Kto zabija motocyklistów??

Luźne temaciki. Bez cenzury ;)
Awatar użytkownika
Thomas
Posty: 3124
Rejestracja: ndz paź 24, 2010
Miejscowość: Chorzów, Bytom
Motocykl: VN 2000 Limited
VROC: 33040

Post autor: Thomas » sob gru 18, 2010

yamak24 pisze:
Badger pisze:Skąd ta zawiść?? Stąd, że moto nie musi stać w korku?? [motyla noga], co za prymityw...
Większość puszkarzy po prostu zazdrości nam naszych motocykli i doznawanych na nich wrażeń. Oni też by tak chcieli ale:
-nie wypada bo co szef powie ( np, że to niepoważne )
-szkoda kasy, bo trzeba na wczasy uzbierać i jeszcze kredyt za furę goni,
-po prostu stara nie pozwala i [zwis męski].
Cała reszta to następstwa tej zazdrości, wewnętrznego wkurwienia, marazmu i apatii.
Starą można przerobić, z szefami jest różnie albo za dużo zarabiasz, albo nie masz mózgu, albo on sam nie ma jaj i by nie miał odwagi wsiąść na coś większego niż jego rower a co dopiero jechać. A co do zawiści jest wszędzie w pracy, sąsiedzi, koledzy i.t.d. to ich boli choć są i tacy którzy nas podziwiają że mamy pasję, że mamy odwagę czymś tak dużym i ciężkim potrafimy bez przeszkód kierować. :antlers:
A wypadki były i będą tylko i wyłącznie brak wyobraźni motocyklistów, puszek i tych dużych w każdych z nich są wyjątki. Im więcej praktyki tym więcej wyobraźni ale potem można popaść w rutynę co też według mnie nie jest za dobre, no i oczywiście ograniczenie zaufania do innych użytkowników dróg(tzw. oczy w d...) sam robię dużo kilometrów 40-tonową ciężarówką to coś o tym wiem. A debili nie brakuje i to my przynajmniej musimy spróbować jakoś do nich dotrzeć( naklejka jest ok) a jak nie, to :hammer: oczywiście nie tak dosłownie.
Podam przykład: którejś niedzielne popołudnie wracając z jakiegoś tam motowypadu grópka kilkunastu na plastikach skopała puszkę na światłach babce z dwójką dzieci ja się ich spytałem dlaczego to mi odpowiedzieli że jak bym nie był na moto to mógłbym też oberwać, a ona wymusiła pierwszeństwo, i to jest przykład w jakim nas świetle stawiają :shock:

Pozdrawiam :yeee:
VROC#33040

Lepiej mieć brzuch z jedzenia niż garb z roboty.

Awatar użytkownika
Steve
Posty: 1182
Rejestracja: czw paź 28, 2010
Miejscowość: Siemianowice Śl
Motocykl: vn 1600 classic
VROC: 33192

Post autor: Steve » sob gru 18, 2010

Tomasz Limited pisze:Podam przykład: którejś niedzielne popołudnie wracając z jakiegoś tam motowypadu grópka kilkunastu na plastikach skopała puszkę na światłach babce z dwójką dzieci ja się ich spytałem dlaczego to mi odpowiedzieli że jak bym nie był na moto to mógłbym też oberwać, a ona wymusiła pierwszeństwo, i to jest przykład w jakim nas świetle stawiają :shock:
A może to jest tak , że im niższa waga motocykla tym i mniej rozumu? Przecież i nam się zdarza czasem lekko [nie specjalnie oczywiście] a nikt nas nie karze za to butami :mrgreen: Sam wracając tego roku z Częstochowy widziałem jak około dwudziestu klientów skopało busa demolując go chyba za to że jechał lewym pasem.Nie zmienia to jednak faktu ,że w samochodach porusza się przeważająca liczba baranów.

Awatar użytkownika
Badger
Posty: 6396
Rejestracja: pn kwie 05, 2010
Miejscowość: Warszawa
Motocykl: Blue Lady + Osiołek
VROC: 29218

Post autor: Badger » sob gru 18, 2010

Tomasz Limited pisze:....babce z dwójką dzieci...
takie są najbardziej niebezpieczne - wydaje im się, że jak wiozą dzieci to cały świat należy do nich, przepisy są tylko dla nich i wogóle nie patrzą co się dzieje obok.

Nie popieram działania tych użytkowników motocykli, ale obawiam się, że mieli rację.
pie.....lę, nie myję

Jazda motocyklem to przeżycie religijne, im szybciej tym bliżej Boga

Kiedy ludzie są tego samego zdania co ja, mam zawsze wrażenie, że się pomyliłem.

