Zagotowal sie

Awatar użytkownika
Kojot
Posty: 137
Rejestracja: wt sie 10, 2010
Miejscowość: Olsztyn
Motocykl: Kawasaki Vulcan 750
VROC: 0

Zagotowal sie

Post autor: Kojot » pn kwie 04, 2011

Witam dzis odpalilem vulcana i tak chodzil sobie ,regulowalem obroty ,dziwnie sie zachowywal jak dodalem gazu to nie schodzil z obrotow , chodzil az temperatura weszla na czerwone i wywalilo plyun chlodniczy bo wentylator sie nei wlaczyl , co moze byc przyczyna ?
Sprawdziklem sam wentylator działa ,a reszta ?

Awatar użytkownika
Artur
Posty: 359
Rejestracja: pn lis 22, 2010
Miejscowość: Kołobrzeg
Motocykl: vn 700
VROC: 33150

Post autor: Artur » pn kwie 04, 2011

Ja bym sprawdził termostat.
szczęście i radość , wolność i swoboda

Awatar użytkownika
Kojot
Posty: 137
Rejestracja: wt sie 10, 2010
Miejscowość: Olsztyn
Motocykl: Kawasaki Vulcan 750
VROC: 0

Post autor: Kojot » pn kwie 04, 2011

Jak sprawdzic termostat Panowie ?

Konrad
Posty: 4986
Rejestracja: czw mar 17, 2011
Miejscowość: Lublin
Motocykl: VN1700 NOMAD
VROC: 34019

Post autor: Konrad » pn kwie 04, 2011

Samochodowy wrzucałem do wody i podgrzewałem aż się otworzył a jeśli się nie otwierał jak zgotowała się woda to znaczy że padnięty. Myślę więc, że ta metoda może taż sprawdzić się przy sprawdzaniu termostatu z moto na pewno mu nie zaszkodzi. :antlers: Wentylator się nie włączył pewnie dlatego, że nie ma na chłodnicy dobrej masy u mnie tak było. :mrgreen:
Pozdrawiam Konrad

VROC #34019

Andrew
Posty: 6148
Rejestracja: śr kwie 07, 2010
Miejscowość: Będzin
Motocykl: VN 1500 Vinci,VN 2000 Deep Purple,VN 15 Ziuk
VROC: 31802

Post autor: Andrew » pn kwie 04, 2011

Sprawdź styki i włącznik wetylatora. Powinien być wkręcony gdzieś do chłodnicy. Może być też wina termostatu .Nie puszcza płynu do dużego obiegu i silnik się grzeje a chłodnica zimna. Sprawdź czy chłodnica jest gorąca. Jak gorąca to termostat ok i wina po stronie włącznika wentylatora. Zdejmij z niego wtyczkę iwłóż do styków we wtyczce np. spinacz . Powinien się włączyć.Jak to zrobisz to napisz , spróbujemy coś zaradzić. ??

Awatar użytkownika
Abrams
Posty: 6171
Rejestracja: pn kwie 12, 2010
Miejscowość: Warszawa
Motocykl: VN2000 Limited '05
VROC: 29561

Post autor: Abrams » pn kwie 04, 2011

A może błahe zapowietrzenie chłodnicy?
VN2000 Limited '05 Special Polar Polish Winter Edition II 113KM

VROC #29561

Awatar użytkownika
Kojot
Posty: 137
Rejestracja: wt sie 10, 2010
Miejscowość: Olsztyn
Motocykl: Kawasaki Vulcan 750
VROC: 0

Post autor: Kojot » pn kwie 04, 2011

Dziekuję za wskazówki jutro zrobię tak jak napisał Andrew.Dam jutro znać.

Awatar użytkownika
Kojot
Posty: 137
Rejestracja: wt sie 10, 2010
Miejscowość: Olsztyn
Motocykl: Kawasaki Vulcan 750
VROC: 0

Post autor: Kojot » pn kwie 04, 2011

A jak odpowietrzyć układ ?

