Gumy zabieraka czy mają wpływ na ułożenie pasa

Piomax
Posty: 5
Rejestracja: pn kwie 29, 2024
Motocykl: Vn900

Gumy zabieraka czy mają wpływ na ułożenie pasa

Post autor: Piomax » śr cze 12, 2024

Witam mam pytanie czy gumy zabieraka mają wpływ na ułożenie pasa a może łożyska do wymiany ? Mam taki przypadek że pas mi schodzi w kierunku silnika a tylne koło jak obracam to idzie nie jak by było skrzywione wszystko ustawione na znakach i dalej to samo co może być przyczyną? Pozdrawiam wszystkich

Awatar użytkownika
JAROLPH
Posty: 152
Rejestracja: ndz paź 10, 2021
Miejscowość: Drezdenko
Motocykl: VN1700 Voyager

Re: Gumy zabieraka czy mają wpływ na ułożenie pasa

Post autor: JAROLPH » czw cze 13, 2024

Cześć
Z pomocą może przyjść rysunek kolegi Tex66 skopiowany z działu VN2000
(Mam nadzieję że nie będzie miał mi za złe, że tu wstawię)

https://ibb.co/XkFxbVq

Króciutko odpowiadając, gumy zabieraka nie, łożyska mogą.
Live free or die
Komar, Romet, Ogar, WSK, ETZ250, CZ350, HAYABUSA, CBR1100, VN 1500 NOMAD, ST1300, VN1700 VOYAGER

Awatar użytkownika
Tex66
Posty: 1134
Rejestracja: pt paź 07, 2016
Miejscowość: Mazowsze
Motocykl: Kawasaki VN 2000 Lokomotywa
VROC: 0

Re: Gumy zabieraka czy mają wpływ na ułożenie pasa

Post autor: Tex66 » czw cze 13, 2024

Jeżeli ktokolwiek pobiera dla siebie jakąkolwiek grafikę mojego autorstwa lub powołuje się na nią tu na Forum, nigdy nie będę miał nikomu tego za złe, bo po to wszystko to załączam.
Niestety, są osoby które przypisywały sobie moje autorstwo usuwając podpis (Tex66) i załączały grafikę jako swoją na „grupkach”.
Dlatego teraz pliki graficzne które załączam w postach (jedynie jako poglądowe) są teraz 35-40 krotnie zmniejszane, ich pobranie a następnie powiększenie nic nie da.
Przykład:
Sprawdzenie wtryskiwaczy VN 2000 (do wykorzystania we wszystkich modelach VN-ów na wtrysku).
Zdjęcie nr 1. – wycinek z grafiki 1x1 m (9 MB);
Obrazek

Zdjęcie nr 2. – grafika 35-cio krotnie zmniejszona - (92 KB).
Obrazek


Jak widać na poniższym zdjęciu, nie potrafią pomóc na „grupce”, to Kolega przypomniał sobie o Forum.

Obrazek

Ja z kolei „grupowiczom” niczego nie sugeruję.
A może tak bardzo krótko – „pas zawsze będzie przesuwał w stronę gdzie jest większy luz” i wszystko powinno być jasne i zrozumiałe.

Tu dla potwierdzenia, ktoś z forum VN 900/USA miał większy problem bo pas układał się jak na załączonym zdjęciu. Oczywiście wszystko zostało usprawnione.
Obrazek
Tex66

Piomax
Posty: 5
Rejestracja: pn kwie 29, 2024
Motocykl: Vn900

Re: Gumy zabieraka czy mają wpływ na ułożenie pasa

Post autor: Piomax » czw cze 13, 2024

Witam wszystkich w szczególności Tex66 właśnie umnie jest ten problem co u kolegów za oceanu ale po wololi będę wykluczać poszczególne elementy padło na koło bo tak dziwnie się odchyla o jakieś 3mm więc narazie zaczynamy zabawę bo walczę z tym już trochę a moto świeżo nabyte i tak skarbonka rośnie pas nowy już wjechał więc lecimy dalej pozdrawiam wszystkich jak się uporam to napewno dam znać lwg i do zobaczenia gdzieś na zlotach

ODPOWIEDZ

Kto jest online

Jest 1 użytkownik online :: 0 zarejestrowanych, 0 ukrytych i 1 gość

Najwięcej użytkowników (268) było online ndz cze 16, 2024

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 1 gość

Dzisiaj urodziny obchodzą