yanosik.pl

Przepisy, regulaminy, szkółka, techniki jazdy itp.
Awatar użytkownika
mirad
Posty: 2071
Rejestracja: pn maja 31, 2010
Miejscowość: Mazowsze
Motocykl: VN 2000 Classic
VROC: 32433

yanosik.pl

Post autor: mirad » pt mar 02, 2012

Czy ktoś ma doświadczenia z tym sprzętem?
Dzisiaj to znalazłem i ciekaw jestem jaka jest skuteczność.

http://yanosik.pl/terminal

:yeee:
Od V2 lepsze może być tylko V8!
FUCK FUEL ECONOMY !

Awatar użytkownika
MarKov
Posty: 2478
Rejestracja: wt lip 06, 2010
Miejscowość: WARSZAWA
Motocykl: VN 1700 CLASSIC TOURER
VROC: 27362

Post autor: MarKov » pt mar 02, 2012

na Androidzie mam (nadmieniam iż potrzebny jest cały czas transfer danych czyli dostęp do netu) i jak na razie się sprawuje dobrze info dociera ale i tak wszystko jest uzależnione od innych użytkowników
MarKov
VN 1700 Classic Tourer
VN 900 Classic (był)

VROC # 27362

Awatar użytkownika
kazuhira
Posty: 1382
Rejestracja: ndz sty 16, 2011
Miejscowość: Kotliska
Motocykl: KLE650
VROC: 33862

Post autor: kazuhira » pt mar 02, 2012

Jeździłem z tym jakiś czas [Android] i Automapa podawała precyzyjniejsze wskazania. Wszystko jest mocno uzależnione od zaangażowania społeczności kierowców w danym momencie.
Nie jestem dziwny ... jestem z edycji kolekcjonerskiej :D

marekfg
Posty: 436
Rejestracja: śr lut 09, 2011
Miejscowość: Szamotuły
Motocykl: HD Electra Ultra Classic
VROC: 0

Post autor: marekfg » pt mar 02, 2012

Też go mam w telefonie i działa, choć najlepszym rozwiązaniem jest radio CB. Yanosik będzie informował o każdym fotoradarze i o miejscach gdzie stoją gliny z suszarką - albo gdzie stali kiedyś i ktoś to miejsce zaznaczył i potem już nikt nie odznaczył. Efekt jest taki że co chwilę dostajesz komunikat o jakimś radarze czy kontroli ale często nieaktualne i niepotrzebnie się człowiek stresuje i zwalnia. Ale wypróbować można i samemu ocenić. :papa:
"Nie dyskutuj z idiotą bo sprowadzi Cię do swojego poziomu i wygra doświadczeniem"

Idź pod prąd - z prądem płyną tylko śmieci..

Nabes

Post autor: Nabes » sob mar 03, 2012

MarKov pisze:na Androidzie mam (nadmieniam iż potrzebny jest cały czas transfer danych czyli dostęp do netu) i jak na razie się sprawuje dobrze info dociera ale i tak wszystko jest uzależnione od innych użytkowników
A dużo danych pobiera ta aplikacja? Ja mam 1 GB transfer ale dużo korzystam z internetu w komórce i nie chciałbym aby wsio poszło na tą aplikacje?

Trufel

Post autor: Trufel » sob mar 03, 2012

a ja :D tak po swojemu po prostu ściągam nogę z gazu :p :p

Nabes

Post autor: Nabes » sob mar 03, 2012

To wiadomo. Ale z ciekawości pytam :)

Awatar użytkownika
Daromax
Posty: 1455
Rejestracja: pt kwie 22, 2011
Miejscowość: Zabrze
Motocykl: VN 2000 Classic LT
VROC: 33649

Post autor: Daromax » sob mar 03, 2012

:) Nie ma to jak mrugnąc swiatelkiem ale coraz mniej kierowcow to robi :(

Awatar użytkownika
mirad
Posty: 2071
Rejestracja: pn maja 31, 2010
Miejscowość: Mazowsze
Motocykl: VN 2000 Classic
VROC: 32433

Post autor: mirad » sob mar 03, 2012

Daromax pisze::) Nie ma to jak mrugnąc swiatelkiem ale coraz mniej kierowcow to robi :(
Wiele mrugnięć to po prostu nierówności drogi i puszka kiwa się podłużnie dając złudzenie migania światłami.

:D
Od V2 lepsze może być tylko V8!
FUCK FUEL ECONOMY !

Awatar użytkownika
Hubas
Posty: 2951
Rejestracja: pn kwie 18, 2011
Miejscowość: Dopiewo
Motocykl: VN 2000 CLASSIC
VROC: 33938

Post autor: Hubas » sob mar 03, 2012

Daromax pisze::) Nie ma to jak mrugnąc swiatelkiem ale coraz mniej kierowcow to robi :(
No właśnie dlaczego tak się dzieje ? Czyżby zmieniała się nasza Polska mentalność ???

