Czasami nie wchodzi na obroty

Oskar
Posty: 8
Rejestracja: ndz maja 31, 2015
Miejscowość: Murowana Goślina
Motocykl: Kawasaki EN 500
VROC: 0

Czasami nie wchodzi na obroty

Post autor: Oskar » ndz maja 31, 2015

Mam ten problem od kiedy kupiłem moje EN 500, czyli od lipca. Nie wiem o ile wcześniej się ten problem pojawił.
Mianowicie, dość często silnik nie wchodzi na obroty. Brzmi to chyba trochę tak, jakby jeden cylinder przestawał pracować. Nie mam obrotomierza, ale jadąc na szóstce, dzieje się to koło 90km/h.
Jakieś dwa miesiące temu były regulowane gaźniki w serwisie. Potem się uspokoiło, jeździłem przez miesiąc na uczelnię i problem na ten czas zniknął. Być może był to tylko zbieg okoliczności, jednak nigdy przez tak długi okres czasu motocykl nie działał prawidłowo. Ostatnio usterka występuje codziennie, ale nie przez cały czas jazdy - kiedy pojechałem do serwisu to oczywiście wszystko działało jak należy, więc mogłem tylko opisać zdarzenie mechanikowi. A że do serwisu mam dość daleko, by jeździć tam codziennie, to pomyślałem, że zapytam tutaj.

Oto filmik, który pokazuje o co chodzi: https://youtu.be/8RUB5nE4K9A

Dodam, że kilka dni temu wymieniłem świece na nowe, co nie spowodowało żadnych zmian.

Konrad
Posty: 4986
Rejestracja: czw mar 17, 2011
Miejscowość: Lublin
Motocykl: VN1700 NOMAD
VROC: 34019

Post autor: Konrad » ndz maja 31, 2015

Sprawdź przewody wysokiego napięcia, proponuje również zajrzeć do cewek i oczyścić konektory na przewodach zasilających.
Pozdrawiam Konrad

VROC #34019

Awatar użytkownika
black-dimon
Posty: 38
Rejestracja: sob maja 23, 2015
Miejscowość: Wieluń
Motocykl: vulcan, jawa, jawa, jawa
VROC: 0

Post autor: black-dimon » wt cze 02, 2015

Nie brakuje Ci prądu? ładowanie jest ok? sprawdź jeszcze filtr powietrza i stan króćców. Wiesz w jaki stanie są membrany w gaźnikach?
A przede wszystkim przewody i fajki tak jak pisze Konrad.

Objawy dla złej dawki powietrza lub zaniku iskry.
Dla pewności sprawdź czy nie ma syfu w zbiorniku paliwa.
BOGA NIE MA....
JEST MOTÓRRR

ODPOWIEDZ

Kto jest online

Jest 0 użytkowników online :: 0 zarejestrowanych, 0 ukrytych i 0 gości

Najwięcej użytkowników (176) było online śr wrz 15, 2021

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 0 gości

Dzisiaj urodziny obchodzą