Miejscowość: Białystok
Motocykl: EN 500 C3
VROC: 33639

Post autor: Długi Lech » pn paź 03, 2011

Skuter zapewne made in China, samorozkręcające się cudeńka, zwłaszcza na takiej drodze

Z biedy kupujemy najtańszy szajs, z biedy mamy drogi takie jakie mamy do tego głupota.

bieda²+głupota=wypadek
Pozdrawiam Leszek

VROC #33639

Awatar użytkownika
Painkiller
Posty: 504
Rejestracja: czw sie 18, 2011
Miejscowość: wRock...
Motocykl: Kawa VN800 A
VROC: 34211

Post autor: Painkiller » wt paź 04, 2011

MaciekSz pisze: zwrócenie uwagi człowiekowi na skuterze, żeby zapiął kask spotyka się ze spojrzeniem jak na człowieka chorego psychicznie.
Heh, no popatrz, ja ostatnio pokazałem dziadkowi na "sedesie" żeby włączył sobie lampę, gdy zatrzymał się obok mnie na światłach, to ten tylko wydął policzki i zrobił właśnie minę jakbym był nienormalny. A do tej pory nie traciłem czasu na spoufalanie się z sedesiarzami i jak widać tak należy trzymać.

A wracając do tematu ostatnio wracając z panną z marketu staliśmy na światłach. Podjechało obok dwóch koleżków, jeden na SV650 odziany w bluzę od dresu a drugi na R1 w białej kurteczce i białych laczkach. Stoimy sobie, czekamy na zielone ale chłopaki nie wytrzymali ciśnienia i w pewnej chwili sruuu do przodu na czerwonym! Jak zapaliło się zielone dojechałem do następnych świateł to cwaniaki tam stały ale po raz kolejny nie czekali na zielone tylko pojechali wcześniej. Ruszyłem, miałem ich cały czas na widoku to na kolejnych dwóch światłach w ogóle się nie zatrzymali (!) A na trzecich z kolei znów ich dogoniłem i bajka z ruszaniem na czerwonym powtórzyła się znowu! Mogę się założyć że kariera tych kolesi zbyt długo nie potrwa

Awatar użytkownika
eFKa
Posty: 456
Rejestracja: sob kwie 16, 2011
Miejscowość: Kasina Wielka
Motocykl: vn 2000
VROC: 34926

Post autor: eFKa » wt paź 04, 2011

Niedziela,piękne popołudnie,siedzę sobie na ławeczce przed domkiem z żonką,a tu bzyczy coś okrutnie na drodze.No tak,to chińczyk(skuter),a na nim mloda kobitka z dzieciakiem przed sobą obydwoje bez kasku.
Jak to skomentować?
Głupota,szpan a moze niechciane dziecko
...bo kto sieje wiatr ten zbiera gumofilce...

Awatar użytkownika
centek
Posty: 1319
Rejestracja: wt kwie 06, 2010
Miejscowość: Bełchatów
Motocykl: Honda Varadero
VROC: 31455

Post autor: centek » wt paź 04, 2011

Pany... o co Wam kurna cieka?! Widzieliście kiedy 4ro osobową rodzinę na skuterze??? To śmigać do greków czy do żółciatych i polukać jak popindalają... A myślicie, że u nich nie ma wypadków i tylko nasze sedesiarze sie rozłupują? Błąd... Aha, i nie mówcie mnie że sprzęt mają lepszy - widziałem na szmaty poskręcane plastiki...
Żal człowieka z tego linka od Saura, szkoda...