Awatar użytkownika
Abrams
Posty: 6171
Rejestracja: pn kwie 12, 2010
Miejscowość: Warszawa
Motocykl: VN2000 Limited '05
VROC: 29561

Post autor: Abrams » pn kwie 04, 2011

W 750 jest to gdzieś pod zbiornikiem, tak mi Tiszo kiedyś mówił,
Napisz do niego on Ci dokładniej odpisze niż ja, bo ja na tym modelu się niezbyt wyznaję.
VN2000 Limited '05 Special Polar Polish Winter Edition II 113KM

VROC #29561

Awatar użytkownika
Starszy
Posty: 858
Rejestracja: wt kwie 06, 2010
Miejscowość: WR
Motocykl: VN-750
VROC: 31444

Post autor: Starszy » wt kwie 05, 2011

Kojot pisze:A jak odpowietrzyć układ ?
...pod plastikowymi osłonami przed zbiornikiem u góry jest korek wlewu i termostat a w nim odpowietrznik układu - identyczny jak przy zacisku hamulcowym

Awatar użytkownika
Kojot
Posty: 137
Rejestracja: wt sie 10, 2010
Miejscowość: Olsztyn
Motocykl: Kawasaki Vulcan 750
VROC: 0

Post autor: Kojot » wt kwie 05, 2011

Dziś sprawdziłem czujnik temperatury przy chłodnicy i nie daje masy do wiatraka i ten sie nie włącza.po dotknięciu przewodu z czujnika do ramy wentylator działa.Natomiast czujnik nie po przekroczeniu temperatur płynu.Czyli wymienić muszę czujnik.Dobrze mysle ?

Konrad
Posty: 4986
Rejestracja: czw mar 17, 2011
Miejscowość: Lublin
Motocykl: VN1700 NOMAD
VROC: 34019

Post autor: Konrad » wt kwie 05, 2011

Proponuje spróbować najpierw doprowadzić pewna masę na chłodnice a później ewentualnie jeśli to nie pomoże to wymień czujnik, u nie tez tak było ale dołożyłem przy mocowaniu chłodnicy dodatkowy przewód masujący i już jest ok. Powodzenia życzę.

Awatar użytkownika
Kojot
Posty: 137
Rejestracja: wt sie 10, 2010
Miejscowość: Olsztyn
Motocykl: Kawasaki Vulcan 750
VROC: 0

Post autor: Kojot » wt kwie 05, 2011

Czy ktos ma pomysl gdzie kupic nowy czujnik temperatury ?

Awatar użytkownika
mrblack
Posty: 99
Rejestracja: wt lip 13, 2010
Miejscowość: Mazuria
Motocykl: AWO Simson ver. Military
VROC: 0

Post autor: mrblack » śr kwie 06, 2011

Siemano :mrgreen:

Szukaj czujnika na Alledrogo bo u dealera Kawałsaki to bekniesz jak Cygan za zgniłe zboże :D

Mi tam też padł włącznik wentylatora a za nowy krzyknęli 350 zyli !! Taki mały shit.... więc podziękowałem kupiłem elektroniczny termostat i w starym włączniku wywierciłem otwór aby wsadzić termistor zalałem żywicą i już. Podłączyłem jeszcze 12V aby zasilić układ elektroniki i szlus :P

Koszt operacji: 40 zyli z przesyłką :mrgreen:

Andrew
Posty: 6148
Rejestracja: śr kwie 07, 2010
Miejscowość: Będzin
Motocykl: VN 1500 Vinci,VN 2000 Deep Purple,VN 15 Ziuk
VROC: 31802

Post autor: Andrew » śr kwie 06, 2011

Kojot pisze:Czy ktos ma pomysl gdzie kupic nowy czujnik temperatury ?
Wykręć go jeszcze i sprawdź. Czesem na gładzi czujnika jest zakamienione. Wyczyść dobrze i wkręć . Jak nie zadziała to dopiero szukaj nowego.

Awatar użytkownika
Kojot
Posty: 137
Rejestracja: wt sie 10, 2010
Miejscowość: Olsztyn
Motocykl: Kawasaki Vulcan 750
VROC: 0

Post autor: Kojot » śr kwie 06, 2011

Sprawdzę jeszcze raz ten czujnik .Jak coś to będę kombinował jakiś zamiennik.
A tak pyzatym szukałem dziś w Olsztynie warsztatu który mi wyczyści i synchronizuje gaźniki,znalazłem ale zaśpiewali 500zł wiec sie zastanawiam co tu robić z tymi gaźnikami.