Awatar użytkownika
Domel
Posty: 695
Rejestracja: sob lis 20, 2010
Miejscowość: Katowice
Motocykl: XX ;)
VROC: 0

Post autor: Domel » ndz mar 04, 2012

Z tego co czytałem te informacje są niby na bieżąco aktualizowane tylko zastanawia mnie w jaki sposób tzn. co jedzemy autem mijamy patrol i wysyłamy jakieś info? Mnie również ciekawi zasada działania tego sprzętu bo kurde przenoszenie CB nie zawsze też skutecznego bywa męczące a to mimo wszystko zawsze masz przy sobie. Wiadomo lepiej jeździć bezpiecznie ale czasami ograniczenia są w tak dupiato dobranych miejscach, że głowa mała, a i ciekawi mnie jak na to patrzy policja? bo pamietam kiedyś były sprzedawane takie wykrywacze radarów za które można było nieźle beknąć.

Awatar użytkownika
Hubas
Posty: 2951
Rejestracja: pn kwie 18, 2011
Miejscowość: Dopiewo
Motocykl: VN 2000 CLASSIC
VROC: 33938

Post autor: Hubas » ndz mar 04, 2012

Z tego co wiem to skuteczność Yanosika zależy od intensywności działań zalogowanych w danym momencie użytkowników
Kupując Motocykl - Kupujesz Pasję na Całe Życie.

Awatar użytkownika
mirad
Posty: 2071
Rejestracja: pn maja 31, 2010
Miejscowość: Mazowsze
Motocykl: VN 2000 Classic
VROC: 32433

Post autor: mirad » ndz mar 04, 2012

Chyba wcięło mój jeden post, ale nic.

Właśnie z tą aktualizacją, jak ma się terminal to mijając nieprzyjaciela wciska się dedykowany przycisk ostrzeżenia. Gorzej jest z anulowaniem, bo jak rozumiem ktoś musi wykasować ostrzeżenie.
marekfg pisze:i ktoś to miejsce zaznaczył i potem już nikt nie odznaczył
:(
Od V2 lepsze może być tylko V8!
FUCK FUEL ECONOMY !

Awatar użytkownika
MarKov
Posty: 2478
Rejestracja: wt lip 06, 2010
Miejscowość: WARSZAWA
Motocykl: VN 1700 CLASSIC TOURER
VROC: 27362

Post autor: MarKov » ndz mar 04, 2012

Mam na Androidzie (jak na razie bezpłatny nie licząc transferu danych) wszystko się odbywa poprzez wciśnięcie odpowiedniego klawisza z info a później jeszcze raz potwierdzić trzeba działać jakoś działa info o wypadkach czy kolizjach miałem i można było wcześniej pomyśleć o objeździe a i o "sreberkach" tez informuje jednak wszystko i tak pozostaje w rekach innych użytkowników którym nie zawsze się chce :scrach: :scrach: przekazać dalej info :tube: :tube:
MarKov
VN 1700 Classic Tourer
VN 900 Classic (był)

VROC # 27362

Grim
Posty: 28
Rejestracja: ndz lut 19, 2012
Miejscowość: okolice Trójmiasta
Motocykl: VN 800 Classic
VROC: 0

Post autor: Grim » ndz mar 04, 2012

Sam nie używałem, ale dosłownie dwa dni temu recenzję tego systemu przedstawił mi znajomy po dłuższym czasie użytkowania:
Wszystko było dobrze (chociaż ponoć aktualna Automapa ze swoim "możliwa kontrola radarowa" sprawdza się nawet lepiej) póki jakiś gówniarz (prawdopodobnie, tylko domysły) nie zaczął się wydurniać i nagle na trasie do Lęborka pojawiło się pełno "ostrzeżeń" w idiotycznych miejscach np. na stacji benzynowej albo na parkingu pod biedronką.
Niestety większość podobnych idei które bazują na rozsądku i życzliwości ogółu ludzi zwanego "masą" skazane jest na porażkę ponieważ Normalny człowiek + anonimowość + publiczność = kompletny dupek
Domel pisze:a i ciekawi mnie jak na to patrzy policja?
Policja nie ma co patrzeć bo to jest aplikacja w telefonie - nie potrafię sobie wyobrazić funkcjonariusza który przy kontroli pojazdu sprawdza zawartość telefonu ;)
Były kiedyś antyradary które przyjmowały formę sporej krzynki montowanej w widocznym miejscu (w końcu kierowca musiał ją widzieć), za smartphona, nawigację czy tableta natomiast nikt raczej chwytać nie będzie.

A nawet jeżeli, aplikację opisze się jako "Tetris" ;)

marekfg
Posty: 436
Rejestracja: śr lut 09, 2011
Miejscowość: Szamotuły
Motocykl: HD Electra Ultra Classic
VROC: 0

Post autor: marekfg » ndz mar 04, 2012

Polecam choćby dla sportu wszystkim którzy mają telefon z Androidem. Ostatnio dostawałem ostrzeżenia nawet o miejscach gdzie miała stać i łapać inspekcja ruchu drogowego - i faktycznie stali. Szok normalnie :D No i jeśli taki bajer uzna człowiek za nieprzydatny można go usunąć równie łatwo jak się go ściągnęło albo i łatwiej. Punkty gdzie stoją gliny czy inne atrakcje dodaje się dziecinnie łatwo. Siemka.
"Nie dyskutuj z idiotą bo sprowadzi Cię do swojego poziomu i wygra doświadczeniem"

Idź pod prąd - z prądem płyną tylko śmieci..

