Rozruch po nocy

Awatar użytkownika
Cibi
Posty: 10
Rejestracja: wt wrz 15, 2015
Miejscowość: Gdynia
Motocykl: VN900B
VROC: 0

Rozruch po nocy

Post autor: Cibi » wt wrz 15, 2015

Cześć,

Jestem nowym właścicielem VN900 i proszę o info. Czy jest to normalne, że gdy uruchamiam motocykl po nocy, to silnik zaskakuje dopiero po jakichś 4-5 sekundach ? Dodam, że następne uruchomienie jest już na dotyk, czyli po jakiejś 0,5 sekundy. Motocykl jest prawie nowy (1 rok) i akumulator kręci bez problemu.

Awatar użytkownika
Krzycho
Posty: 781
Rejestracja: sob mar 02, 2013
Miejscowość: Białystok
Motocykl: V-strom 650, wcześniej Vulcany...
VROC: 35666

Post autor: Krzycho » wt wrz 15, 2015

Moja 9-setka palia zawsze od pierwszego kopa, zimna i ciepła tak samo...

czarny
Posty: 287
Rejestracja: pt wrz 28, 2012
Miejscowość: STARGARD
Motocykl: HD V-ROD MUSCLE
VROC: 0

Post autor: czarny » wt wrz 15, 2015

moja zawsze dluzej kreci ale to podobno jest wina power comandera

Awatar użytkownika
PPV
Posty: 140
Rejestracja: ndz lip 05, 2015
Miejscowość: Warszawa
Motocykl: VN900 Custom 2007
VROC: 37483

Post autor: PPV » śr wrz 16, 2015

Mój custom z 2007 z przebiegiem niecałe 9000km (czyli można powiedzieć - prawie nówka) pali zawsze od strzała, ale jak jest zimny (czy tam po nocy/tygodniu) potrafi zgasnąć zaraz po tym pierwszym uruchomieniu (jeżeli nie tykam manetki, bo jak przy uruchamianiu delikatnie dodam gazu, to nie zgaśnie). Akumulator mam nowy, kupiony w czerwcu.

Awatar użytkownika
Cibi
Posty: 10
Rejestracja: wt wrz 15, 2015
Miejscowość: Gdynia
Motocykl: VN900B
VROC: 0

Post autor: Cibi » śr wrz 16, 2015

Odnośnie Power Commander'a. Doczytałem, że to moduł, który się dokłada aby zmienić mapę wtrysków czyli wykonać tzw. "chip tuning". Ja nic takiego nie robiłem u siebie - jeszcze. Jutro mam serwis na 6000 km. Zobaczymy co mi powiedzą.

Awatar użytkownika
Mayones
Posty: 5682
Rejestracja: czw kwie 26, 2012
Miejscowość: B-B
Motocykl: VN800->K1200RS->R1200GS
VROC: 0

Post autor: Mayones » czw wrz 17, 2015

Po mojemu coś nie teges z paliwem, skoro musisz parę razy obrócić bo jak rozumiem kręci bez problemu tylko "na sucho" ? ale wina aku też możliwa, bo to że pokazuje ponad 12 V to nie znaczy, że nie gubi amperów i na porządne zakręcenie brakuje, a jak pojeździsz trochę to masz doładowany na świeżo i kręci.
Proponuje podłączyć aku na noc, tak żebyś miał rano pewność, że jest full jak zapali od strzała to masz przyczynę, jak dalej to samo to coś z paliwem.

Awatar użytkownika
kacmar
Posty: 1412
Rejestracja: ndz gru 08, 2013
Miejscowość: Zabrze
Motocykl: VN900LT '08 , VN1700 Voyager
VROC: 36367

Post autor: kacmar » pt wrz 18, 2015

U mnie odpala na dotyk, nawet po zimowym postoju. Jak miałem stary akumulator to miałem taki objaw - po wymianie na nowy problem przeszedł do historii. Sprawdź akumulator pod obciążeniem tak jak Mayones napisał to może być u Ciebie przyczyną dłuższego rozruchu za pierwszym odpaleniem.
Pozdrawiam Cię
VROC#36367

Awatar użytkownika
marecki1981i
Posty: 82
Rejestracja: pt gru 07, 2012
Miejscowość: koniec swiata
Motocykl: Kawsaki VN 900
VROC: 0

