Odszkodowanie

Luźne temaciki. Bez cenzury ;)
Awatar użytkownika
Krasnal
Posty: 2148
Rejestracja: sob kwie 24, 2010
Miejscowość: UK & Piotrków T.
Motocykl: Kawasaki VN2000 "lalunia"
VROC: 32105

Odszkodowanie

Post autor: Krasnal » sob lip 30, 2011

Witam serdecznie Klubowych Braci
i mam taki temat, moj Anioleczek jechal w Lodzi auteczkiem, stan naszych drog znacie, wiec co tu duzo gadac, wpadla w dwie wielkie dziury w jezdni, efekt? felga do prostowania, opona, a wlasciwie dwie (tylna os) do wymiany. Okazalo sie, ze miasto jest ubezpieczone, wiec rachunki
papiery, wnioski...itp, itd. Po kilku miesiacach firma pod tytulem INTERRISC z rachunku opiewajacego na 750 pln ( dwie opony + prostowanie felgi, nie moglem przeciez szukac uzywanej opony, takiej samej, jak ta, ktora ocalala) nie najwyzszego jak mniemam, raczyla poinformowac, ze wyplaca 270 pln !!! myslalem, ze mnie trafi i tu mam pytanko, czy ktos z szanownych kolegow przerabial juz taka sytuacje i czy moze ktos podpowiedziec jak im solidnie odpisac, to znaczy czym sie podeprzec, jakimi przepisami?
podpieraja sie amortyzacja, ale ja nie kupowalem zamortyzowanych k :cenzura: a opon tylko nowe ( wiem, ze chodzi o te uszkodzone) i mnie trafia jak mnie okradaja, pomozecie?
wiem, ze tak...narka
...spróbujmy byc szczesliwi, chocby po to, by swiecic innym przykladem...

+44 7540233074

Awatar użytkownika
Lacik
Posty: 2139
Rejestracja: wt sie 10, 2010
Miejscowość: Sosnowiec
Motocykl: VN2000 Limited, FJR1300
VROC: 33363

Post autor: Lacik » sob lip 30, 2011

Nie jestem pewien, ale chyba oni poprostu licza sobie % zuzycie materiałow. To tak samo jak masz stluczke/wypadek samochodowy. np masz pogieta maske, nie wyplacaja ci wartosci maski tylko np 50% jej, z uwagi na zużycie materialu.
I wtedy nie obchodzi ich ile ty zaplaciles, wyplacaja tyle ile oni uwazaja za stosowne, a jedyne co to mozna do jakiegos czasu napisac wniosek w ktorym nie zgadzasz sie z otrzymana kwota, ale nie licz na duzo wiecej, zwlaszcza w przypadku kwoty 750 zl
Ale to tak jak pisze, nie wiem jak to jest dokladnie w twoim przypadku, wiem jak to działa przy stluczce/wypadku.
Ihaaaa VN750 -> VN1600 Mean Streak -> VN2000 Limited, FJR1300, Hayabusa

Awatar użytkownika
Remo
Posty: 1990
Rejestracja: śr kwie 28, 2010
Miejscowość: Kujawy/Mazowsze
Motocykl: VN 1700 Classic Tourer
VROC: 22969

Post autor: Remo » sob lip 30, 2011

A czy był jakiś rzeczoznawca, który wyeniał szkodę?
"Nie ma takiego okrucieństwa ani niesprawiedliwości jakich nie dopuściłby się rząd z chwilą gdy zabraknie mu pieniędzy". Alexis de Tocqueville
"Niczyje zdrowie, wolność ani mienie nie są bezpieczne, kiedy obraduje parlament" Mark Twain
"Najlepszym argumentem przeciwko demokracji jest kilkuminutowa rozmowa z potencjalnym wyborcą" Winston Churchill
Keep calm - I'm from Poland.
www.wypozycz-auto.com.pl
www.detektywi-prawnicy.pl

Awatar użytkownika
Krasnal
Posty: 2148
Rejestracja: sob kwie 24, 2010
Miejscowość: UK & Piotrków T.
Motocykl: Kawasaki VN2000 "lalunia"
VROC: 32105

Post autor: Krasnal » sob lip 30, 2011

Tak, byl, smutny pan, popatrzyl, pogadal i tyle go widzieli, firma przelala kase bez slowa wyjasnienia, kpina...
...spróbujmy byc szczesliwi, chocby po to, by swiecic innym przykladem...

