Tragiczny wypadek

Wszelkie tematy dotyczące naszych motocykli.
Awatar użytkownika
Steve
Posty: 1182
Rejestracja: czw paź 28, 2010
Miejscowość: Siemianowice Śl
Motocykl: vn 1600 classic
VROC: 33192

Post autor: Steve » śr maja 11, 2011

M_Pajak pisze:Pijanym bałwanom dożywotnio zabrał bym prawko .
I co z tego , skoro h...je dalej jeżdżą bez prawka?
It's time to go,time for the freedom

Awatar użytkownika
M_Pajak
Posty: 94
Rejestracja: ndz maja 01, 2011
Miejscowość: Warszawa
Motocykl: VN 1600 Nomad był a jest H-D Electra
VROC: 0

Post autor: M_Pajak » pt maja 13, 2011

No to upierdzielić ręce i nogi to juz napewno nie pojadą .

Awatar użytkownika
Zdziś
Posty: 2085
Rejestracja: czw cze 24, 2010
Miejscowość: Białystok
Motocykl: VN1600 NOMAD
VROC: 34481

Post autor: Zdziś » pn maja 16, 2011

zdziś

Awatar użytkownika
Steve
Posty: 1182
Rejestracja: czw paź 28, 2010
Miejscowość: Siemianowice Śl
Motocykl: vn 1600 classic
VROC: 33192

Post autor: Steve » wt maja 17, 2011

Ciekawe , czy sprawca poniesie karę?
It's time to go,time for the freedom

Konrad
Posty: 4986
Rejestracja: czw mar 17, 2011
Miejscowość: Lublin
Motocykl: VN1700 NOMAD
VROC: 34019

Post autor: Konrad » wt maja 17, 2011

Myślę, że kare poniesie bo by ludzie za dużo gadali w końcu z jego winy nawet jeśli ilość alkoholu była w normie. Nie bronie gościa z puszki ale znam sytuacje gdzie po zjedzeniu kilograma jabłek przy badaniu wynik był podobny więc wcale nie musi to świadczyć, że coś pił.
Pozdrawiam Konrad

VROC #34019

Agnieszka
Posty: 6
Rejestracja: pn lip 12, 2010
Miejscowość: Błonie
Motocykl: VN1600
VROC: 0

Post autor: Agnieszka » śr maja 18, 2011

Wczoraj w wiadomościach komentarz MOTOCYKLISTA WJACHAŁ NA AUTO w załaczeniu pokazują film z kamery przemysłowej i co widać skrzyżowanie i puszka wymuszająca pierwszeństwo a biedny motocyklista kładzie maszyne i wali w bok myslicie że kierowca samochody wysiadł ależ skąd odjechał z piskiem motocylista siedział na drodze zwykli przechodnie podeszli my pomóc. Wściekłam się bo redaktorek wyraźnie skłaniał się do wersji że to wina motocyklisty pirata drogowego. Tak często właśnie są postrzegani motocykliści przez ogół społeczeństwa, niejeżdżącego jednośladem.

Morela
Posty: 1573
Rejestracja: śr kwie 20, 2011
Miejscowość: Siemianowice Śl
Motocykl: w planach
VROC: 0

Post autor: Morela » śr maja 18, 2011

Agnieszko było, jest i będzie, że to jednoślady są winne. Bo za szybko jechał, bo z nienacka a wogóle to go tam nie powinno być. Tak myślą czterokołowcy. Oczywiście nie wszyscy ale większość.

Awatar użytkownika
Dzidzia
Posty: 2580
Rejestracja: pn lip 12, 2010
Miejscowość: Warszawa
Motocykl: VN800A
VROC: 0

Post autor: Dzidzia » śr maja 18, 2011

Niestety ale wizerunek motocyklisty jest mocno popaprany.... ludzie szybciej przyswajają sobie negatywne zachowania motocyklistów (łatwiej zapamiętywalne) niż pozytywne (niezauważalne bo normalne). Motocyklista to koleś ujeżdżający ścigacza, wymuszający pierwszeństwo, jeżdżący z zawrotną szybkością (niewidoczny w lusterkach, bo jedzie za szybko) i z dużym hałasem, nie liczący się z innymi użytkownikami drogi. Dawca....
Niestety ten redaktorek powiela stereotyp motocyklisty, przykre to bardzo. Tym bardziej, że sprawca wypadku ponosi tu całkowitą winę. Tego uciekającego sk.... la to :hammer: :hammer: :hammer: :hammer: brak słów....
I'm Member Queens of Roads !!!!!! http://www.queensofroads.pl/

Awatar użytkownika
M_Pajak
Posty: 94
Rejestracja: ndz maja 01, 2011
Miejscowość: Warszawa
Motocykl: VN 1600 Nomad był a jest H-D Electra
VROC: 0

Post autor: M_Pajak » czw maja 19, 2011

Ja po swojej przygodzie z Lancią też słyszałem głosy z tłumu , że to pewnie moja wina . Tak jak piszecie , za szybko , niebezpiecznie , na pewno jechał 150-200 , lecz my swoimi maszynkami raczej nie szalejemy a i tak stereotyp pozostaje . Motocyklista winien bo jechał motorem . :hammer:

Awatar użytkownika
Steve
Posty: 1182
Rejestracja: czw paź 28, 2010
Miejscowość: Siemianowice Śl
Motocykl: vn 1600 classic
VROC: 33192

Post autor: Steve » czw maja 19, 2011

Trzeba chyba przywyknąć.A może potrzeba czasu , aby ludziska zaczęli inaczej nas postrzegać?W końcu motocykle na taką skalę to ciągle jeszcze dla tych buraków w samochodach nowość.Niedawno razem z kilkoma chłopakami z klubu mieliśmy sytuację ,że jeden baran o mało nie zepchnął Tomka z drogi a mnie prawie staranował .Ludzie jadący za nami wszystko widzieli a kiedy stanęliśmy chwilkę póżniej przy radiowozie otwierali okna i wołali "trzeba się za tych bandziorów na motorach zabrać w końcu" I w całej tej sprawie pozytywne jest chociaż to , że policja wszystko widziała i trzymała naszą stronę. :mrgreen:
It's time to go,time for the freedom

Awatar użytkownika
Dzidzia
Posty: 2580
Rejestracja: pn lip 12, 2010
Miejscowość: Warszawa
Motocykl: VN800A
VROC: 0

Post autor: Dzidzia » czw maja 19, 2011

no tak.... ale u prostych ludzi nie istotne było to co widzieli - tylko umysł przywołał stereotyp... przykre
Niemniej są fajne motocyklowe akcje m.in Motoserce, które pokazują, że motocyklista jest też fajnym człowiekiem, który pomaga innym. Dlatego myślę, że warto propagować wszelkie akcje, które pracują na zmianę stereotypu. I w takich akcjach powinno brać jak najwięcej motocyklistów... wg mnie więcej niż bierze :scrach:
I'm Member Queens of Roads !!!!!! http://www.queensofroads.pl/

Konrad
Posty: 4986
Rejestracja: czw mar 17, 2011
Miejscowość: Lublin
Motocykl: VN1700 NOMAD
VROC: 34019

Post autor: Konrad » czw maja 19, 2011

Dzidzia w pełni Cię popieram :antlers: :antlers: :antlers:
Pozdrawiam Konrad

VROC #34019

ODPOWIEDZ

Kto jest online

Jest 41 użytkowników online :: 0 zarejestrowanych, 0 ukrytych i 41 gości

Najwięcej użytkowników (268) było online ndz cze 16, 2024

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 41 gości

Dzisiaj urodziny obchodzą