Nagrywanie jazdy aparatem

Wszelkie tematy dotyczące naszych motocykli.
Ramms
Posty: 423
Rejestracja: ndz paź 07, 2012
Miejscowość: Lubin
Motocykl: VTX 1300
VROC: 0

Post autor: Ramms » pt kwie 12, 2013

...a czego tu wymagać od sprzętu za 150 zeta...? jest git, a powiedz jak to zamocowałeś? jakiś instruktarz by się przydał...masz jakiś "trzymak" motocyklowy do Goclevera?

...aleś się tam na tym filmiku w off-road wpierniczył :D
Pozdrawiam Robert

Hartfik
Posty: 106
Rejestracja: ndz lis 25, 2012
Miejscowość: Brusy
Motocykl: vn 2000
VROC: 0

Post autor: Hartfik » pt kwie 12, 2013

Myślę że będzie lepiej trzeba jeszcze w ustawieniach po grzebać w pierwszej próbie obraz był lepszy. wstawię jeszcze fotki tam jest widać dokładnie . To jest dokładnie mocowanie lusterka zacisk na kierownice zobaczysz na fotce Można to z powrotem zamontować do przyssawki do szyby
Hartfik

Awatar użytkownika
Rae
Posty: 102
Rejestracja: pn lis 14, 2011
Miejscowość: Katowice
Motocykl: vn 750
VROC: 34430

Post autor: Rae » sob kwie 13, 2013

wiem że tylko powtórzę za ogółem, ale gopro (2 w tym przypadku) to świetna opcja. Nie wiem jak bedzie z drganiami motocykla na wybojach itp, ale mój kumpel z pracy domonrował ją do karabinka ASG i jakość filmiku była bardzo dobra nawet podczas biegania itp...
Nobody expects Spanish Inquisition!

FlasH
Posty: 146
Rejestracja: sob sie 11, 2012
Miejscowość: Warszawa / Rzepin
Motocykl: VN800 Classic
VROC: 0

Post autor: FlasH » pn kwie 15, 2013

Jeżeli chodzi o temat tego wątku, to mam pewien patent oparty na ministatywie takim jak tu, na dniach będą mógł go przetestować i wtedy napiszę coś więcej...

Co do kamer: Gopro owszem, wymiata na rynku, ale jest też np. Sony HDR AS10 i AS15.
Są sporo tańsze od Hero3 i Hero2, a mają wbudowaną stabilizację i bardzo dobre matryce. Myślę, że za kilka dni to tez będą mógł pokazać, a póki co na Youtube jest sporo przykładów i porównań.

Hartfik
Posty: 106
Rejestracja: ndz lis 25, 2012
Miejscowość: Brusy
Motocykl: vn 2000
VROC: 0

Post autor: Hartfik » wt kwie 16, 2013

https://fbcdn-sphotos-a-a.akamaihd.net/ ... 0501_n.jpg
Hartfik pisze:Myślę że będzie lepiej trzeba jeszcze w ustawieniach po grzebać w pierwszej próbie obraz był lepszy. wstawię jeszcze fotki tam jest widać dokładnie . To jest dokładnie mocowanie lusterka zacisk na kierownice zobaczysz na fotce Można to z powrotem zamontować do przyssawki do szyby
Hartfik

Awatar użytkownika
MaciekSz
Posty: 3700
Rejestracja: ndz maja 09, 2010
Miejscowość: Pruszków
Motocykl: BMW K1200LT
VROC: 32197

Post autor: MaciekSz » śr kwie 17, 2013

Ja mam taki uchwyt na kierownicę. Do tego aparat Sony Cybershot z nagrywaniem video HD. Jak będzie kiedyś kasa, to zmienię na coś innego - na razie w zupełności wystarcza.

Obrazek

Wychodzi tak:
http://youtu.be/Du43AZxhzQA
http://youtu.be/U-jWdArBdKc
MaciekSz
Jest: K1200LT
Był VN 1700 Nomad B&W, Vulcan S, VN 2000 Rogue, VN1600 Nomad, VN900 Custom Ebony LE,
Er6N, R1150RT
VROC #32197
Obrazek

Ramms
Posty: 423
Rejestracja: ndz paź 07, 2012
Miejscowość: Lubin
Motocykl: VTX 1300
VROC: 0

Post autor: Ramms » wt kwie 01, 2014

jano pisze:Mysle ze drgania moglo by wyeliminowac zamontowanie kamerki na kurtke - kdzies na klate, tak jak ma ten koles z filiku ktory podalem wczesniej. Dodatkowo, nagranie ladniej wyglada kdy widac i kierownice motocykla. Ale pytanie brzmi jak to tam zamocowac :) Moze tasma klejaca dookola klaty? :ok:
Goclevera samochodowego HD Lite zamontowałem do dolnej półki, na płaskowniku aluminiowym, który po wypolerowaniu fajnie się nawet prezentuje. Płaskownik wykręciłem w imadle ponad 90 stopni (aby kamerka była poziomo to jezdni), nawierciłem na śrubę dolnej półki i śrubę kamerki. Płaskownik 2-3 mm, dość krótki więc wyeliminowałem drgania...wygląda to tak. Zdjęcia mocowania wrzucę jak zrobię.
Pozdrawiam Robert

Awatar użytkownika
jano
Posty: 127
Rejestracja: pt cze 22, 2012
Miejscowość: Krakow - Wieliczka
Motocykl: VN 800 classic
VROC: 0

Post autor: jano » czw kwie 16, 2015

Witam

Otwieram dawno zapomniany temat....
Probowlem nagrywac aparatem, ale efekt koncowy ... taki sobie. W koncu zaopatrzylem sie w sportowa kamerke. Wybralem Sony Action Cam HDR-AS20. Wedlug mnie to fajna kamerka wlasnie do takiego rodzaju nagran .... ale nie tylko. Jezeli ktos chce obejrzec jak to wyglada, przesylam link:

(koniecznei ogladac w jakosci HD)

https://www.youtube.com/watch?v=ey5N3ZcWgcY


PS: eFKa dzieki za wspolna jazde i udzial w filmiku :-)

Awatar użytkownika
Jacek_VN
Posty: 2612
Rejestracja: wt maja 29, 2012
Miejscowość: Warszawa
Motocykl: VN900

Post autor: Jacek_VN » pt kwie 17, 2015

:clap:
Jacek_VN

ODPOWIEDZ

Kto jest online

Jest 103 użytkowników online :: 0 zarejestrowanych, 0 ukrytych i 103 gości

Najwięcej użytkowników (268) było online ndz cze 16, 2024

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 103 gości

Dzisiaj urodziny obchodzą