Dobre ocieplenie kolan - pytanie

Wszelkie tematy dotyczące naszych motocykli.
Awatar użytkownika
Kubrick
Posty: 189
Rejestracja: wt maja 15, 2012
Miejscowość: Krk
Motocykl: Kawasaki VN 800 CL
VROC: 0

Dobre ocieplenie kolan - pytanie

Post autor: Kubrick » pt paź 11, 2013

Zamierzam jeździć do końca października na Melonku i dopiero pojehać do domu.
Zaczynam już "czuć" koana (do pracy wyjeżdżam ok 6.30). Mam ocieplacze na kolana http://allegro.pl/super-ocieplacze-na-k ... 39851.html jakieś takie mniej więcej.
Zastanawiam się, czy może jest coś lepszego albo może warto ubierać podwójne - jeszcze jedne pod spodnie? Macie jakieś pomysły? Chciałabym jednak móc uprawiać sport w przyszłości i chodzić normalnie, a nie na starość odczuwać skutki motórka :)

Awatar użytkownika
Jurek
Posty: 1202
Rejestracja: czw cze 07, 2012
Miejscowość: Sulejówek
Motocykl: VN 800 classic "Samuraj"
VROC: 35044

Post autor: Jurek » ndz paź 13, 2013

Coś z tym linkiem nie tak.

Awatar użytkownika
Brein
Posty: 2242
Rejestracja: czw maja 06, 2010
Miejscowość: Kielce
Motocykl: Dniepr MT12
VROC: 32244

Post autor: Brein » ndz paź 13, 2013

Dość często jeżdżę 12 miesięcy w roku. Stosuję najczęściej getry (sztukę lub dwie w zależności od temperatury) + ocieplacze na kolana i na to skórę.
Lub - do pracy ubieram normalne jeansy, a na nie coś takiego: http://armyworld.pl/product-pol-1547-Sp ... NOWE-.html i jest 100% luzu.
Pozdrawiam
Moja strona domowa: www.jacek-lukawski.pl
Ludzie dzielą się na dwie grupy: na tych, którzy "mogą coś zrobić" i na tych, którzy to zrobili.

Awatar użytkownika
kazuhira
Posty: 1382
Rejestracja: ndz sty 16, 2011
Miejscowość: Kotliska
Motocykl: KLE650
VROC: 33862

Post autor: kazuhira » ndz paź 13, 2013

Witaj.
Ja do spodni motocyklowych ocieplonych zakladam dodatkowo bielizne na zimne dni + ocieplacz na kolana Oxforda. czesto jezdze do poznych okresow jeisennych i taki zestaw wystarcza
Nie jestem dziwny ... jestem z edycji kolekcjonerskiej :D

Awatar użytkownika
Pantani
Posty: 263
Rejestracja: pt mar 25, 2011
Miejscowość: Ożarów Maz
Motocykl: f650gs twin
VROC: 0

Post autor: Pantani » ndz paź 13, 2013

Nie napisałaś w jakich spodniach jeździsz a to chyba najistotniejsze.
Ja mam tekstylne spodnie Retbike (z membrana i ociepleniem), w połączeniu z termobielizną mogę jeżdzić do pierwszych śniegów.

Awatar użytkownika
Kubrick
Posty: 189
Rejestracja: wt maja 15, 2012
Miejscowość: Krk
Motocykl: Kawasaki VN 800 CL
VROC: 0

Post autor: Kubrick » ndz paź 13, 2013

No właśnie jeżdżę w dżinsach... najzwyklejszych spodniach do chodzenia. Na to zakładam ocieplacze. Czasem ubierałam bieliznę termo pod spód (jak był przymrozek). Jutro może podjadę i kupię ocieplacz taki pod spodnie i będę mieć podwójne. :)
Kolana są ewidentnie przewiane, bo "czuję" obydwa :/ Nie jest to jakiś ból wielki, ale dziś ujść nie mogłam, jakbym nie dała rady wyprostować całkiem nogi.

Awatar użytkownika
kazuhira
Posty: 1382
Rejestracja: ndz sty 16, 2011
Miejscowość: Kotliska
Motocykl: KLE650
VROC: 33862

Post autor: kazuhira » ndz paź 13, 2013

Kubrick pisze:No właśnie jeżdżę w dżinsach... najzwyklejszych spodniach do chodzenia. Na to zakładam ocieplacze. Czasem ubierałam bieliznę termo pod spód (jak był przymrozek). Jutro może podjadę i kupię ocieplacz taki pod spodnie i będę mieć podwójne. :)
Kolana są ewidentnie przewiane, bo "czuję" obydwa :/ Nie jest to jakiś ból wielki, ale dziś ujść nie mogłam, jakbym nie dała rady wyprostować całkiem nogi.
Hm... z mojego doswiadczenia w takiej konfiguracji stosowalismy getry , na nie fofia strech na to wlasciwe spodnie. minus szelesci, plus jest nieprzewiewne. - sprawdzalo sie - kiedys ;)

Teraz proponował bym bielizna termo, spodnie windstoper, ocieplacz kolan ,jeans

Mniejsza linia oporu: bielizna termo zima, ocieplacz kolan, spodnie zima -moto lub wojskowe [z tym e w wojskowych musisz dobierac ochraniacze o ile spodnie sa z nowych serii i maja porty na wklady wytlumiajaco balistyczne.]

