Malowanie

Awatar użytkownika
SAURO
Posty: 2157
Rejestracja: pn maja 03, 2010
Miejscowość: ZAMOŚĆ, CIECHANÓW, RZYM
Motocykl: VN 1500 Nomad
VROC: 30956

Malowanie

Post autor: SAURO » pt lis 12, 2010

Tak sobie siedzę i patrzę na fotki mojego nomada (bo jeszcze do mnie nie dotarł) dopireo w piątek za tydzień będę dosiadał swój nabytek. A więc siedzę i patrzę na te fotki i myślę żeby mu kolor zmienić. Nie mam nic do zielonego ale to chyba nie mój kolor. Więc pytam Szanowne grono co o tym sądzicie i jaki kolor proponyjecie byle nie różowy :mrgreen: czy macie w polsce kogoś kto by za rozsądne pieniądze odmienił mojego sprzęta :?:
BAWMY SIĘ W MOTOCYKLE A NIE POLITYKĘ

VKC
Posty: 3177
Rejestracja: czw kwie 08, 2010
Motocykl:
VROC: 0

Post autor: VKC » pt lis 12, 2010

A zamknij oczy i zobacz jakiego go widzisz...

Awatar użytkownika
Baudolino
Posty: 945
Rejestracja: ndz cze 13, 2010
Miejscowość: Kraków
Motocykl: Lucynka
VROC: 32426

Post autor: Baudolino » pt lis 12, 2010

Biały ze srebrnymi wstawkami !!!!!

Pozdrawiam

Awatar użytkownika
Zegal
Posty: 118
Rejestracja: pn lis 01, 2010
Miejscowość: Łódź
Motocykl: VN 900 Classic SE
VROC: 33069

Post autor: Zegal » pt lis 12, 2010

może zamiast jednego koloru, zrób jakieś wystrzałowe malowanie aerografem ?

Andrew
Posty: 6148
Rejestracja: śr kwie 07, 2010
Miejscowość: Będzin
Motocykl: VN 1500 Vinci,VN 2000 Deep Purple,VN 15 Ziuk
VROC: 31802

Post autor: Andrew » pt lis 12, 2010

Baudolino pisze:Biały ze srebrnymi wstawkami !!!!!
Baudolino dobrze prawisz. To ładna kompozycja na Nomada. :yeee:

Awatar użytkownika
Ja-jo
Posty: 1450
Rejestracja: pt kwie 09, 2010
Miejscowość: Warszawa
Motocykl: VN750,GSF1200s
VROC: 33339

Post autor: Ja-jo » pt lis 12, 2010

Powiem że mam podobne zamiary na zimowe wieczory, tyle że wiem już że nie będzie to jeden kolor a przynajmniej kompozycja i sprawa druga, wiem kto to zrobi, otóż zrobię to ja :twisted: i w tym celu zaczynam właśnie oswajać nowe narzędzie jakim jest aerograf. I teraz patrząc na motor zaczynają się problemy mam niestety wiecej pomysłów na sekunde anizeli potrafię spamietać :mrgreen: :mrgreen:

Więc jeżeli ktoś ma pomysły lub sugestje pisać ...a ja i tak sobie namaluje co sam wymyślę :wink:
Zostanie po nas tylko kurz,
a może jeszcze...,
nie, może już.
VROC #33339

Awatar użytkownika
MUKA
Posty: 8374
Rejestracja: wt maja 25, 2010
Miejscowość: Warszawa
Motocykl: Vn 1500 Classic tourer
VROC: 0

Post autor: MUKA » sob lis 13, 2010

No i dobrze, że go przemalujesz , przynajmniej nie pomylę się będąc na rozweselaczu i nie będę miał problemu z rozpoznaniem swojej księżniczki :mrgreen: :mrgreen:
Rodzina, Klub, Barwy, Honor.