Post autor: marecki1981i » czw lis 05, 2015

No to u mnie wyglada to tak : jak wylacze silnik kluczykiem i nastepnego dnia odpala na dotyk...natomiast jak wylacze najpierw wylacznikiem awaryjnym na kierownicy to rano za drugim razem odpala...dziwne ale sprawdzone i tak jest u mnie. :diabelek:

Awatar użytkownika
PPV
Posty: 140
Rejestracja: ndz lip 05, 2015
Miejscowość: Warszawa
Motocykl: VN900 Custom 2007
VROC: 37483

Post autor: PPV » czw lis 05, 2015

Z tym wyłączaniem to są swoją drogą 2 szkoły - jedni twierdzą, że kluczykiem trzeba, inni że czerwonym przy kierownicy;) Ja tam zawsze wyłączam kluczykiem - awaryjny, jest awaryjny, a nie do gaszenia... Co do odpalania - u mnie prawie zawsze jest teraz tak, że zimny (na następny dzień np) nie odpali po pierwszym zakręceniu (nigdy nie trzymam rozrusznika dłużej niż 2-3? obroty. Za drugim razem już od strzała. Na wiosnę zmienię świeczki, napiszę, czy coś się zmieniło.

Awatar użytkownika
Cibi
Posty: 10
Rejestracja: wt wrz 15, 2015
Miejscowość: Gdynia
Motocykl: VN900B
VROC: 0

Post autor: Cibi » sob lis 07, 2015

Od momentu gdy zacząłem trzymać moto w hali garażowej na noc to też już nie mam problemu. Dodatkowo przed rozruchem zacząłem wyłączać lightbary.

Awatar użytkownika
KAZEK
Posty: 30
Rejestracja: pt wrz 30, 2016
Miejscowość: MIASTKO
Motocykl: Kawasaki Vulcan 900 Clasic
VROC: 38041

Post autor: KAZEK » ndz lis 06, 2016

Posiadam nową Kawę 900, rocznik 2016 z Sierpnia. Garażuję w hali i rozruch jest podobny za drugim podejściem bez problemu. Uzyskałem z serwisu informację że takie objawy są normalne. Spowodowane jest już chłodną porą roku itp.

SZOP
Posty: 92
Rejestracja: sob lis 21, 2015
Miejscowość: dolnośląskie okolice Polkowic
Motocykl: VN1700 Nomad
VROC: 0

Post autor: SZOP » ndz lis 06, 2016

Spróbuj zmierzyć napięcie aku przed rozruchem - powinno być powyżej 12V i w czasie rozruchu - napisz ile wynosi oraz już w czasie pracy silnika. Czasem jest tak, że poluzuje się przewód prądowy (lub masowy) albo zaśniedzieje przy zacisku na aku lub rozruszniku albo też przewód masowy z ramy do silnika (jeżeli jest lub powinien być). W czasie pracy silnika zmierz napięcie na zacisku aku i oddzielnie na zacisku rozrusznika - nie powinno być różnicy- powodzenia!

czarny
Posty: 287
Rejestracja: pt wrz 28, 2012
Miejscowość: STARGARD
Motocykl: HD V-ROD MUSCLE
VROC: 0

Post autor: czarny » ndz lis 06, 2016

mialem tak samo, zawsze krecil 4-5 sekund, spalony stator byl, po naprawie zawsze pali od pyka

Mati
Posty: 2
Rejestracja: wt kwie 30, 2024
Motocykl: VN900

Re: Rozruch po nocy

Post autor: Mati » pt wrz 20, 2024

Cześć Panowie. Spotkałem się dzisiaj w necie z teoria, że przy pompie paliwa jest jakiś zawór zwrotny, który przepuszcza. Podobno pomaga zastosowanie dodatkowego zwykłego zaworka zwrotnego gdzieś na przewodzie. Co sądzicie? Czy nie brzmi to absurdalnie? Skoro zbiornik jest wyżej od silnika, to czy grawitacyjnie byłoby możliwe cofanie się paliwa?

ODPOWIEDZ

Kto jest online

Jest 12 użytkowników online :: 0 zarejestrowanych, 0 ukrytych i 12 gości

Najwięcej użytkowników (268) było online ndz cze 16, 2024

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 12 gości

Dzisiaj urodziny obchodzą