VN750

Wszelkie tematy dotyczące naszych motocykli.
Ramms
Posty: 423
Rejestracja: ndz paź 07, 2012
Miejscowość: Lubin
Motocykl: VTX 1300
VROC: 0

VN750

Post autor: Ramms » pn paź 08, 2012

Zamierzam zakupić VN`ke 750tke od kumpla: rocznik 1993, podobno stale serwisowany, przez mechanika znającego "temat":
Obrazek
Obrazek
wiem, że ze zdjęcia nie można nic zawyrokować, ale może chociaż jakaś wskazówka: cena ostateczna (jak dla mnie 8000). Znalazłem jeszcze ten:

http://motor-mack.otomoto.pl/kawasaki-v ... 75656.html

3 lata starszy, cena ta sama...ale kusi mnie ten profesjonalny serwis, sprawdzenie itd, może macie jakieś doświadczenia z tym sprzedawcą...

Awatar użytkownika
Góral
Posty: 2532
Rejestracja: sob mar 24, 2012
Miejscowość: Brusy
Motocykl: _FuMA
VROC: 34785

Post autor: Góral » pn paź 08, 2012

Moim skromnym zdaniem, jeżeli kumpel jest motocyklistą a nie tylko posiadaczem motocykla jak to słusznie ujął Andrzej w swym podpisie, to osobiście wolałbym od niego kupić, sprzedawca nigdy nie powie "ta kiełbasa jest do dupy" bo jej nie sprzeda, opowieści o zezłomowanych motocyklach chodzących w kraju "100 % bezwypadek" są znane. Ale powtórzę - zobacz moto, przejedź się nim, pogadaj z kimś kto ma pojęcie o tym sprzęcie i jak gdzieś tam w środku usłyszysz "mój ci on" to go kup. Moto jak żona - Tobie ma się podobać, innym nie musi. Powodzenia w zakupie, niewiele jest tych motocykli, ale ci co je posiadają są z tego dumni.
"Wsiądźcie na motocykle i jedźcie tak długo, aż zrozumiecie o co w tym wszystkim chodzi" - Gang Dzikich Wieprzy

Ramms
Posty: 423
Rejestracja: ndz paź 07, 2012
Miejscowość: Lubin
Motocykl: VTX 1300
VROC: 0

Post autor: Ramms » pn paź 08, 2012

...tak, wiem; miałem tak "mój ci on" jak zobaczyłem VNkę kumpla...czy on jest motocyklistą? raczej posiadaczem, lecz szczery jest i mnie na minę by nie wpakował, zna się na motocyklach raczej średnio, lecz jego mechanik ma podobno 3 letnią praktykę w Kanadzie w serwisie HD, a teraz robi w jakimś serwisie we Wrocku...pogadam z nim jutro.

Awatar użytkownika
Daromax
Posty: 1455
Rejestracja: pt kwie 22, 2011
Miejscowość: Zabrze
Motocykl: VN 2000 Classic LT
VROC: 33649

Post autor: Daromax » czw paź 11, 2012

:) Lepiej kupić od kumpla niż od sprzedawcy jest wiele powodów :ok:

Ramms
Posty: 423
Rejestracja: ndz paź 07, 2012
Miejscowość: Lubin
Motocykl: VTX 1300
VROC: 0

Post autor: Ramms » czw paź 18, 2012

...jadę do ASO zobaczyć tego z ogłoszenia...dam znać jak poszło

SAJMON84
Posty: 121
Rejestracja: pt paź 12, 2012
Miejscowość: rymań
Motocykl: vulcan 750
VROC: 0

motor - mack

Post autor: SAJMON84 » czw paź 25, 2012

Ramms link który podałeś do Vn-a jest mi znany gdyż we wrześniu byłem tam i oglądałem to moto. Pierwsze wrażenie wizualne ok. Ale to pierwsze wrażenie. Przedni błotnik malowany był na 100 procent, reszta w stanie pozytywnym. Silnik palił dobrze, równo ale słychać było rozrząd , że tak powiem troche za bardzo. Byłem o krok od jego kupna, dwie godziny nad nim stałem, oglądałem itd. Byłem zdecydowany ale w ostatniej chwili coś mnie tknęło. Był u tego sprzedawcy też drugi podobny Vn w tej samej cenie. Ale ten drugi wizualnie był gorszy ale cene trzymał taką samą za obydwa. I tutaj zapaliło mi się światełko. Nie wziąłem. Kupiłem za poznaniem w stanie wizualnym ładniejszym ( choć tamten tez ok) mechanicznie też ok. Wyprawa za Poznań była moja ostatnia gdyż postanowiłem że jak nie kupie to wracam po tamtego co link zapodałeś. Szukałem rok czasu, zjezdziłem Polske całą aż w końcu kupiłem.