Luzak

Post autor: Luzak » ndz gru 19, 2010

Badger pisze:
Tomasz Limited pisze:....babce z dwójką dzieci...
takie są najbardziej niebezpieczne - wydaje im się, że jak wiozą dzieci to cały świat należy do nich, przepisy są tylko dla nich i wogóle nie patrzą co się dzieje obok.
BADGER, mocne uogólnienie. Tak jak kierowcy w kapeluszach, kierowcy po 60-ce ? itd.

W każdej grupie wiekowej i wśród każdej płci są ludzi, którzy poprostu nie mają pojęcia o prowadzeniu samochodu a jadą. I tego nie zmienimy. Pozostaje nam tylko rozglądać się 360 wokół i już.

Awatar użytkownika
Arezy
Posty: 802
Rejestracja: czw paź 07, 2010
Miejscowość: Wyszków
Motocykl: VULCAN 1600 Clasic A
VROC: 33134

Post autor: Arezy » pn gru 20, 2010

Może takie filmy na początku każdego bloku reklamowego by coś pomogły : http://www.youtube.com/watch?v=8xMfk1msw9A
Jak podróżować to tylko na dwóch kołach o~`o , jak polować to tylko z aparatem [o]

Awatar użytkownika
Badger
Posty: 6396
Rejestracja: pn kwie 05, 2010
Miejscowość: Warszawa
Motocykl: Blue Lady + Osiołek
VROC: 29218

Post autor: Badger » pn gru 20, 2010

pie.....lę, nie myję

Jazda motocyklem to przeżycie religijne, im szybciej tym bliżej Boga

Kiedy ludzie są tego samego zdania co ja, mam zawsze wrażenie, że się pomyliłem.

Awatar użytkownika
Duszek
Posty: 1918
Rejestracja: ndz maja 09, 2010
Miejscowość: Niemcy
Motocykl: GL 1500 I
VROC: 32261

Post autor: Duszek » pn gru 20, 2010

kurcze dlaczego w PL nie są prowadzone takie akcje ??
... i nie mylmy posiadacza motocykla z motocyklistą ... Andrzej Ch +

GG : 51000581

Awatar użytkownika
Badger
Posty: 6396
Rejestracja: pn kwie 05, 2010
Miejscowość: Warszawa
Motocykl: Blue Lady + Osiołek
VROC: 29218

Post autor: Badger » pn gru 20, 2010

bo w PL nikt nie traktuje motocyklistów poważnie - ruch motocyklowy to nadal jest nisza
pie.....lę, nie myję

Jazda motocyklem to przeżycie religijne, im szybciej tym bliżej Boga

Kiedy ludzie są tego samego zdania co ja, mam zawsze wrażenie, że się pomyliłem.

Luzak

Post autor: Luzak » pn gru 20, 2010

arezy pisze:Może takie filmy na początku każdego bloku reklamowego by coś pomogły : http://www.youtube.com/watch?v=8xMfk1msw9A
Fajny filmik. Prosty a dużo daje do myślenia.

Awatar użytkownika
Arezy
Posty: 802
Rejestracja: czw paź 07, 2010
Miejscowość: Wyszków
Motocykl: VULCAN 1600 Clasic A
VROC: 33134

Post autor: Arezy » wt gru 21, 2010

Jak podróżować to tylko na dwóch kołach o~`o , jak polować to tylko z aparatem [o]

Awatar użytkownika
Artur
Posty: 359
Rejestracja: pn lis 22, 2010
Miejscowość: Kołobrzeg
Motocykl: vn 700
VROC: 33150

Post autor: Artur » wt gru 21, 2010

Masakra , daje do myślenia
szczęście i radość , wolność i swoboda

Awatar użytkownika
Baudolino
Posty: 945
Rejestracja: ndz cze 13, 2010
Miejscowość: Kraków
Motocykl: Lucynka
VROC: 32426

Post autor: Baudolino » wt gru 21, 2010

Artur pisze:Masakra , daje do myślenia
Masakra owszem, ale czy daje do myślenia ??
Trzeba mieć mocno nasrane by na tak kretej drodze jechać 'pod prad", obojetne autem, motocyklem czy autobusem.

