No to mały przerywniczek przy piąteczku na weekendzik, bo Forum Vulcaneria musi żyć.

Luźne temaciki. Bez cenzury ;)
Awatar użytkownika
Tex66
Posty: 1095
Rejestracja: pt paź 07, 2016
Miejscowość: Mazowsze
Motocykl: Kawasaki VN 2000 Lokomotywa
VROC: 0

No to mały przerywniczek przy piąteczku na weekendzik, bo Forum Vulcaneria musi żyć.

Post autor: Tex66 » pt wrz 15, 2023

Kolega chciałby wiedzieć co to za część od EN 500.
Gdyby sam posiadał EN 500 i sam ten element demontował, prawdopodobnie od razu wiedział by co to jest, ale możliwe że chce pomóc koledze, który to kolega na przykład nie ma Facebook-a.
Z braku „grupki” EN 500, wybrał najgorzej jak mógł, poprosił o pomoc na Facebook-u VN 1700 Vaquero, Voyager, Nomad, Classic, Custom.
Jest to „grupka” mogąca poszczycić się największym poziomem lansu pośród pozostałych Facebook-ów, tam praktycznie wzajemnie sobie nie pomagają, a tu Kolega „wyjechał” z EN 500 i jakąś plastikową bańką z rurką.
Gdyby najpierw przeczytał Informację, że jest to „Grupa dla miłośników i właścicieli motocykla Kawasaki VN 1700 Vulcan” to nie zadawałby jakiś dziwnych zagadek.
- Na co liczy, że się dowie co to jest?
- Czeka już dwa dni i pewnie myśli że się dowie może w weekend, otóż nie dowie się niczego.
Bliżej byłoby Koledze do „grupek” VN 800 czy VN 900, chociaż te dwa modele VN-ów tego elementu nie posiadają.
Zawsze powtarzam, tu nie chodzi o to, że ktoś czego nie wie i poprosił o pomoc i nie ważne na jakiej „grupce” poprosił o nią, tu widać poziom i chęć pomocy.
- nikt z pół tysiąca członków nie wie co to jest?

P.S.
Część tą nazywamy za pomocą trzech krótkich słów, schematy dla upewnienia się w IS Kawasaki EN 500 oraz Instrukcji Warsztatowej Haynesʼa (przydatna dla modeli europejskich) specjalnie sprawdziłem i jakby co to mam gotowe.
Zajmuje to 5 min.

Obrazek
Tex66

Awatar użytkownika
Wydminianin
Posty: 506
Rejestracja: ndz mar 06, 2016
Miejscowość: Wydminy (na Mazurach)
Motocykl: VN2000 Classic LT '07 Honda Deauville 650 '03
VROC: 0

Re: No to mały przerywniczek przy piąteczku na weekendzik, bo Forum Vulcaneria musi żyć.

Post autor: Wydminianin » pt wrz 15, 2023

Wygląda jak "zbiornik do łapania", ang. Catch tank, z IS EN500. Oczywiście mogę się mylić 😁
Jarek
NIE ROBIĘ ZAKUPÓW W NIEDZIELE!!!

Awatar użytkownika
Tex66
Posty: 1095
Rejestracja: pt paź 07, 2016
Miejscowość: Mazowsze
Motocykl: Kawasaki VN 2000 Lokomotywa
VROC: 0

Re: No to mały przerywniczek przy piąteczku na weekendzik, bo Forum Vulcaneria musi żyć.

Post autor: Tex66 » pt wrz 15, 2023

Pomyłka, definitywnie nie jest to żaden „catch tank”.
Tex66

Awatar użytkownika
Wydminianin
Posty: 506
Rejestracja: ndz mar 06, 2016
Miejscowość: Wydminy (na Mazurach)
Motocykl: VN2000 Classic LT '07 Honda Deauville 650 '03
VROC: 0

Re: No to mały przerywniczek przy piąteczku na weekendzik, bo Forum Vulcaneria musi żyć.

Post autor: Wydminianin » sob wrz 16, 2023

Tex66 pisze:
pt wrz 15, 2023
Pomyłka, definitywnie nie jest to żaden „catch tank”.
A więc się pomyliłem 😕
Jarek
NIE ROBIĘ ZAKUPÓW W NIEDZIELE!!!

Awatar użytkownika
Tex66
Posty: 1095
Rejestracja: pt paź 07, 2016
Miejscowość: Mazowsze
Motocykl: Kawasaki VN 2000 Lokomotywa
VROC: 0

Re: No to mały przerywniczek przy piąteczku na weekendzik, bo Forum Vulcaneria musi żyć.