Andreas
Posty: 543
Rejestracja: czw paź 21, 2010
Miejscowość: Bydgoszcz
Motocykl: hd ultra electra limited 103 c &night rod
VROC: 0

Post autor: Andreas » sob lis 13, 2010

moje zdanie jest takie że. zielonych cruzierów zabardzo nie ma. jak go zaparkujesz na jakims zlocie (poza vulcanerią) to wiez mi bedzie jedyny zielony. to jego atut bedzie inny niz wszystkie. Sam smigałem zielonym teraz mam ciemno purpurowego i juz sie niczym nie wyróznia.
Później przy odsprzedaży bedziesz miał kłopot bo kazdy chce miec w orginalnym malowaniu.
pozdrawiam

Awatar użytkownika
Krasnal
Posty: 2148
Rejestracja: sob kwie 24, 2010
Miejscowość: UK & Piotrków T.
Motocykl: Kawasaki VN2000 "lalunia"
VROC: 32105

Post autor: Krasnal » sob lis 13, 2010

Baudolino pisze:Biały ze srebrnymi wstawkami !!!!!

Pozdrawiam
wyjąłeś mnie to z ust, marzy mnie się moja lala w tych barwach,
może kiedyś...
...spróbujmy byc szczesliwi, chocby po to, by swiecic innym przykladem...

+44 7540233074

Awatar użytkownika
Abrams
Posty: 6171
Rejestracja: pn kwie 12, 2010
Miejscowość: Warszawa
Motocykl: VN2000 Limited '05
VROC: 29561

Post autor: Abrams » ndz lis 14, 2010

Andreas pisze:moje zdanie jest takie że. zielonych cruzierów zabardzo nie ma. jak go zaparkujesz na jakims zlocie (poza vulcanerią) to wiez mi bedzie jedyny zielony. to jego atut bedzie inny niz wszystkie. Sam smigałem zielonym teraz mam ciemno purpurowego i juz sie niczym nie wyróznia.
Później przy odsprzedaży bedziesz miał kłopot bo kazdy chce miec w orginalnym malowaniu.
pozdrawiam
Zieleń zielenią konkurs na najszybsze odnalezienie zielonego własnego nomada na Fijałkowie już ogłoszony

Z późniejszą odsprzedażą będzie nieco problemu jak ktoś zacznie wybrzydzać ale proponuję zrobić dokładną dokumentację przeróbek że moto całe przed malowaniem, w trakcje rozbiórki, malowania i efekt końcowy.
Zawsze będzie można się podeprzeć przy odsprzedaży dokumentacją że to własne widzimisię a nie dzwon doprowadził do zmiany wizerunku...

Pozdrawiam
VN2000 Limited '05 Special Polar Polish Winter Edition II 113KM

VROC #29561

Awatar użytkownika
Lacik
Posty: 2139
Rejestracja: wt sie 10, 2010
Miejscowość: Sosnowiec
Motocykl: VN2000 Limited, FJR1300
VROC: 33363

Post autor: Lacik » ndz lis 14, 2010

Pwiedzcie mi ile kosztuje sensowny sprzet do areografu :D ?
Zastanawiam sie nad wykorzystaniem mojej kobiety w tym celu bo ma niesamowity dar jesli chodzi o malowanie :)

Awatar użytkownika
oktogon
Posty: 2154
Rejestracja: śr kwie 07, 2010
Miejscowość: Rzeszów
Motocykl: BMW K1200RT
VROC: 31527

Post autor: oktogon » ndz lis 14, 2010

Areografem trzeba się nauczyć malować, przepustowość dyszy, gęstość mieszanki, dobrze malować nim to duża sztuka, ale wszystkiego można się nauczyć. Sprzęt jest różny różnisty, najprostsze areografy kupisz za mniej więcej 100 pln, do tego kompresor, najprostszy, taki do modelarskich zastosowań około 150 pln , ale ma wade o tyle ze dość często się włącza, do moto lepszy większy. i z podstawowego sprzętu to tyle, reszta to szablony, lakiery, rozcieńczalniki itp. No i oczywiście technika, to juz bezcenne :mrgreen:
_____ VROC 31527 _____

Awatar użytkownika
Ja-jo
Posty: 1450
Rejestracja: pt kwie 09, 2010
Miejscowość: Warszawa
Motocykl: VN750,GSF1200s
VROC: 33339

