wskażnik paliwa VN750

Luka77
Posty: 17
Rejestracja: wt lip 19, 2011
Miejscowość: warszawa
Motocykl: Vulcan VN 750
VROC: 0

wskażnik paliwa VN750

Post autor: Luka77 » śr lip 20, 2011

To mój pierwszy (nie licząc powitalni) post natury technicznej ... a biorąc pod uwagę jak bardzo mój egzemplarz odbiega od orginału ilością zastosowanych przeróek to pytań będzie pewnie z czasem więcej...

Konkretnie chodzi mi o to jak można sprawdzić czy w baku mam czujnik poziomu paliwa ... lub ewentualnie gdzie szukać kabli w wiązce elektryki.

Moja kawa z "oprzyrządowania" ma jedynie podstawowy prędkościomierz (poprzedni właściciel zadbał o minimalizm i zdemontował orginalny zestaw zegarów i wkaźników). Z tego co kojarzę to Kawa miała taki wskaźnik i byłoby fajnie go "reanimować" tylko na razie kompetnie nie wiem jak sprawdzić czy go mam i gdzie szukać okablowania....

dodam tylko że to rocznik 1988 a numer na ramie JKAVNDA13JB510171 - może ktoś wie czy da się po tym rozszyfrowac jaką mam wersję (bo trochę tego było)?

pozdrawiam
Luka

rafał
Posty: 178
Rejestracja: śr paź 27, 2010
Miejscowość: Kielce/Warszawa
Motocykl: vn 750 twin
VROC: 34850

Post autor: rafał » śr lip 20, 2011

Jeśli chodzi o czujnik paliwa w baku t po zdemontowanie zbiornika od spodu powinno być coś w rodzaju małej puszki,a z niej wychodzić powinny dwa przewody zakończone kostką.Jeśli chodzi o wiązkę to powinny również wychodzić przewody zakończone gniazdem.W moim VN to połączenie wychodzi na początku siedzenia.No,chyba że poprzedni właściciel dokonał jakichś ostrych przeróbek instalacji.

Luka77
Posty: 17
Rejestracja: wt lip 19, 2011
Miejscowość: warszawa
Motocykl: Vulcan VN 750
VROC: 0

Post autor: Luka77 » śr lip 20, 2011

rafał pisze:Jeśli chodzi o czujnik paliwa w baku t po zdemontowanie zbiornika od spodu powinno być coś w rodzaju małej puszki,a z niej wychodzić powinny dwa przewody zakończone kostką.Jeśli chodzi o wiązkę to powinny również wychodzić przewody zakończone gniazdem.W moim VN to połączenie wychodzi na początku siedzenia.No,chyba że poprzedni właściciel dokonał jakichś ostrych przeróbek instalacji.
Oj dokonał dokonał ... właśnie jestem na etapie montowani aklaksonu (bo to też okazało się zbędne poprzedniemu właścicielowi - na szczęście końcówki kabla zostawił) ... co do reszty to wyjdzie w praniu.

Dzięki za info o czujniku paliwa - postaram się jakoś sprawdzić przy najbliższym demontażu zbiornika ... no chyba, że uda się jakoś bez tego namierzyć te kable.

rafał
Posty: 178
Rejestracja: śr paź 27, 2010
Miejscowość: Kielce/Warszawa
Motocykl: vn 750 twin
VROC: 34850

Post autor: rafał » śr lip 20, 2011

Nie ma sprawy.Powodzonka. :cool:

Luka77
Posty: 17
Rejestracja: wt lip 19, 2011
Miejscowość: warszawa
Motocykl: Vulcan VN 750
VROC: 0

Post autor: Luka77 » śr lip 20, 2011

rafał pisze:Nie ma sprawy.Powodzonka. :cool:
JEST!!!! .... prosto z pracy poszedłem do garażu i udało się wypatrzyć ;) ... siedzi sobie w spodzie zbiornika i wisi z niego kabel z końcówką gotową do wpięcia

Pozostaje teraz tylko skombinować jakiś wskaźnik tylko, że orginału raczej nie założę ponieważ nie mam miejsca nigdzie żeby go wkomponować tak by nie popsuć koncepcji moto.

Zastanawiam się czy da się jakiś uniwersalny wskaźnik dobrać albo może zrobić jakieś dwie diody, które zapalałyby się np: w 1/2 i w 1/4 pozostałego paliwa ... tyle, że elektronik ze mnie jest jak z koziej dupy trąbka (jak mawiał mój dziadek) .... więc najchętniej jakieś rozwiązanie typu "plug&play" bym potrzebował.

ps: mam go drugi dzień i po prostu uśmiech mi nie schodzi z twarzy

Awatar użytkownika
Amess
Posty: 16
Rejestracja: pn maja 30, 2011
Miejscowość: Warszawa
Motocykl: VN 750 '86
VROC: 0

Post autor: Amess » pn lip 25, 2011

Wychodzi na to, że masz wersję USA. Cała tabela oznaczeń jest na http://chudzikj.republika.pl/VN750.htm
Lewa! :ok:

ODPOWIEDZ

Kto jest online

Jest 4 użytkowników online :: 0 zarejestrowanych, 0 ukrytych i 4 gości

Najwięcej użytkowników (268) było online ndz cze 16, 2024

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 4 gości

Dzisiaj urodziny obchodzą