Nabes

Post autor: Nabes » ndz mar 04, 2012

Hubas pisze:
Daromax pisze::) Nie ma to jak mrugnąc swiatelkiem ale coraz mniej kierowcow to robi :(
No właśnie dlaczego tak się dzieje ? Czyżby zmieniała się nasza Polska mentalność ???
Nie wiem czy się zmieniła czy nie ale ja osobiście nie mrugam. A to z jednego prostego powodu. Kiedyś była nagonka na jednego kolesia (dodam, że Policyjna) i dzięki tej "życzliwości kierowców" koleś zwiał bo wiedział, że policja stoi.... Tak czy owak każdy robi jak uważa....

Awatar użytkownika
MaciekSz
Posty: 3699
Rejestracja: ndz maja 09, 2010
Miejscowość: Pruszków
Motocykl: BMW K1200LT
VROC: 32197

Post autor: MaciekSz » pn mar 05, 2012

Nabes pisze:
MarKov pisze:na Androidzie mam (nadmieniam iż potrzebny jest cały czas transfer danych czyli dostęp do netu) i jak na razie się sprawuje dobrze info dociera ale i tak wszystko jest uzależnione od innych użytkowników
A dużo danych pobiera ta aplikacja? Ja mam 1 GB transfer ale dużo korzystam z internetu w komórce i nie chciałbym aby wsio poszło na tą aplikacje?
1 GB? Świat i ludzie... Korzystam z nawigacji online (Naviexpert), która ma te same funkcjonalności co Yanosik. Ze względu na specyfike pracy odpalam go niemal zawsze. I nigdy nie przekroczyłem moich 500MB.
MaciekSz
Jest: K1200LT
Był VN 1700 Nomad B&W, Vulcan S, VN 2000 Rogue, VN1600 Nomad, VN900 Custom Ebony LE,
Er6N, R1150RT
VROC #32197
Obrazek

Nabes

Post autor: Nabes » pn mar 05, 2012

No to gitara... Ogólnie rzadko korzystam z GPS w komórce i innych takich, więc nie byłem zorientowany w temacie... Dzięki za info.... Pozdrawiam

Awatar użytkownika
Robson
Posty: 4159
Rejestracja: ndz lip 17, 2011
Miejscowość: Tychy
Motocykl: VN 1600 Nomad "Phantom"
VROC: 34475

Post autor: Robson » pn mar 05, 2012

MaciekSz pisze:
Nabes pisze:
MarKov pisze:na Androidzie mam (nadmieniam iż potrzebny jest cały czas transfer danych czyli dostęp do netu) i jak na razie się sprawuje dobrze info dociera ale i tak wszystko jest uzależnione od innych użytkowników
A dużo danych pobiera ta aplikacja? Ja mam 1 GB transfer ale dużo korzystam z internetu w komórce i nie chciałbym aby wsio poszło na tą aplikacje?
1 GB? Świat i ludzie... Korzystam z nawigacji online (Naviexpert), która ma te same funkcjonalności co Yanosik. Ze względu na specyfike pracy odpalam go niemal zawsze. I nigdy nie przekroczyłem moich 500MB.
Potwierdzam Naviexperta. Jeździłem kiedyś na nim 2 lata, wtedy nie było nawigcji za niskie pieniądze. Zdejmował z netu tylko trasę, którą miałem się poruszać. Dopiero po zmianie kursu pobierał nową trasę, co trwało dość krótko, chyba, że byłem w mieście, to mogło spowodować niepotrzebny stresik :) Także nie wymagało to, aż tak dużej ilości danych. Info o POI wysyłało się po naciśnięciu odpowiedniego klawisza, a faktycznie wtedy nie było to takie popularne, więc i mniej badziewnie zgłoszonych POI z radarami itp.
Yanosika robił kolega kolegi, który to na początku testował, bardziej jako badanie, gdzie był, ile jechał km/h (średnie itd), potem wchodził do kompa i patrzał na mapie jak Yanosik wyrysował jego historię jazdy. Teraz nie mam kontaktu z kolesiem, ale z tego co pamiętam to wzbraniał się przed CB co niejednokrotnie przy jego jeździe z Yanosikiem naraziło go na wysoką punktację jazdy przez "Misiaków" !!
Jestem tu, bo wierzę, że emocje są siłą życia...
Nie jestem odpowiedzialny za emocje odbiorcy... To jego sprawa.

ODPOWIEDZ

Kto jest online

Jest 0 użytkowników online :: 0 zarejestrowanych, 0 ukrytych i 0 gości

Najwięcej użytkowników (176) było online śr wrz 15, 2021

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 0 gości

Dzisiaj urodziny obchodzą