PĘKNIĘTY ŁAŃCUCH !!! = PROBLEM

trawnik
Posty: 33
Rejestracja: czw kwie 08, 2010
Miejscowość: WYSZKÓW/WARSZAWA
Motocykl: VN800 CLASSIC FUUULL
VROC: 31407

PĘKNIĘTY ŁAŃCUCH !!! = PROBLEM

Post autor: trawnik » śr paź 06, 2010

NO I DUP......
Jakieś 2 miesiące temu wymieniłem łancuch z zębatkami na nówkę o-ring i niedawno przy 14okm/h sobie pękł >Rozwalił przy tym dekiel ten z uszczelniaczem tak że olej wywaliło.
Moje pytanie gdzie można dostać taki dekiel uszczelki i uszczelniacz.A swoją drogą chyba zareklamuje ten łańcuch i tylko co z odszkodowaniem za naprawy i części
?
ZAKAZ PIERDZENIA LUB POPIARDYWANIA szczególnie tajnego!
VROC 31407

Awatar użytkownika
Abrams
Posty: 6171
Rejestracja: pn kwie 12, 2010
Miejscowość: Warszawa
Motocykl: VN2000 Limited '05
VROC: 29561

Post autor: Abrams » śr paź 06, 2010

Sam wymieniałeś czy w warsztacie??
Pękło oczko czy rozpiął się??

1. można reklamować łańcuch ale oni zapytają kto wymieniał(sam czy serwis)

2. reklamować usługę w serwisie
VN2000 Limited '05 Special Polar Polish Winter Edition II 113KM

VROC #29561

trawnik
Posty: 33
Rejestracja: czw kwie 08, 2010
Miejscowość: WYSZKÓW/WARSZAWA
Motocykl: VN800 CLASSIC FUUULL
VROC: 31407

Post autor: trawnik » czw paź 07, 2010

Wiesz wymiana łańcucha nie jest filozofią więc wymieniłem sam z kolegą Wujkiem Ernestem i wszystko ok napięte i systematycznie smarowane WURTH smarem do łańcuszków . Co ciekawe nie rozczepił się na łączu tylko jakieś 7 oczek dalej pękł !
Problemem nie jest teraz sam łańcuch tylko osłona ,dekliel czy jakos tak to to co jest pod małą zębatką z uszczelniaczem . Pękło bo rozpędzona koncówka łańcucha uderzyła w prowadnicę i osłonkę a że jest to jeden odlew jakiegoś stopu to pękło i wyleciał olej.
Zobaczymy bo koles zawiózł do Marek gdzieś i mają zespawac .
ZAKAZ PIERDZENIA LUB POPIARDYWANIA szczególnie tajnego!
VROC 31407

Awatar użytkownika
Abrams
Posty: 6171
Rejestracja: pn kwie 12, 2010
Miejscowość: Warszawa
Motocykl: VN2000 Limited '05
VROC: 29561

Post autor: Abrams » czw paź 07, 2010

trawnik pisze:Wiesz wymiana łańcucha nie jest filozofią więc wymieniłem sam z kolegą Wujkiem Ernestem i wszystko ok napięte i systematycznie smarowane WURTH smarem do łańcuszków . Co ciekawe nie rozczepił się na łączu tylko jakieś 7 oczek dalej pękł !
Problemem nie jest teraz sam łańcuch tylko osłona ,dekliel czy jakos tak to to co jest pod małą zębatką z uszczelniaczem . Pękło bo rozpędzona koncówka łańcucha uderzyła w prowadnicę i osłonkę a że jest to jeden odlew jakiegoś stopu to pękło i wyleciał olej.
Zobaczymy bo koles zawiózł do Marek gdzieś i mają zespawac .
Ja odpowiadałem w kwestii reklamacji łańcucha lub usługi
Dekla na allegro szukać lub kawa wiertnicza...
VN2000 Limited '05 Special Polar Polish Winter Edition II 113KM

VROC #29561

Arek
Posty: 60
Rejestracja: czw wrz 30, 2010
Miejscowość: Jelenia Góra
Motocykl: ZR550 , VN800A
VROC: 0

Post autor: Arek » czw paź 07, 2010

Bez obrazy ale trzeba być pajacem żeby tak szybko jeździć na takim moto . Kup sobie R1 albo inne gówno z plasyku . Nie nie no szkoda gadać :(
Gdzie zaczyna się pasja , tam kończy się ekonomia .