Post autor: Tex66 » sob wrz 16, 2023

Wydminianin pisze:
sob wrz 16, 2023
Tex66 pisze:
pt wrz 15, 2023
Pomyłka, definitywnie nie jest to żaden „catch tank”.
A więc się pomyliłem 😕
Zdecydowanie i na pewno.
Tex66

MW-750
Posty: 56
Rejestracja: pt gru 16, 2022
Motocykl: VN 800 Drifter

Re: No to mały przerywniczek przy piąteczku na weekendzik, bo Forum Vulcaneria musi żyć.

Post autor: MW-750 » sob wrz 16, 2023

Filtr wody (płynu chłodzącego) z odstojnikiem - baniak to odstojnik a filtr jest wsunięty do wewnątrz:
odstojnik https://www.google.com/search?client=op ... 8&oe=UTF-8
filtr https://www.motorcyclespareparts.eu/en/ ... /490191068

Awatar użytkownika
artix
Posty: 1158
Rejestracja: wt cze 05, 2018
Miejscowość: Inowrocław
Motocykl: VN2k,VN1700 Vaquero,HD Electra
VROC: 38561

Re: No to mały przerywniczek przy piąteczku na weekendzik, bo Forum Vulcaneria musi żyć.

Post autor: artix » sob wrz 16, 2023

MW-750 pisze:
sob wrz 16, 2023
Filtr wody (płynu chłodzącego) z odstojnikiem - baniak to odstojnik a filtr jest wsunięty do wewnątrz:
Brawo Ty, występuje tylko w wersjach europejskich. Dobra zagwozdka Tex66 :ok:

Awatar użytkownika
Tex66
Posty: 1095
Rejestracja: pt paź 07, 2016
Miejscowość: Mazowsze
Motocykl: Kawasaki VN 2000 Lokomotywa
VROC: 0

Re: No to mały przerywniczek przy piąteczku na weekendzik, bo Forum Vulcaneria musi żyć.

Post autor: Tex66 » ndz wrz 17, 2023

Brawo! :clap:
Samo podjęcie tematu i prawidłowa odpowiedź tylko potwierdziły różnicę pomiędzy Forum Vulcaneria a tymi „towarzystwami lansu i wzajemnej adoracji” w postaci Facebook-ów.
Jest to filtr płynu chłodzącego, potocznie jest też nazywany „filtrem przeciwoblodzeniowym gaźników” ze względu na jego umiejscowienie wpięcia w instalacje chłodzenia wraz z wężami chłodzącymi.
Tex66

Whiteroman
Posty: 97
Rejestracja: pt lip 05, 2019
Miejscowość: Poznań
Motocykl: VN2000

Re: No to mały przerywniczek przy piąteczku na weekendzik, bo Forum Vulcaneria musi żyć.

Post autor: Whiteroman » śr wrz 20, 2023

No to mam szczęście że nie ma mnie na fejsbuku. W ogóle nie ma mnie na żadnym forum społecznościowym. Mam konto na forum Paneuropy i miałem na Goldwing.pl ale jak się przenieśli na FB to zrezygnowałem z uczestnictwa bo nie byłem w stanie się zalogować. Lubię jeździć na motocyklu i to jest chyba najważniejsze.

Awatar użytkownika
Tex66
Posty: 1095
Rejestracja: pt paź 07, 2016
Miejscowość: Mazowsze
Motocykl: Kawasaki VN 2000 Lokomotywa
VROC: 0

Re: No to mały przerywniczek przy piąteczku na weekendzik, bo Forum Vulcaneria musi żyć.

Post autor: Tex66 » czw wrz 21, 2023

Whiteroman,
- Wiesz jaka jest różnica między Facebook-iem Gold Wing Club Polska a Facebook-ami VN-ów i dlaczego nie mogłeś się zalogować?
- Żeby być na Facebook-u Gold Wing nie wystarczy mieć GoldWing-a, a na Facebook-ach VN-ów nie musisz mieć żadnego (ŻADNEGO) motocykla. Dla pełnego obrazu poziomu tych dwóch portali społecznościowych, nawet jako osoba niezalogowana, porównaj zawartość zamieszczanych tam treści.

Co do szczęścia z niebycia członkiem którego z Facebook-ów VN-ów, to nie wiem czy chciałeś się tym pochwalić, czy porozmawiać o tym.
Tex66

ODPOWIEDZ

Kto jest online

Jest 1 użytkownik online :: 0 zarejestrowanych, 0 ukrytych i 1 gość

Najwięcej użytkowników (176) było online śr wrz 15, 2021

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 1 gość

Dzisiaj urodziny obchodzą