Post autor: Ja-jo » ndz lis 14, 2010

Dobry, czyli Iwata kosztuje ( da się kupić już w granicach 600 PLN) ale raczej trochę drożej czyli 1000-1500 tak na prawdę kosztuje, taki z dysza 0.3 powiedzmy żeby można bylo jakieś szczegóły namalować. Ale jakiś tam w miarę mozna za te 100-200 pln kupićKompresor raczej 300 niż 150, bo ze zbiornikiem wyrównawczym za 150 chyba się nie kupi. Do tego oczywiście farby lakiery,rozpuszczalniki pierdoły, czyli wszystkie materiały, ale to koszty o których nie trzeba wspominać chyba.
Co do samego malowania, jest to narzędzie którego trzeba nauczyć się obsługiwać, tak jak zresztą każdego innego (z pół życia już maluje tym czy tamtym to powiedzmy że wiem że nie jest to od tak i samo sie zrobi.) Jeśli chodzi o takie do malowanie większych powierzchni to są nawet tańsze, takie bardziej zbliżone do pistoletu lakierniczego. A dar, darem ale jeśli nie stoi za nim technika i pare solidnie przesiedzianych dupo-godzin to dar taki można sobie darować :wink: .

Po tych mądrych słowach dodam że ja i tak mam to gdzieś bo właśnie kompletuje sprzęt i na wiosnę, jak już nałucze się nim władać, maluje swój motor :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen:
Zostanie po nas tylko kurz,
a może jeszcze...,
nie, może już.
VROC #33339

Awatar użytkownika
Lacik
Posty: 2139
Rejestracja: wt sie 10, 2010
Miejscowość: Sosnowiec
Motocykl: VN2000 Limited, FJR1300
VROC: 33363

Post autor: Lacik » ndz lis 14, 2010

jesli ktos ma dar to sprosta zadaniu ;)
oczywiscie dyskusji nie podlega fakt ze ktos pierwszy raz majac w lapie areograf bierze sie za malowanie motory czy innego wynalazku ludzkosci. Ale to nie tylko kwestia areografu...

Awatar użytkownika
Abrams
Posty: 6171
Rejestracja: pn kwie 12, 2010
Miejscowość: Warszawa
Motocykl: VN2000 Limited '05
VROC: 29561

Post autor: Abrams » ndz lis 14, 2010

Zawsze można kupić kilka starych błotników lub zbiorników i dać do treningu...
Zawsze można kolejny raz zamalować i Ćwiczyć dalej...
VN2000 Limited '05 Special Polar Polish Winter Edition II 113KM

VROC #29561

Awatar użytkownika
studioaerografu
Posty: 121
Rejestracja: pn sie 02, 2010
Miejscowość: Ostrzeszów
Motocykl: Kawasaki Vulcan 800 Bobber
VROC: 34339

Post autor: studioaerografu » ndz lis 14, 2010

W kwestii sprzętu to w przypadku aerografu (zresztą jak w większości dziedzin) sprawdza się powiedzenie, że jak coś jest tanie to przeważnie jest do.... Jest wiele "zamienników" Iwaty. Firma Paashe robi bardzo dobry sprzęt w przedziale cenowym od 300 - 500 zł, tak samo Harder & Steenbeck albo Badger. Fakt faktem że nie można ich porównywać z Iwatą bo to zupełnie inna półka. Ja używam Iwaty Custom Micron B od 2 lat i nie zamienie jej na nic innego, ale to maleństwo kosztuje grubo ponad 1500 zł. Kompresor, farby, materiał, czas... Satysfakcja jest ogromna jeśli jeździ się motocyklem pomalowanym przez siebie, ale ja uważam, że jak mam robić coś małego a żeby to zrobić potrzebuję pół fabryki to wolę oddać to w ręce innych. Nie traktujcie tego jak moją reklamę - po prostu maluję od prawie 8 lat i trochę w tej kwestii "przegryzłem".
Co do sprzedaży motocykla z aerografem... jeśli obraz jest dobrze zrobiony, to zdecydowanie podnosi to wartość motocykla. Widzę po moich klientach, którzy pozbywają się swoich maszyn. Chyba nie zdarzyło się, żeby koszt malowania się nie zwrócił. Jednym podoba się ta sztuka zdobienia, innym nie. Na wszystko znajdzie się klient.
Ostatnio zmieniony ndz lis 14, 2010 przez studioaerografu, łącznie zmieniany 1 raz.

