Przeciskanko

Przepisy, regulaminy, szkółka, techniki jazdy itp.
Awatar użytkownika
Abrams
Posty: 6171
Rejestracja: pn kwie 12, 2010
Miejscowość: Warszawa
Motocykl: VN2000 Limited '05
VROC: 29561

Post autor: Abrams » wt maja 10, 2011

Jacuś ale chyba będzie okazja abyś przywiózł piwko za artykuł :mrgreen: :mrgreen:
VN2000 Limited '05 Special Polar Polish Winter Edition II 113KM

VROC #29561

Konrad
Posty: 4986
Rejestracja: czw mar 17, 2011
Miejscowość: Lublin
Motocykl: VN1700 NOMAD
VROC: 34019

Post autor: Konrad » śr maja 11, 2011

Szkoda tylko, że w Polsce nie ma takiej kultury jazdy jak na zachodzie ale może się kiedyś doczekamy :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen:
Pozdrawiam Konrad

VROC #34019

Awatar użytkownika
MaciekSz
Posty: 3700
Rejestracja: ndz maja 09, 2010
Miejscowość: Pruszków
Motocykl: BMW K1200LT
VROC: 32197

Post autor: MaciekSz » śr maja 11, 2011

Sytuacja z dzisiejszego poranka - korek w Al. Jerozolimskich. Cztery motocykle jeden za drugim. Nagle Astra bez kierunku odbija w prawo. Gość na GSXRze ląduje na glebie, pod motocyklem, na prawym pasie. Podbiegamy do klienta, stawiamy moto, sprawdzamy, czy nic mu się nie stało. Na szczęście jest ok. Motocykl też bez szkód.

Co w tym czasie robi kierowca samochodu? Daje w długą... Chociaż to za dużo powiedziane, bo zanim go dogoniliśmy, ujechał może 100m. Gość z GSXRa wytłumaczył mu kulturalnie, co ten źle zrobił i ile miał szczęścia, że się nic nie stało. :shoot:

Zastanawiam sie, jak niski IQ trzeba mieć, żeby nie udzielić pomocy - gdyby motocyklista miał złamaną nogę, to już kwalifikuje się jako ucieczka z miejsca wypadku.

Ale co bardziej zastanawia - jakie siano trzeba mieć w głowie, żeby w korku mającym co najmniej 5 km uciekać przed motocyklami?
MaciekSz
Jest: K1200LT
Był VN 1700 Nomad B&W, Vulcan S, VN 2000 Rogue, VN1600 Nomad, VN900 Custom Ebony LE,
Er6N, R1150RT
VROC #32197
Obrazek

Awatar użytkownika
fitter
Posty: 3035
Rejestracja: pn lut 14, 2011
Miejscowość: Szczecin
Motocykl: VN900LT '10
VROC: 33352

Post autor: fitter » śr maja 11, 2011

MaciekSz pisze:Gość z GSXRa wytłumaczył mu kulturalnie...
A mógł zabić - szacun a mocne nerwy. :ok:
Życie nie powinno być podróżą do grobu, której celem jest dowiezienie atrakcyjnych i dobrze zachowanych zwłok. Człowiek do kresu życia powinien się dotoczyć narąbany w trzy dupy, krzycząc: "ALE TO BYŁA JAZDA!"

Awatar użytkownika
Thomas
Posty: 3124
Rejestracja: ndz paź 24, 2010
Miejscowość: Chorzów, Bytom
Motocykl: VN 2000 Limited
VROC: 33040

Post autor: Thomas » śr maja 11, 2011

Niech się cieszy że nie dostał po ryju :boks: ppalant :wnerw:
czasami i tak tylko można w nerwach wytłumaczyć
bardziej skutkuje bo kiedyś nas pozabijają
tylko bez przesady bo można się samemu załatwić
coś na ten temat wiem
VROC#33040

Lepiej mieć brzuch z jedzenia niż garb z roboty.

Duch

Post autor: Duch » śr maja 11, 2011

dlatego dobrze było by gdyby potęcialny kandydat na prawo jazdy kat"B" pojeździł sobie sezon/dwa na kat "A", może wtedy zmienił by się sposób myślenia niektórych kierowców

Awatar użytkownika
Dzidzia
Posty: 2580
Rejestracja: pn lip 12, 2010
Miejscowość: Warszawa
Motocykl: VN800A
VROC: 0

Post autor: Dzidzia » śr maja 11, 2011

oj podziwiam, że grzecznie tłumaczył kierowcy-palantowi... nie wiem czy mnie by nerwy nie poniosły, za ucieczkę... bałwan. Brak słów
I'm Member Queens of Roads !!!!!! http://www.queensofroads.pl/

Konrad
Posty: 4986
Rejestracja: czw mar 17, 2011
Miejscowość: Lublin
Motocykl: VN1700 NOMAD
VROC: 34019

Post autor: Konrad » śr maja 11, 2011

Nie wiem co bym zrobił w takim wypadku pewnie gość dostałby piąchopirynę :twisted: :twisted: :twisted:

Luzak

Post autor: Luzak » śr maja 11, 2011

Przyznam się, że u mnie wcześniej był z tym problem ale odkąd jeżdżę na moto moja uwaga jest również rozszerzona na moto a i tak czasem zdarza się, że "szybkiego" nie zobaczę i odbijam w ostatniej chwili.