Awatar użytkownika
Painkiller
Posty: 504
Rejestracja: czw sie 18, 2011
Miejscowość: wRock...
Motocykl: Kawa VN800 A
VROC: 34211

Post autor: Painkiller » śr paź 05, 2011

centek pisze:A myślicie, że u nich nie ma wypadków i tylko nasze sedesiarze sie rozłupują?
Są, nawet widziałem filmy z ich wypadków. Tyle że ich tam są miliardy i prasa pewnie nie rozpamiętuje każdego wypadku nazywając ich przy tym dawcami organów bo zabrakło by miejsca na inne informacje. A ta opinia odbija się potem na motocyklistach.

szpunt
Posty: 95
Rejestracja: pn maja 16, 2011
Miejscowość: Warszawa
Motocykl: EN500 B2
VROC: 0

Post autor: szpunt » śr paź 05, 2011

MaciekSz pisze:Zwróćcie uwagę na zniszczenia - teoretycznie taki skuter nie powinien jechać więcej niż 45 km/h. Znacie kogoś, kto kupując takie "cacko" dziecku nie dał od razu 20 zł serwisantowi za zdjęcie blokady?

Zyjemy w kraju, gdzie przez głupotę kierowców, giną policjanci jeżdżący motocyklem na służbie pod wpływem narkotyków link. Gdzie zwrócenie uwagi człowiekowi na skuterze, żeby zapiął kask spotyka się ze spojrzeniem jak na człowieka chorego psychicznie. W kraju, gdzie dzieciaki w niezapietych kaskach z Tesco za 20 zł prowadzą swoje zippy i romety jednocześnie pisząc SMSy (widziałem już kilku takich miszczów).

I pewnie u nas wcale nie jest najgorzej...
Co do ostatniego zdania się zgodzę.
To nie jest kwestia kraju, po pierwsze nie we wrzystkich stanach w USA jest obowiązek jeżdżenia w kasku, po drugie jak byłem w Grecji i Chorwacji - krajach, w których dzięki klimatowi jednośladów jeździ dużo więcej niż u nas - widziałem codziennie po kilkunastu skuterowych piszących SMS-y prowadząc. Swoją drogą wtedy nie wiedziałem, że u nas już też tak potrafią :hammer: Widać, że w związku z rozwojem kultury jednośladów przejmujemy i te nienajlepsze cechy.

Adzik93
Posty: 32
Rejestracja: pn paź 10, 2011
Miejscowość: Gdańsk
Motocykl: VN 1600 Classic
VROC: 0

Post autor: Adzik93 » pn paź 17, 2011

Witajcie

wypadek sprzed dwoch lat ale mozna porozmawiac
http://www.trojmiasto.pl/wiadomosci/Tra ... 29178.html zginely moje dwie kolezanki

jeszcze krotkie video http://www.tvn24.pl/12690,1560589,0,1,p ... omosc.html



http://polskalokalna.pl/galerie/pomorsk ... e,885846,1

Awatar użytkownika
SAURO
Posty: 2157
Rejestracja: pn maja 03, 2010
Miejscowość: ZAMOŚĆ, CIECHANÓW, RZYM
Motocykl: VN 1500 Nomad
VROC: 30956

Post autor: SAURO » śr paź 19, 2011

BAWMY SIĘ W MOTOCYKLE A NIE POLITYKĘ

Dosman

Post autor: Dosman » czw paź 20, 2011

Co by nie pisać o zwyczajach to i tak trzeba mieć oczy dookoła głowy i kilka sprawnych szarych komórek.

dołożę słowo do wypowiedzi "CENTKA"- w Ameryce południowej i to nieomal wszędzie jeździ się na czyms o nazwie "O MATKO" albo "MÓJ BOŻE" drogi tam też są tyle że lepiej je oglądać na mapach. Wypadki jak wszędzie gdzie z jednej strony jedzie idiota, a wierzcie mi że jeśli chodzi o idiotów to kraj i kolor skóry nie ma znaczenia.

Jeśli wsiadasz do czegokolwiek lub na cokolwiek to wsiadaj wypoczęty :stop: dla braku odpowiedzialności.