VKC
Posty: 3177
Rejestracja: czw kwie 08, 2010
Motocykl:
VROC: 0

Post autor: VKC » ndz lis 14, 2010

a efekt końcowy zobaczymy tak czy inaczej i dopiero wtedy będziemy naprawdę mogli zabrać głos...

Ja cenię ludzi którzy coś sobie wymyślą i starają się dopiąć swego...

Więc 3mam kciuki Ja-jo :ok:

I z niecierpliwością czekam na foty jak to idzie...

Awatar użytkownika
Abrams
Posty: 6171
Rejestracja: pn kwie 12, 2010
Miejscowość: Warszawa
Motocykl: VN2000 Limited '05
VROC: 29561

Post autor: Abrams » ndz lis 14, 2010

studioaerografu pisze:W kwestii sprzętu to w przypadku aerografu (zresztą jak w większości dziedzin) sprawdza się powiedzenie, że jak coś jest tanie to przeważnie jest do.... Jest wiele "zamienników" Iwaty. Firma Paashe robi bardzo dobry sprzęt w przedziale cenowym od 300 - 500 zł, tak samo Harder & Steenbeck albo Badger. Fakt faktem że nie można ich porównywać z Iwatą bo to zupełnie inna półka. Ja używam Iwaty Custom Micron B od 2 lat i nie zamienie jej na nic innego, ale to maleństwo kosztuje grubo ponad 1500 zł. Kompresor, farby, materiał, czas... Satysfakcja jest ogromna jeśli jeździ się motocyklem pomalowanym przez siebie, ale ja uważam, że jak mam robić coś małego a żeby to zrobić potrzebuję pół fabryki to wolę oddać to w ręce innych. Nie traktujcie tego jak moją reklamę - po prostu maluję od prawie 8 lat i trochę w tej kwestii "przegryzłem".
Co do sprzedaży motocykla z aerografem... jeśli obraz jest dobrze zrobiony, to zdecydowanie podnosi to wartość motocykla. Widzę po moich klientach, którzy pozbywają się swoich maszyn. Chyba nie zdarzyło się, żeby koszt malowania się nie zwrócił. Jednym podoba się ta sztuka zdobienia, innym nie. Na wszystko znajdzie się klient.
To fakt zgadza się, ale czyż większość nowych malowań w naszym kraju nie jest robiona po jakimś szlifie??
Dobrze zadbać o dokumentacje przed całkowitym przemalowaniem...
VN2000 Limited '05 Special Polar Polish Winter Edition II 113KM

VROC #29561

Awatar użytkownika
studioaerografu
Posty: 121
Rejestracja: pn sie 02, 2010
Miejscowość: Ostrzeszów
Motocykl: Kawasaki Vulcan 800 Bobber
VROC: 34339

Post autor: studioaerografu » ndz lis 14, 2010

Na pewno jest to dowód, że nie mamy na motocyklu betoniarki szpachli. Niestety żyjemy w Polsce, i tak się utarło, że jak coś nie jest w oryginale to na pewno było przemielone - a może po prostu komuś "tak" się podoba

Awatar użytkownika
SAURO
Posty: 2157
Rejestracja: pn maja 03, 2010
Miejscowość: ZAMOŚĆ, CIECHANÓW, RZYM
Motocykl: VN 1500 Nomad
VROC: 30956

Post autor: SAURO » ndz lis 14, 2010

Tak macie rację wszyscy. Ale ja nie chcę sobie nic na motocyklu malować bo mi się to nie podoba. Myślałem tylko o przemalowaniu. Strasznie podoba mi się czerwony kolor ale nie wiem jak to na nomadzie będzie wyglądało. Myślałem o pomalowaniu w jednym kolorze.
BAWMY SIĘ W MOTOCYKLE A NIE POLITYKĘ

ODPOWIEDZ

Kto jest online

Jest 24 użytkowników online :: 0 zarejestrowanych, 0 ukrytych i 24 gości

Najwięcej użytkowników (383) było online sob wrz 28, 2024

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 24 gości

Dzisiaj urodziny obchodzą