Ale żeby uciekać po zdarzeniu? To już jest krańcowe draństwo.

Niestety w tym kraju to nagminne. Mój Wój został potrącony gdy jechał rano do pracy na rowerze. Gdyby sprawca się zatrzymał i udzielił mu pomocy dzisiaj by żył. Niestety uciekł a mój Wój umierał na poboczu - wg lekarzy dwie godziny. Liczę, że jak nie za życia to gdzieś "indziej" mordercę dosięgnie sprawiedliwość.

Awatar użytkownika
MaciekSz
Posty: 3700
Rejestracja: ndz maja 09, 2010
Miejscowość: Pruszków
Motocykl: BMW K1200LT
VROC: 32197

Post autor: MaciekSz » śr maja 11, 2011

Powiem Wam szczerze, że też byłem w szoku. Stałem obok i myślałem, że będą rękoczyny. Gość z gsxra pokazał klasę wg mnie.
MaciekSz
Jest: K1200LT
Był VN 1700 Nomad B&W, Vulcan S, VN 2000 Rogue, VN1600 Nomad, VN900 Custom Ebony LE,
Er6N, R1150RT
VROC #32197
Obrazek

Awatar użytkownika
Steve
Posty: 1182
Rejestracja: czw paź 28, 2010
Miejscowość: Siemianowice Śl
Motocykl: vn 1600 classic
VROC: 33192

Post autor: Steve » śr maja 11, 2011

Ja jestem nie spotykanie spokojnym człowiekiem ,ale coraz częściej brakuje mi cierpliwości dla idiotów. Kiedyś ktoś dostanie w ryj , choćbym miał odpowiedzieć za to.Chwasty trza wyrywać!!!!!!!!!! :shoot:
It's time to go,time for the freedom

Awatar użytkownika
Thomas
Posty: 3124
Rejestracja: ndz paź 24, 2010
Miejscowość: Chorzów, Bytom
Motocykl: VN 2000 Limited
VROC: 33040

Post autor: Thomas » pt maja 13, 2011

Steve pisze:Ja jestem nie spotykanie spokojnym człowiekiem ,ale coraz częściej brakuje mi cierpliwości dla idiotów. Kiedyś ktoś dostanie w ryj , choćbym miał odpowiedzieć za to.Chwasty trza wyrywać!!!!!!!!!! :shoot:
No nie poznaję kolegi :scrach: czyżby odmienny stan został spowodowany nadmiarem częstotliwości spotkań z moją osobą :mrgreen:

U mnie jest odwrotnie :antlers:
VROC#33040

Lepiej mieć brzuch z jedzenia niż garb z roboty.

Awatar użytkownika
Daromax
Posty: 1455
Rejestracja: pt kwie 22, 2011
Miejscowość: Zabrze
Motocykl: VN 2000 Classic LT
VROC: 33649

Post autor: Daromax » ndz maja 15, 2011

:hammer: Wszystko się skądś bierze i ma swój początek.Po pierwsze polskie drogi są w kiepskim stanie,ilość pojazdów jakość prowadzenia ich przez kierowców to wszystko wzmaga nerwówkę.Ale najważniejsze to mentalność polakow .Myślę że to tzw."ułańska fantazja"w każdym kraju są piraci drogowi ale u nas ten odsetek jest o wiele więkrzy.Polacy w swej masie są narodem zestresowanym (ciągła gonitwa za czymś????)Niemcy, Angole , Czesi nawet na wschodzie u nich spokój i poczucie dużo czasu.,czego życzę i wam. :mrgreen:

Awatar użytkownika
MaciekSz
Posty: 3700
Rejestracja: ndz maja 09, 2010
Miejscowość: Pruszków
Motocykl: BMW K1200LT
VROC: 32197

Oto Polska właśnie

Post autor: MaciekSz » pn cze 06, 2011

My tu się śmiejemy, cieszymy że możemy i że prawo jest za nami. A rzeczywistość nie jest chyba tak różowa.

Polecam lekturę

Artykuł z Gazety Prawnej

I wątek z pl.rec.motocykle o problemach z wypłatą odszkodowania za dzwon podczas przeciskania.