Awatar użytkownika
Tiszo
Posty: 893
Rejestracja: śr kwie 21, 2010
Miejscowość: Stary Dybów
Motocykl: VN 2000
VROC: 32243

Post autor: Tiszo » śr kwie 06, 2011

Qwa ludzie, jak się zagotował bo wentylator się nie włączył to chyba jasne że czujnik i to ten co jest w chłodnicy. Jak byś nie wiedział to ten czujnik działa na masę, tzn. nie ma w nim napięcia. Prawdopodobnie zaśniedział. Nie kombinuj z zasilaniem, jeżeli chodzi o ten czujnik to potrzeba dużo szczęścia aby go kupić, a jak go znajdziesz to nie wiele mniej za niego zapłacisz jak razem z chłodnicą oczywiście używaną. Termostat nowy Japoński kosztuje jakieś 200 zł.
Ale mam złą wiadomość też dla Ciebie, jak już go zagotowałeś to będziesz miał teraz problemy z maszyną. Sprawdź też połączenia w kostce gdzie znajdują się bezpieczniki może tam się ułamał. Po prostu leć po kablu od chłodnicy w drugą stronę i szukaj. Jeżeli chodzi o drugi czujnik to fakt jest na termostacie i tam też jest odpowietrznik.

Awatar użytkownika
Kojot
Posty: 137
Rejestracja: wt sie 10, 2010
Miejscowość: Olsztyn
Motocykl: Kawasaki Vulcan 750
VROC: 0

Post autor: Kojot » czw kwie 07, 2011

No to mnie podłamałeś już zaczynam żałować zakupu tego modelu, Przez zagotowanie miałem namyśli to ze wyleciało mi trochę płynu ze zbiorniczka i szybko wyłączyłem motocykl wskazówka ledwo na czerwone weszła.No to nie wiem co teraz robić .

Awatar użytkownika
Tiszo
Posty: 893
Rejestracja: śr kwie 21, 2010
Miejscowość: Stary Dybów
Motocykl: VN 2000
VROC: 32243

Post autor: Tiszo » czw kwie 07, 2011

Po pierwsze szukaj przerwy w przewodzie kabla, po drugie ja zagotowałem raz w korku bo tez mi się wentylator nie załączył i skończyło się to wymianą altka, potem długi czas dochodziłem dlaczego się grzał, wyszło prosto, dobrze odpowietrzyć układ ot cała tajemnica. Niestety potem przez jeden sezon robił mi różne cuda ale jakoś dałem rade. Do tej pory grzanie się mojego byłego moto jest inne jak wcześniej, utrzymuje za dużą temperaturę według innych modeli. Moja recepta na to jest taka że trzeba zrobić szlify głowic jeżeli dalej będzie się grzał a wentylator będzie działał prawidłowo. ALE TO CZARNY SCENARIUSZ, być może będzie wszystko dobrze :mrgreen:

Awatar użytkownika
Tiszo
Posty: 893
Rejestracja: śr kwie 21, 2010
Miejscowość: Stary Dybów
Motocykl: VN 2000
VROC: 32243

Post autor: Tiszo » czw kwie 07, 2011

Kojot pisze:No to mnie podłamałeś już zaczynam żałować zakupu tego modelu, Przez zagotowanie miałem namyśli to ze wyleciało mi trochę płynu ze zbiorniczka i szybko wyłączyłem motocykl wskazówka ledwo na czerwone weszła.No to nie wiem co teraz robić .
Teraz nie rób nic, napraw tylko wentylator i nie dolewaj nawet płynu. Zostaw układ chłodzenia w spokoju. Wiatrak musi załączyć się najpóźniej blisko za połową a jak jest już rozgrzany to załączy się dużo przed.

ODPOWIEDZ

Kto jest online

Jest 3 użytkowników online :: 0 zarejestrowanych, 0 ukrytych i 3 gości

Najwięcej użytkowników (268) było online ndz cze 16, 2024

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 3 gości

Dzisiaj urodziny obchodzą