+44 7540233074

Awatar użytkownika
Remo
Posty: 1990
Rejestracja: śr kwie 28, 2010
Miejscowość: Kujawy/Mazowsze
Motocykl: VN 1700 Classic Tourer
VROC: 22969

Post autor: Remo » sob lip 30, 2011

Przecież na to powinna być decyzja. Dziwnie jakoś co najmniej. Poproście formalną decyzję w sprawie wraz z protokołem oględzin i wyceną rzeczoznawcy.
"Nie ma takiego okrucieństwa ani niesprawiedliwości jakich nie dopuściłby się rząd z chwilą gdy zabraknie mu pieniędzy". Alexis de Tocqueville
"Niczyje zdrowie, wolność ani mienie nie są bezpieczne, kiedy obraduje parlament" Mark Twain
"Najlepszym argumentem przeciwko demokracji jest kilkuminutowa rozmowa z potencjalnym wyborcą" Winston Churchill
Keep calm - I'm from Poland.
www.wypozycz-auto.com.pl
www.detektywi-prawnicy.pl

Awatar użytkownika
Abrams
Posty: 6171
Rejestracja: pn kwie 12, 2010
Miejscowość: Warszawa
Motocykl: VN2000 Limited '05
VROC: 29561

Post autor: Abrams » sob lip 30, 2011

Pisać odwołanie, oni liczą że odpuścisz a ich trzeba molestować telefonicznie mailowo.
Masz jakiś czas na odwołanie jak nie napiszesz oni wygrają, jak zaczniesz ich męczyć i straszyć rozprawami i sprawą to rzucą ci jeszcze z 400 zł a reszta do dalszej negocjacji..
Kiedy dostałeś jakieś orzeczenie i decyzję wypłaty
VN2000 Limited '05 Special Polar Polish Winter Edition II 113KM

VROC #29561

Awatar użytkownika
Hubas
Posty: 2951
Rejestracja: pn kwie 18, 2011
Miejscowość: Dopiewo
Motocykl: VN 2000 CLASSIC
VROC: 33938

Post autor: Hubas » sob lip 30, 2011

Witam,

Niestety policzyli sobie amortyzacje , tak jak piszą koledzy wcześniej, ale rzucę Twój temat w poniedziałek w pracy i zobaczymy jak podejść do tematu, jak będę miał jakieś rady to wrzucę na PW.

Pozdro
Kupując Motocykl - Kupujesz Pasję na Całe Życie.

Luka77
Posty: 17
Rejestracja: wt lip 19, 2011
Miejscowość: warszawa
Motocykl: Vulcan VN 750
VROC: 0

Post autor: Luka77 » sob lip 30, 2011

Hubas pisze:Witam,

Niestety policzyli sobie amortyzacje , tak jak piszą koledzy wcześniej, ale rzucę Twój temat w poniedziałek w pracy i zobaczymy jak podejść do tematu, jak będę miał jakieś rady to wrzucę na PW.

Pozdro
Ja mam takie doświadczenia z ubezpieczalniami:
1. porysowane lampy w aucie na stacji benzynowej BP (myjka okazała się "zdrapką" bo ktoś nie wymienił jej na czas) - pierwsze starcie z PZU wyszło tak, że wycenili mi po cenie najtańszych zamienników lamp (a miałem Hella orginały). Odwołanie poskutkowało = dostałem więcej

2. wypadek na moto (nie z mojej winy) - pierwsze starcie z PTU (taka firma ubezpieczniowa) wyszło tak, że orzekli szkodę całkowitą i jakąś śmieszną kwotę. Odwołanie poskutkowało = zwiększyli o 1/3

Może nie uzyskałem tyle ile chciałem w obu przypadkach ale ZAWSZE warto się odwoływać i możliwie dokładnie uzasadnić dlaczego tyle się domagasz. Może nie dostaniesz "aż tyle" ile byś chciał .... ale prawie na pewno dostaniesz więcej

Powodzenia i wytrwałości

Awatar użytkownika
Krasnal
Posty: 2148
Rejestracja: sob kwie 24, 2010
Miejscowość: UK & Piotrków T.
Motocykl: Kawasaki VN2000 "lalunia"
VROC: 32105

Post autor: Krasnal » ndz lip 31, 2011

Wiedzialem, ze moge na Was liczyc, przyszlo pismo wyjasniajace, policzyli zwrot za jedna opone i prostowanie felgi i od tego zdjeli 40 % amortyzacji, juz Anioleczek pisze odwolanie, co nie znaczy, ze nie oczekujemy dalszych podpowiedzi :mrgreen: do zobaczyska w Chorzowie
...spróbujmy byc szczesliwi, chocby po to, by swiecic innym przykladem...

+44 7540233074

Andrew
Posty: 6148
Rejestracja: śr kwie 07, 2010
Miejscowość: Będzin
Motocykl: VN 1500 Vinci,VN 2000 Deep Purple,VN 15 Ziuk
VROC: 31802

Post autor: Andrew » ndz lip 31, 2011

Mój przypadek. Kolizja nie z mojej winy. Wycena 6900 zł. Zgodziłem się. Później odmowa wypłaty. No to mój prawnik i sprawa. Wypłacili 14600 zł i jeszcze prokurator w ubezpieczalni za sfałszowanie opini rzeczoznawcy. Trwało to rok ale wytrzymałem. :ok:

Nie odpuszczaj.

ODPOWIEDZ

Kto jest online

Jest 24 użytkowników online :: 0 zarejestrowanych, 0 ukrytych i 24 gości

Najwięcej użytkowników (268) było online ndz cze 16, 2024

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 24 gości

Dzisiaj urodziny obchodzą