Problemy po wymianie rozrządu.

Monster
Posty: 5
Rejestracja: ndz sie 22, 2010
Miejscowość: Łowicz
Motocykl: VN 750
VROC: 0

Problemy po wymianie rozrządu.

Post autor: Monster » ndz sie 22, 2010

Witam,

Mam wielki problem ze swoim motorem po akcji wymiany łańcuchów rozrządu oraz uszczelniaczy zaworów. Mianowicie motor po odpaleniu strzela w gaźnikach jak oszalały (trochę mniej po wkręceniu go na obroty), mało gaźników i wydechów nie rozsadzi.

Ponieważ znam się trochę na mechanice wymianę rozrządu robiłem sam, wszystko zgodnie z serwisówką oraz znakami na łańcuchach/silniku, także jestem pewny, że rozrząd ustawiony jest poprawnie.

Czy wiecie jaka może być przyczyna tych strzałów? Czy może być to spowodowane tym, że zawory były ruszane i teraz są nieszczelne i dlatego podczas sprężania mieszanka przedostaje się do gaźników/wydechów i tam dochodzi do zapłonu? Czy może jest to kwestia wyregulowania gaźników? Dodam, że przed wymianą nie było problemu z zapłonem ani z gaźnikami.

Będę wdzięczny za wszelkie porady.

starusheck
Posty: 182
Rejestracja: ndz maja 02, 2010
Miejscowość: Biskupiec
Motocykl: VN 750 '97
VROC: 32179

Post autor: starusheck » ndz sie 22, 2010

imo... potrzebna synchronizacja gaznikow
..czy swiat wiele sie zmieni gdy z mlodych gniewnych powstana starzy wkurwieni?

Roy
Posty: 435
Rejestracja: pn cze 14, 2010
Miejscowość: Ogrodzieniec
Motocykl: VL 1500
VROC: 0

Post autor: Roy » ndz sie 22, 2010

a docierałeś zawory po ich rozpięciu i spięciu??

Monster
Posty: 5
Rejestracja: ndz sie 22, 2010
Miejscowość: Łowicz
Motocykl: VN 750
VROC: 0

Post autor: Monster » ndz sie 22, 2010

No właśnie kurde nie dotarłem.

Myślę, że to nie kwestia regulacji gaźników bo strzały idą bezpośrednio z przedniego cylindra pod krućcem, który idzie do gaźnika do tego kolektor wydechowy cały zalany paliwem jak wyjąłem wydech. Wyjmuję silnik drugi raz żeby podocierać zawory, mam tylko kurde nadzieję, że tym razem będzie już ok. Jeżeli nie poszukam przyczyny w samych gaźnikach.

Awatar użytkownika
Starszy
Posty: 858
Rejestracja: wt kwie 06, 2010
Miejscowość: WR
Motocykl: VN-750
VROC: 31444

Post autor: Starszy » ndz sie 22, 2010

...oczywiście dla każdego cylindra rozrząd ustawiałeś oddzielnie rozumiem , tak ?

Monster
Posty: 5
Rejestracja: ndz sie 22, 2010
Miejscowość: Łowicz
Motocykl: VN 750
VROC: 0

Post autor: Monster » pn sie 23, 2010

Tak, najpierw ustawienie rozrządu na pierwszym cylindrze, obrót o 302 stopnie i ustawienie na drugim. Później sprawdzałęm wszystko wg znaków na silniku i wg serwisówki, wszystko było tak jak należy.

Awatar użytkownika
Tiszo
Posty: 893
Rejestracja: śr kwie 21, 2010
Miejscowość: Stary Dybów
Motocykl: VN 2000
VROC: 32243

Post autor: Tiszo » pn sie 23, 2010

Według mnie to nie gaźniki, jeżeli rozrząd dobrze ustawiony to mogą być winne zawory.
Pozdro

Monster
Posty: 5
Rejestracja: ndz sie 22, 2010
Miejscowość: Łowicz
Motocykl: VN 750
VROC: 0

Post autor: Monster » śr sie 25, 2010

Problem już rozwiązany. Okazało się, że po dokręceniu wałków rozrządu nie sprawdziłem czy popychacze zaworów leżą jak należy. Co się okazało po odpaleniu silnika pospadały z zaworów i tak w przednim cylindrze jeden zawór ssący był cały czas otwarty a w tylnim dwa zawory ssące w ogóle nie pracowały. Cud, że ten silnik w ogóle odpalił i że popychacze spadły tak, że nie narobiły żadnych szkód w silniku :-)
Ostatnio zmieniony śr sie 25, 2010 przez Monster, łącznie zmieniany 1 raz.

Valecki
Posty: 549
Rejestracja: ndz kwie 11, 2010
Miejscowość: Poznań
Motocykl: Vulcan VN1500 FI Classic
VROC: 31381

Post autor: Valecki » śr sie 25, 2010

Monster pisze:Problem już rozwiązany. Okazało się, że po dokręceniu wałków rozrządu nie sprawdziłem czy popychacze zaworów leżą jak należy. Co się okazało po odpaleniu silnika pospadały z zaworów i tak w przednim cylindrze jeden zawór ssący był cały czas otwarty a w tylnim dwa zawory ssące w ogóle nie pracowały. Cud, że ten silnik w ogóle odpalił i że popychacze spadły tak, że nie narobiły żadnych szkud w silniku :-)
Hu hu :shock: A ten zawór ssący w pierwszym cylindrze nie oberwał w łeb od tłoka?

Monster
Posty: 5
Rejestracja: ndz sie 22, 2010
Miejscowość: Łowicz
Motocykl: VN 750
VROC: 0

Post autor: Monster » śr sie 25, 2010

Nie, zawór był na szczęście otwarty tylko minimalnie tak że nie spotkał się z tłokiem :)

ODPOWIEDZ

Kto jest online

Jest 19 użytkowników online :: 0 zarejestrowanych, 0 ukrytych i 19 gości

Najwięcej użytkowników (383) było online sob wrz 28, 2024

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 19 gości

Dzisiaj urodziny obchodzą