Awatar użytkownika
Abrams
Posty: 6171
Rejestracja: pn kwie 12, 2010
Miejscowość: Warszawa
Motocykl: VN2000 Limited '05
VROC: 29561

Post autor: Abrams » czw paź 07, 2010

Arek pisze:Bez obrazy ale trzeba być pajacem żeby tak szybko jeździć na takim moto . Kup sobie R1 albo inne gówno z plasyku . Nie nie no szkoda gadać :(
Pohamuj się z opiniami :hammer: :hammer: :hammer: !!! Moto jeździć powinno do 167 i nic się nie powinno dziać każdy może i ma prawo jeździć wg własnego uznania...
VN2000 Limited '05 Special Polar Polish Winter Edition II 113KM

VROC #29561

norbi
Posty: 22
Rejestracja: czw wrz 02, 2010
Miejscowość: Zielona Góra
Motocykl: kawasaki vulcan 2000
VROC: 0

Post autor: norbi » czw paź 07, 2010

(arek) po to tyle fabryka dała na liczniku aby czasami tyle pojechać. do Wszystkich jesteśmy miłośnikami motocykli a zwłaszcza VULCANÓW i piszemy na tym forum po to aby sobie pomóc, pogadać , nawet czasami po fantazjować, i nie obrażajmy się na wzajem bo nie o to tu chodzi!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
norbi




i znów po sezonie

trawnik
Posty: 33
Rejestracja: czw kwie 08, 2010
Miejscowość: WYSZKÓW/WARSZAWA
Motocykl: VN800 CLASSIC FUUULL
VROC: 31407

Post autor: trawnik » czw paź 07, 2010

ARKU- jest jeszcze RR więc nie ma problemu a ja tyle miałem przy wyprzedzaniu a w trasie jak jadę do pracy to ustawiam sobie na teeeeempomacie 130 lewy pas i VULCANIK sobie tylko mruczy !
ZAKAZ PIERDZENIA LUB POPIARDYWANIA szczególnie tajnego!
VROC 31407

Awatar użytkownika
Abrams
Posty: 6171
Rejestracja: pn kwie 12, 2010
Miejscowość: Warszawa
Motocykl: VN2000 Limited '05
VROC: 29561

Post autor: Abrams » czw paź 07, 2010

trawnik pisze:ARKU- jest jeszcze RR więc nie ma problemu a ja tyle miałem przy wyprzedzaniu a w trasie jak jadę do pracy to ustawiam sobie na teeeeempomacie 130 lewy pas i VULCANIK sobie tylko mruczy !
I tak trzymaj...
VN2000 Limited '05 Special Polar Polish Winter Edition II 113KM

VROC #29561

Luzak

Post autor: Luzak » czw paź 07, 2010

Arek pisze:Bez obrazy ale trzeba być pajacem żeby tak szybko jeździć na takim moto . Kup sobie R1 albo inne gówno z plasyku . Nie nie no szkoda gadać :(
Spoko, spoko z takimi osądami. Nie po to mamy moto, które mogą lecieć i ponad 150 żeby z tego nigdy nie skorzystać.

Koledzy mają rację - skoro sprzęt może lecieć 160 to powinien lecieć 160 i nie rwać łańcucha.

Druga sprawa to przyjemność z jazdy przy 80 km/h ale tu nie o tym mowa.