Wolę oczywiście "naszą" interpretację, ale jak widać, jak przychodzi do szukania winnych i walki o kase z odszkodowania, to różnie może być.
MaciekSz
Jest: K1200LT
Był VN 1700 Nomad B&W, Vulcan S, VN 2000 Rogue, VN1600 Nomad, VN900 Custom Ebony LE,
Er6N, R1150RT
VROC #32197
Obrazek

Awatar użytkownika
Pantani
Posty: 263
Rejestracja: pt mar 25, 2011
Miejscowość: Ożarów Maz
Motocykl: f650gs twin
VROC: 0

Post autor: Pantani » pn cze 06, 2011

Problem z wyplata odszkodowania ma 90% poszkodowanych! :cry: wniosek jest jeden- ubezpeczyciele zaczynaja miec swoje zdanie, w dodatku odmienne od orzeczen policji. Gazecie prawnej cos sie pomieszalo! Wystarczy przeczytac naglowek w ktorym napisali ze rowery moga omijac tylko prawa strona! totalna bzdura

Awatar użytkownika
Krasnal
Posty: 2148
Rejestracja: sob kwie 24, 2010
Miejscowość: UK & Piotrków T.
Motocykl: Kawasaki VN2000 "lalunia"
VROC: 32105

Post autor: Krasnal » pn cze 06, 2011

Ciekawe, ale zastanawia mnie jedno, na jakiej podstawie ubezpieczyciel moze zmienic decyzje o winie okreslanej przez policje wlasnie? to przeciez policja jest upowazniona do okreslania sprawcy wypadku i na tej podstawie wiadomo z czyjego ubezpieczenia bedzie wyplacana szkoda!!! jestem pewien, ze to kolejny wybieg ubezpieczycieli, to sa dranie i nie wolno im odpudszczac, bez wzgledu na okolicznosci...
nareczka
...spróbujmy byc szczesliwi, chocby po to, by swiecic innym przykladem...

+44 7540233074

Awatar użytkownika
Abrams
Posty: 6171
Rejestracja: pn kwie 12, 2010
Miejscowość: Warszawa
Motocykl: VN2000 Limited '05
VROC: 29561

Post autor: Abrams » pn cze 06, 2011

Pantani pisze:Problem z wyplata odszkodowania ma 90% poszkodowanych! :cry: wniosek jest jeden- ubezpeczyciele zaczynaja miec swoje zdanie, w dodatku odmienne od orzeczen policji. Gazecie prawnej cos sie pomieszalo! Wystarczy przeczytac naglowek w ktorym napisali ze rowery moga omijac tylko prawa strona! totalna bzdura
Nowe prawo dotyczące rowerzystów poczytaj...

A tak czytając to wszystko chyba trzeba zainwestować w takie ubezpieczeniem typu DAS podobno bardzo pomaga i nasz kolega je bardzo chwali.
Żadnych problemów z ubezpieczalniami , policją w to bawią się już prawnicy DAS
VN2000 Limited '05 Special Polar Polish Winter Edition II 113KM

VROC #29561

Awatar użytkownika
MarKov
Posty: 2479
Rejestracja: wt lip 06, 2010
Miejscowość: WARSZAWA
Motocykl: VN 1700 CLASSIC TOURER
VROC: 27362

Post autor: MarKov » pn cze 06, 2011

Abrams pisze:Żadnych problemów z ubezpieczalniami , policją w to bawią się już prawnicy DAS
Ciekawe jak z kosztami i mają ofertę dla grup :mrgreen:

http://www.das.pl/pages/ofertaDlaKorporacji
MarKov
VN 1700 Classic Tourer
VN 900 Classic (był)

VROC # 27362

Awatar użytkownika
Abrams
Posty: 6171
Rejestracja: pn kwie 12, 2010
Miejscowość: Warszawa
Motocykl: VN2000 Limited '05
VROC: 29561

Post autor: Abrams » pn cze 06, 2011

Będzie można dowiedzieć się więcej na zlocie o DAS
VN2000 Limited '05 Special Polar Polish Winter Edition II 113KM

VROC #29561

Awatar użytkownika
Pantani
Posty: 263
Rejestracja: pt mar 25, 2011
Miejscowość: Ożarów Maz
Motocykl: f650gs twin
VROC: 0

Post autor: Pantani » wt cze 07, 2011

Abrams pisze:
Pantani pisze:Problem z wyplata odszkodowania ma 90% poszkodowanych! :cry: wniosek jest jeden- ubezpeczyciele zaczynaja miec swoje zdanie, w dodatku odmienne od orzeczen policji. Gazecie prawnej cos sie pomieszalo! Wystarczy przeczytac naglowek w ktorym napisali ze rowery moga omijac tylko prawa strona! totalna bzdura
Nowe prawo dotyczące rowerzystów poczytaj...
Nie zapominaj o starym prawie !! Po zmianach rowerzysta moze wyprzedzac z prawej bo wczesniej tego prawa nie mial. Znaczy ze rowerzysta moze wiecej niz np motocyklista.

ODPOWIEDZ

Kto jest online

Jest 7 użytkowników online :: 0 zarejestrowanych, 0 ukrytych i 7 gości

Najwięcej użytkowników (268) było online ndz cze 16, 2024

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 7 gości

Dzisiaj urodziny obchodzą