Dosman

Post autor: Dosman » czw paź 20, 2011

centek pisze:Pany... o co Wam kurna cieka?! Widzieliście kiedy 4ro osobową rodzinę na skuterze??? To śmigać do greków czy do żółciatych i polukać jak popindalają... A myślicie, że u nich nie ma wypadków i tylko nasze sedesiarze sie rozłupują? Błąd... Aha, i nie mówcie mnie że sprzęt mają lepszy - widziałem na szmaty poskręcane plastiki...
Żal człowieka z tego linka od Saura, szkoda...
To ZŁA KOBIETA BYŁA

Awatar użytkownika
Seren
Posty: 142
Rejestracja: pn wrz 19, 2011
Miejscowość: Warszawa
Motocykl: VN800A Bordo Kawasuka
VROC: 34330

Post autor: Seren » czw paź 20, 2011

"wypadek sprzed dwoch lat ale mozna porozmawiac
http://www.trojmiasto.pl/...tki-n29178.html zginęły moje dwie koleżanki"

Może to radykalnie zabrzmi, ale jestem zwolennikiem karania pijanych kierowców za kierownica jak za usiłowanie zabójstwa. Jest to świadoma głupota w większości przypadków i najgorsze ze na ogół cierpią wyłącznie osoby postronne!
i wprowadził dla takich palantów kary mutylacyjne czyli "oko za oko, ząb za ząb"
(nie biorę pod uwagę tutaj stanu wskazującego na spożycie bo to tez głupota ale znacznie niższego kalibru wynikająca na ogół z tego że ktoś nie zdążył do końca wytrzeźwieć)

Awatar użytkownika
Iron75
Posty: 1281
Rejestracja: wt wrz 07, 2010
Miejscowość: Lublin
Motocykl: VN2000
VROC: 0

Post autor: Iron75 » czw paź 20, 2011

"...strona o podanym adresie nie istnieje "

Awatar użytkownika
Seren
Posty: 142
Rejestracja: pn wrz 19, 2011
Miejscowość: Warszawa
Motocykl: VN800A Bordo Kawasuka
VROC: 34330

Post autor: Seren » czw paź 20, 2011

Jak klikniesz w linka którego zapodał Adzik93 to działa :) nie wiem czemu tak :)

Dosman

Post autor: Dosman » czw paź 20, 2011

Seren pisze:"wypadek sprzed dwoch lat ale mozna porozmawiac
http://www.trojmiasto.pl/...tki-n29178.html zginęły moje dwie koleżanki"

Może to radykalnie zabrzmi, ale jestem zwolennikiem karania pijanych kierowców za kierownica jak za usiłowanie zabójstwa. Jest to świadoma głupota w większości przypadków i najgorsze ze na ogół cierpią wyłącznie osoby postronne!
i wprowadził dla takich palantów kary mutylacyjne czyli "oko za oko, ząb za ząb"
(nie biorę pod uwagę tutaj stanu wskazującego na spożycie bo to tez głupota ale znacznie niższego kalibru wynikająca na ogół z tego że ktoś nie zdążył do końca wytrzeźwieć)
Ja nie jestem radykałem ale za jazdę po spożyciu nie powinno się zabijać ale obcinać "kończynki"

Awatar użytkownika
jurekawasaki
Posty: 820
Rejestracja: śr cze 02, 2010
Miejscowość: wielkopolska
Motocykl: kawasaki vn 800
VROC: 0

Post autor: jurekawasaki » czw paź 20, 2011

Mało tego ja bym za spowodowanie wypadku ze skutkiem śmiertelnym zabierał dożywotnio prawo jazdy.Na dodatek ukarał nie małą grzywną i kara pozbawienia wolności.Problem niestety polega na tym że żyjemy w takim przaśnym kraju pełnym przemocy chamstwa i złodziei a udajemy (nasi rządzący)europejczyków tyle że z butów słoma'' nam'' wystaje .

Dosman

Post autor: Dosman » czw paź 20, 2011

Myślę że po obcięciu obu łapek można by takiego puścić wolno w Bieszczady.
Szkoda naszej kasy na utrzymanie idiotów w pudle.

ODPOWIEDZ

Kto jest online

Jest 1 użytkownik online :: 0 zarejestrowanych, 0 ukrytych i 1 gość

Najwięcej użytkowników (176) było online śr wrz 15, 2021

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 1 gość

Dzisiaj urodziny obchodzą