Ramms
Posty: 423
Rejestracja: ndz paź 07, 2012
Miejscowość: Lubin
Motocykl: VTX 1300
VROC: 0

Post autor: Ramms » czw paź 25, 2012

...o widzisz...dzięki...narazie z powodu braku czasu nie trafiłem do gościa, bo mam ponad 200 km...dałeś mi do namysłu troszkę...dzięki.

SAJMON84
Posty: 121
Rejestracja: pt paź 12, 2012
Miejscowość: rymań
Motocykl: vulcan 750
VROC: 0

Post autor: SAJMON84 » pt paź 26, 2012

mimo, że handlarz ale ma przyzwoite motory. Ale trzeba słuchać co mówi. Zapewniał mnie że w tym vulkanie wymienione były uszczelniacze lag. Ale zwątpiłem w jego zapewnienie bo zobaczyłem gumy przeciwpyłowe i były zmasakrowane. Popękane na maxa i sparciałe, że jakbyś dotknął to pewnie by się pokruszyły. Jakby wymieniał uszczelniacze to przeciwpyłowe powinien zmienić (pare groszy to kosztuje). Więc myśle że nie były ruszane. Stacyjka nie łączyła(twierdził ze trzeba użyc WD 40 i bedzie git). Ale wizualnie to ok.

Awatar użytkownika
Piotr_Classic
Posty: 2566
Rejestracja: pn cze 21, 2010
Miejscowość: Madryt
Motocykl: HD Street Glide
VROC: 32438

Post autor: Piotr_Classic » pt paź 26, 2012

SAJMON84 pisze:mimo, że handlarz ale ma przyzwoite motory. Ale trzeba słuchać co mówi. Zapewniał mnie że w tym vulkanie wymienione były uszczelniacze lag. Ale zwątpiłem w jego zapewnienie bo zobaczyłem gumy przeciwpyłowe i były zmasakrowane. Popękane na maxa i sparciałe, że jakbyś dotknął to pewnie by się pokruszyły. Jakby wymieniał uszczelniacze to przeciwpyłowe powinien zmienić (pare groszy to kosztuje). Więc myśle że nie były ruszane. Stacyjka nie łączyła(twierdził ze trzeba użyc WD 40 i bedzie git). Ale wizualnie to ok.

Czyli generalnie to OK ale........... do roboty.... :D

Ramms
Posty: 423
Rejestracja: ndz paź 07, 2012
Miejscowość: Lubin
Motocykl: VTX 1300
VROC: 0

Post autor: Ramms » ndz lis 04, 2012

...kupiony, właśnie do mnie jedzie :yeee: :yeee: :yeee:

Awatar użytkownika
Mayones
Posty: 5682
Rejestracja: czw kwie 26, 2012
Miejscowość: B-B
Motocykl: VN800->K1200RS->R1200GS
VROC: 0

Post autor: Mayones » ndz lis 04, 2012

Ramms pisze:...kupiony, właśnie do mnie jedzie :yeee: :yeee: :yeee:
Gratuluje :ok: tzn że teraz najbliższe wieczory spędzisz w garażu ;)

Ramms
Posty: 423
Rejestracja: ndz paź 07, 2012
Miejscowość: Lubin
Motocykl: VTX 1300
VROC: 0

Post autor: Ramms » ndz lis 04, 2012

...no ba, pewnie...chyba sobie tam pościelę :D

Awatar użytkownika
Mayones
Posty: 5682
Rejestracja: czw kwie 26, 2012
Miejscowość: B-B
Motocykl: VN800->K1200RS->R1200GS
VROC: 0

Post autor: Mayones » ndz lis 04, 2012

No mnie przez pierwsze kilka dni niewiele brakowało żebym kimał w garażu :D i to nie chodzi o to że mnie małżonka nie chciała do domu wpuścić o 3 w nocy :D

Ramms
Posty: 423
Rejestracja: ndz paź 07, 2012
Miejscowość: Lubin
Motocykl: VTX 1300
VROC: 0

Post autor: Ramms » ndz lis 04, 2012

...u mnie będzie inaczej, bo garaż mam w jakiejś tam odległości u kumpla, bo ogrzewany...zresztą stoją sobie obie VNki obok :D i jest miło

SAJMON84
Posty: 121
Rejestracja: pt paź 12, 2012
Miejscowość: rymań
Motocykl: vulcan 750
VROC: 0

Post autor: SAJMON84 » pn lis 05, 2012

którego kupiłeś? od kumpla czy Kłodawy?