Pozdrowienia :)
Nie jestem dziwny ... jestem z edycji kolekcjonerskiej :D

Awatar użytkownika
Pantani
Posty: 263
Rejestracja: pt mar 25, 2011
Miejscowość: Ożarów Maz
Motocykl: f650gs twin
VROC: 0

Post autor: Pantani » pn paź 14, 2013

Kubrick pisze:Jutro może podjadę i kupię ocieplacz taki pod spodnie i będę mieć podwójne. :)
Kolana są ewidentnie przewiane, bo "czuję" obydwa :/ Nie jest to jakiś ból wielki, ale dziś ujść nie mogłam, jakbym nie dała rady wyprostować całkiem nogi.
Nie kombinuj, kup tekstylne spodnie motocyklowe (koniecznie z wypinanymi warstwami).
Przetestowałem wcześniej wiele kombinacji (nawet trzy warstwy w tym nieprzewiewne spodnie strażackie), profesjonalne texy to super komfort w chłodne dni. Na lekarza wydasz więcej, szkoda zdrowia.

Awatar użytkownika
Kubrick
Posty: 189
Rejestracja: wt maja 15, 2012
Miejscowość: Krk
Motocykl: Kawasaki VN 800 CL
VROC: 0

Post autor: Kubrick » pn paź 14, 2013

Jestem właśnie po wizycie u ortopedy - Pani powiedziała, że to nawet NIEKONIECZNIE przewianie, tylko trzymanie nogi w zgięciu dłużej (czyli w zasadzie od grania na kompie też bym mogła mieć :D ). Skierowanie na usg ortopedyczne i zobaczymy co tam sie dzieje. Jakoś mądrze to nazwała, ale nie umiem powtórzyć. :) Ale profilaktycznie jutro kupie jeszcze jeden ocieplacz pod spodnie tym razem.

Awatar użytkownika
Bystry
Posty: 59
Rejestracja: pt lip 05, 2013
Miejscowość: Gliwice
Motocykl: z wysoką kierownicą ;)
VROC: 0

Post autor: Bystry » pt paź 18, 2013

Ja ubieram jakieś termo-kalesony narciarskie i plastikowe nakolanniki Acerbisa (takie na enduro) i zwykłe dżinsy. Nie miałem problemów nawet przy szybkiej jeździe na odcinku 150km przy 8 stopniach :)
Kawa jak Vulcan gorrrrąca :-)

Awatar użytkownika
ciecio
Posty: 484
Rejestracja: ndz lut 17, 2013
Miejscowość: Gdańsk
Motocykl: Kawasaki Vulcan 900 Classic
VROC: 36107

Post autor: ciecio » pt paź 18, 2013

Pantani, dobrze napisał.
Tekstylne ubranko i będzie OK :ok:
"Wojną zachwycają się tylko ci, którzy nigdy jej nie poznali" Erazm z Rotterdamu
"Nigdy nie dyskutuj z idiotą. Najpierw sprowadzi Cię do Swojego poziomu, a potem pokona doświadczeniem"

Awatar użytkownika
Kubrick
Posty: 189
Rejestracja: wt maja 15, 2012
Miejscowość: Krk
Motocykl: Kawasaki VN 800 CL
VROC: 0

Post autor: Kubrick » sob paź 19, 2013

Kupilam oceplacz plus ochraniacz rebelhorn. Przynajmniej mam zawiazane cale kolano i nic mi nie podwiewa teraz. ZObaczymy jak będzie dzialac :)

FlasH
Posty: 146
Rejestracja: sob sie 11, 2012
Miejscowość: Warszawa / Rzepin
Motocykl: VN800 Classic
VROC: 0

Post autor: FlasH » ndz paź 20, 2013

Brein pisze: Lub - do pracy ubieram normalne jeansy, a na nie coś takiego: http://armyworld.pl/product-pol-1547-Sp ... NOWE-.html i jest 100% luzu.
Świetny patent. Ja dojeżdżam jakieś 8 km do pracy. Nie mam ochoty kompletnie się przebierać... a po drodze czasami zimno. Mniej w kolana, bardziej w uda... i te rejony. Tak więc... takie spodnie powinny załatwić problem.

ODPOWIEDZ

Kto jest online

Jest 11 użytkowników online :: 0 zarejestrowanych, 0 ukrytych i 11 gości

Najwięcej użytkowników (268) było online ndz cze 16, 2024

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 11 gości

Dzisiaj urodziny obchodzą