Arek
Posty: 60
Rejestracja: czw wrz 30, 2010
Miejscowość: Jelenia Góra
Motocykl: ZR550 , VN800A
VROC: 0

Post autor: Arek » pt paź 08, 2010

Drodzy koledzy , wiem że za moje wypowiedzi mogę dostać bana z forum , liczę się z tym . Ale jaka jest przyjemność gnania z taką prędkością??? Dlaczego samochodziarze nie lubią motocyklistów ? Bo się wcinają , wyprzedzają w dziwnych miejscach itp . Doczytałem dalej posta i ok , wiem że przy wyprzedzaniu ,więc trzeba przycisnąć . W 2006 zwiedziłem północno-zachodnią część Francji i prędkości nie przekraczały 100km/h . Wtedy moto chodzi jak należy i zobaczyć coś można a chyba oto chodzi w turystyce motocyklowej . Nie miałem zamiaru nikogo obrażać tylko nie mogę sobie wyobrazić podróży z taką prędkością . Zerwie się łańcuch , strzeli opona lub zając na drogę wybiegnie ...
Wracając do łańcucha , reklamuj go bo to nie możliwe jest żeby strzelił .
Gdzie zaczyna się pasja , tam kończy się ekonomia .

VKC
Posty: 3177
Rejestracja: czw kwie 08, 2010
Motocykl:
VROC: 0

Post autor: VKC » pt paź 08, 2010

Arku dajmy sobie przestrzeń... tu nie chodzi o szybkość tylko o to że takimi słowy możesz kogoś urazić poprostu... a po co... wystarczyło napisać że Ty takiej szybkości nie lubisz i już... zresztą temat o szybkościach już był...

A na bana to sobie musisz zapracować - :mrgreen:

Arek
Posty: 60
Rejestracja: czw wrz 30, 2010
Miejscowość: Jelenia Góra
Motocykl: ZR550 , VN800A
VROC: 0

Post autor: Arek » sob paź 09, 2010

To może tak . Jakiś czas temu mój przyjaciel stracił życie ... jechał sobie w zakręcie , napotkał piasek naniesiony przez deszcz , złożył się3 się do winkla , najechał na piasek nalatany przez deszcz i wśliznął się pod ciężarówkę . Jechał szybko , Zostawił żonę i córkę . Od tej pory mam takie podejście do prędkości . Sorry "trawnik" że tak napisałem. Mam awersję do prędkoości .
Gdzie zaczyna się pasja , tam kończy się ekonomia .

Awatar użytkownika
Abrams
Posty: 6171
Rejestracja: pn kwie 12, 2010
Miejscowość: Warszawa
Motocykl: VN2000 Limited '05
VROC: 29561

Post autor: Abrams » ndz paź 10, 2010

Arek pisze:To może tak . Jakiś czas temu mój przyjaciel stracił życie ... jechał sobie w zakręcie , napotkał piasek naniesiony przez deszcz , złożył się3 się do winkla , najechał na piasek nalatany przez deszcz i wśliznął się pod ciężarówkę . Jechał szybko , Zostawił żonę i córkę . Od tej pory mam takie podejście do prędkości . Sorry "trawnik" że tak napisałem. Mam awersję do prędkoości .
To nie ten temat i jadąc 5 na godzinę możesz się potknąć na koleinie i wywrócić pod koło ruszającej ciężarówki...
Zabić się możesz zatem przy każdej prędkości i nie ma co generalizować...
To sprawa indywidualna każdego z nas i każdy jeździ jak lubi i tego typu komentarze nie są wskazane.
Zatem kolego każdy jeździ tak jak lubi, sprzęt jest własnością kierowcy i robi z nim co chce.
A jest on tak zaprojektowany że powinien śmigać
Chcesz się włóczyć po Europie 60 km/h twoja sprawa i nie sugeruj nie zmuszaj innych do Twoich zachowań...
VN2000 Limited '05 Special Polar Polish Winter Edition II 113KM

VROC #29561

Awatar użytkownika
qla
Posty: 55
Rejestracja: śr lip 21, 2010
Miejscowość: Poznań
Motocykl: jeszcze brak;(
VROC: 0

Post autor: qla » pn paź 11, 2010

Pamiętajmy, że prędkość nie zabija;]
Co do łańcucha... to dużo miał przebiegu jak pękł? Może gorszej jakości łańcuch kupiłeś i się niespodziewanie skończył?:)

ODPOWIEDZ

Kto jest online

Jest 3 użytkowników online :: 0 zarejestrowanych, 0 ukrytych i 3 gości

Najwięcej użytkowników (383) było online sob wrz 28, 2024

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 3 gości

Dzisiaj urodziny obchodzą