Ramms
Posty: 423
Rejestracja: ndz paź 07, 2012
Miejscowość: Lubin
Motocykl: VTX 1300
VROC: 0

Post autor: Ramms » pn lis 05, 2012

...z Kłodawy: gwarancja pisemna na bezwypadkowość, gwarancja na mechanikę do 04.08.2013, kask, transport do domu...7,5 koła...a łańcucha nie słychać, u kumpla jednak coś słychać łańcuch, sprawdzaliśmy jak przywiózł mi Kawke, bo stoi obok Kawki kumpla w garażu...proponował mu przerobienie napinacza na manual, bo jeszcze nie ma tragedii. A może będzie inna opcja: nowa 900tka, a kumplowa Kawka w rozliczeniu...negocjacje trwają :D

SAJMON84
Posty: 121
Rejestracja: pt paź 12, 2012
Miejscowość: rymań
Motocykl: vulcan 750
VROC: 0

Post autor: SAJMON84 » pn lis 05, 2012

no to gratuluje. Npewno poprawił te rzezcy które mnie niepokoiły jak tego Vn-a oglądałem (i dobrze). Ramms mam prośbę do Ciebie. W jaki sposób przerobić ten napinacz na manual? jak zapamiętałeś to i wiesz jak to udziel porady bo dobrze byłoby wiedzieć. Tak jak pisałem mało brakło a ten Vn by był mój bo wizualnie naprawde jest spoko, bardzo mi się podobał. Z tego co pisałeś mechanika też dobrze więc tylko sie cieszyć. Z tego co pamiętam miał coś koło 30tkm przebiegu. Napewno długo bezawaryjnie pochodzi.
Aha, jak z tą gwarancją? bo przez sezon zimowy praktycznie ta gwarancja ucieknie cała. Dopytałeś?

Ramms
Posty: 423
Rejestracja: ndz paź 07, 2012
Miejscowość: Lubin
Motocykl: VTX 1300
VROC: 0

Post autor: Ramms » pn lis 05, 2012

...no gwarancja tak jak pisałem, kilka miesięcy jednak na gwarancji "w siodle" złapię...co do napinacza; facet chyba musi mieć pojęcie prowadząc ten biznes, mówił, ze przerabia się na manual, aby ręcznie regulować napięcie rozrządu, jak? nie mam pojęcia, ale mniej więcej w tym miejscu:

[center]Obrazek [/center]

Facet mówił też, że łańcuch nie rozsypuje się ot, tak sobie, nagle...najpierw luźno lata i na tym etapie można reagować, bo to słychać, a jak już napierdziela po wszystkim dookoła to jest wtedy lipa...

Awatar użytkownika
Rudy
Posty: 1080
Rejestracja: pn kwie 26, 2010
Miejscowość: Warszawa
Motocykl: VN750
VROC: 29537

Post autor: Rudy » pn lis 05, 2012

Ramms,
Temat rozrządu (łańcuchy, napinacze, sprężyny) przerabiałem w moim vulcanie i robiłem wszystko samodzielnie więc wiem co i jak. Jakbyś miał jakieś pytania to pisz.

Co do zamiany napinaczy na manualne można ale to dużo kosztuje - taniej i łatwiej jest wymienić same sprężyny w napinaczach na twardsze (koszt kompletu na oba gary razem z przesyłką z USA ok 40$).
Mechanika - to takie większe klocki Lego
----------
III

Ramms
Posty: 423
Rejestracja: ndz paź 07, 2012
Miejscowość: Lubin
Motocykl: VTX 1300
VROC: 0

Post autor: Ramms » wt lis 06, 2012

...dzięki Rudy będę pamiętał, póki co najmniejszego dziwnego dźwięku nie ma (oby jak najdłużej), a powiedz: doładowujesz aku przez zimę regularnie, czy może jedynie wypinasz...dzisiaj zalałem baczek do pełna, okryłem poszewką po kołdrze (ogrzewany suchy garaż) i chyba w takim stanie dotrwa do sezonu, bo się nie zanosi na poprawę pogody, zostaje mi...no właśnie co? przepalać? doładowywać aku? na forum jest wiele opinii, ale nie znalazłem żadnych popartych jakimiś dowodami naukowymi :D

ODPOWIEDZ

Kto jest online

Jest 209 użytkowników online :: 0 zarejestrowanych, 0 ukrytych i 209 gości

Najwięcej użytkowników (348) było online sob wrz 28, 2024

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 209 gości

Dzisiaj urodziny obchodzą