Pozdrawiam

Awatar użytkownika
Artur
Posty: 359
Rejestracja: pn lis 22, 2010
Miejscowość: Kołobrzeg
Motocykl: vn 700
VROC: 33150

Post autor: Artur » wt gru 21, 2010

http://www.youtube.com/watch?v=nrGM2t2N ... re=related , brak praktyki , rozumu , czy wyobrażni , sami oceńcie , dobrze że nie szła tam matka z wózkiem , papiery na moto ? dużo gości śmiga bez papierów ( małolaci głownie ) :hammer:
szczęście i radość , wolność i swoboda

Awatar użytkownika
Badger
Posty: 6396
Rejestracja: pn kwie 05, 2010
Miejscowość: Warszawa
Motocykl: Blue Lady + Osiołek
VROC: 29218

Post autor: Badger » wt gru 21, 2010

Artur pisze:http://www.youtube.com/watch?v=nrGM2t2N ... re=related , brak praktyki , rozumu , czy wyobrażni , sami oceńcie , dobrze że nie szła tam matka z wózkiem , papiery na moto ? dużo gości śmiga bez papierów ( małolaci głownie ) :hammer:
głupota
pie.....lę, nie myję

Jazda motocyklem to przeżycie religijne, im szybciej tym bliżej Boga

Kiedy ludzie są tego samego zdania co ja, mam zawsze wrażenie, że się pomyliłem.

Awatar użytkownika
Thomas
Posty: 3124
Rejestracja: ndz paź 24, 2010
Miejscowość: Chorzów, Bytom
Motocykl: VN 2000 Limited
VROC: 33040

Post autor: Thomas » wt gru 21, 2010

Nie przeczytał instrukcji obsługi chyba... :hammer:
VROC#33040

Lepiej mieć brzuch z jedzenia niż garb z roboty.

Awatar użytkownika
Arezy
Posty: 802
Rejestracja: czw paź 07, 2010
Miejscowość: Wyszków
Motocykl: VULCAN 1600 Clasic A
VROC: 33134

Post autor: Arezy » wt gru 21, 2010

Jak podróżować to tylko na dwóch kołach o~`o , jak polować to tylko z aparatem [o]

Luzak

Post autor: Luzak » wt gru 21, 2010

Nie spodziewałem się za pierwszym razem i mało z fotela nie spadłem.

Jedno nie podlega dyskusji - w Polsce nie ma tematu - nic się o tym nie mówi.
Nie wiele jest dla kierowców puszek a już wcale dla kierowców puszek i motocyklistów w kontekście motocykli.

Awatar użytkownika
Arezy
Posty: 802
Rejestracja: czw paź 07, 2010
Miejscowość: Wyszków
Motocykl: VULCAN 1600 Clasic A
VROC: 33134

Post autor: Arezy » wt gru 21, 2010

Niestety tego typu tematykę w Polsce się skrupulatnie pomija. Pozostawaj się kwestię bezpiecznej jazdy rozsądkowi i intuicji kierowców. Ale przy takiej rzeszy ludzi za kierownicą to wszystko jest możliwe. Problem nie tylko leży po stronie kampanii społecznych ale i edukacji w szkołach jazdy. Szkoły jazdy skupiają się na nauce zdania egzaminu a nie na tym jak bezpiecznie jeździć. Takie filmiki powinny by wyświetlane na każdym wykładzie z przepisów.
Ciekawe ile jeszcze ludzi musi zginać zanim ktoś się tym zainteresuje.
Jak podróżować to tylko na dwóch kołach o~`o , jak polować to tylko z aparatem [o]

Awatar użytkownika
Duszek
Posty: 1918
Rejestracja: ndz maja 09, 2010
Miejscowość: Niemcy
Motocykl: GL 1500 I
VROC: 32261

Post autor: Duszek » wt gru 21, 2010

To zróbmy własną kampanię, a zaczniemy od rozeslania tego filmiku do szkół jazdy na swoim terenie, z prośbą o prezentację, narazie będziemy edukować nowych kierowców.

Co o tym myślicie ??
... i nie mylmy posiadacza motocykla z motocyklistą ... Andrzej Ch +

GG : 51000581

crazytomi
Posty: 688
Rejestracja: śr wrz 15, 2010
Miejscowość: Świdnik
Motocykl: VN 1700 VOYAGER
VROC: 32896

Post autor: crazytomi » wt gru 21, 2010

duszek pisze:zaczniemy od rozeslania tego filmiku do szkół jazdy na swoim terenie
Zakładam właśnie własny ośrodek i u mnie kursant będzie się oglądał przy zmianie pasa (nie tylko lusterko), będę uczulał na patrzenie tak aby widzieć wszystko co niezbędne, takie filmiki to fajna rzecz.

ODPOWIEDZ

Kto jest online

Jest 31 użytkowników online :: 0 zarejestrowanych, 0 ukrytych i 31 gości

Najwięcej użytkowników (268) było online ndz cze 16, 2024

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 31 gości

Dzisiaj urodziny obchodzą