wypadek z pozycji motocyklisty

Przepisy, regulaminy, szkółka, techniki jazdy itp.
Awatar użytkownika
mirad
Posty: 2071
Rejestracja: pn maja 31, 2010
Miejscowość: Mazowsze
Motocykl: VN 2000 Classic
VROC: 32433

Post autor: mirad » śr wrz 29, 2010

Ciekawy artykuł znalazłem:

http://interia360.pl/polska/artykul/kto ... stow,38960

Chyba pouczający, ale czy skuteczny? :neutral:
Od V2 lepsze może być tylko V8!
FUCK FUEL ECONOMY !

Awatar użytkownika
Ja-jo
Posty: 1450
Rejestracja: pt kwie 09, 2010
Miejscowość: Warszawa
Motocykl: VN750,GSF1200s
VROC: 33339

Post autor: Ja-jo » śr wrz 29, 2010

Dobre sa porównania do samchodów, jeśli ktos uwaznie przeczyta to daje dużo wyobraźni...mam nadzieje
Zostanie po nas tylko kurz,
a może jeszcze...,
nie, może już.
VROC #33339

Awatar użytkownika
mirad
Posty: 2071
Rejestracja: pn maja 31, 2010
Miejscowość: Mazowsze
Motocykl: VN 2000 Classic
VROC: 32433

Post autor: mirad » śr wrz 29, 2010

Ja-jo pisze:Dobre sa porównania do samchodów, jeśli ktos uwaznie przeczyta to daje dużo wyobraźni...mam nadzieje

Dla nas, zwłaszcza tych mało doświadczonych na moto / jak ja /, ważne są wszystkie info jakie błędy robią inni użytkownicy dróg względem motocyklistów. To może się przydać w tym 12 sekundowym prognozowaniu co się MOŻE zdarzyć.
Tak przy okazji: zdarza mi się widzieć kierowców moto, którzy proszą się o kolizję, zero marginesu na potencjalne błędy innych. A wydaje mi się, że nastąpił nadzwyczajny wysyp kierowców puszek, którzy wczoraj przesiedli się z furmanek. :!!!:

[ Dodano: Czw Lis 18, 2010 ]
A jakby ktoś wybierał się sprzętem na Wschód to może przydać się taki kurs audiowizualny:

http://www.poboczem.pl/filmiki/video,vI ... ,1,vTime,3

Strach się bać. :shock:
Od V2 lepsze może być tylko V8!
FUCK FUEL ECONOMY !

tomas
Posty: 88
Rejestracja: czw gru 23, 2010
Miejscowość: zamość
Motocykl: vn 750
VROC: 33193

Post autor: tomas » ndz gru 26, 2010

Jak widzę coś takiego to mi słabo...na wakacjach wyjechała mi baba zeby w nią nie przyfasolić dałem po heblach, połozyłem motor ale jakoś mi odbił i przewalił się na drugą i wywaliłem z wielkim hukiem w glebe.. motor troche sie poździerał ale mi ręka wisiała jak urwana. potem się okazało ze wybiłem bark. Ból jak ch.....!!!!!!!!!baba zwiała. więc uważajmy bo wiele wypadków to wina kierowców aut a w wiekszości wymuszenia.
jak gówno nie umie pływać to mówi ,że woda jest rzadka

Awatar użytkownika
MUKA
Posty: 8374
Rejestracja: wt maja 25, 2010
Miejscowość: Warszawa
Motocykl: Vn 1500 Classic tourer
VROC: 0

Post autor: MUKA » ndz gru 26, 2010

mirad pisze:A jakby ktoś wybierał się sprzętem na Wschód to może przydać się taki kurs audiowizualny:

http://www.poboczem.pl/fi...vSort,1,vTime,3
Nic nie ma - napisane, że materiał usunięty :roll:
Rodzina, Klub, Barwy, Honor.

Awatar użytkownika
SAURO
Posty: 2157
Rejestracja: pn maja 03, 2010
Miejscowość: ZAMOŚĆ, CIECHANÓW, RZYM
Motocykl: VN 1500 Nomad
VROC: 30956

Post autor: SAURO » pn gru 27, 2010

MUKA pisze:
mirad pisze:A jakby ktoś wybierał się sprzętem na Wschód to może przydać się taki kurs audiowizualny:

http://www.poboczem.pl/fi...vSort,1,vTime,3
Nic nie ma - napisane, że materiał usunięty :roll:
Muka a co Ty robiłeś o tej porze na forum :shock: Twoja jest przecież trzecia zmiana :mrgreen: Ups..... przecież to byl dzień świąteczny :wall:
BAWMY SIĘ W MOTOCYKLE A NIE POLITYKĘ

Awatar użytkownika
MUKA
Posty: 8374
Rejestracja: wt maja 25, 2010
Miejscowość: Warszawa
Motocykl: Vn 1500 Classic tourer
VROC: 0

Post autor: MUKA » wt gru 28, 2010

SAURO pisze:przecież to byl dzień świąteczny
No właśnie! :mrgreen:
Rodzina, Klub, Barwy, Honor.

Awatar użytkownika
jurekawasaki
Posty: 820
Rejestracja: śr cze 02, 2010
Miejscowość: wielkopolska
Motocykl: kawasaki vn 800
VROC: 0

Post autor: jurekawasaki » sob sty 08, 2011

Te wypadki które widziałem w różnych relacjach to niestety w większości plastiki, klasyków jest bardzo mało .Wniosek z tego taki że przeginanie z prędkością i brak skupienia jest zgubny .Ogromna zgraja puszek jeździ fatalnie ,wiec to my musimy przewidywać ich błędy, choć wielokrotnie nie dają nam najmniejszych szans. :wall:

Awatar użytkownika
Długi Lech
Posty: 1000
Rejestracja: ndz lis 14, 2010
Miejscowość: Białystok
Motocykl: EN 500 C3
VROC: 33639

Re: wypadek z pozycji motocyklisty

Post autor: Długi Lech » wt maja 03, 2011

Lacik pisze:Znalazlem filmik na poboczem. gosc ma zainstalowana kamere na kierownicy i dochdodzi do wypadku czolowego z samochodem.
Jedno mnie zastanawia, jak on to zrobil ze wjechal w samochod? Moze wy zauwazycie jego blad jako doswiadczeni kierowcy. W komentarzach oprocz "dawny narzadow" mozna przeczytac ze to fake, a w sumie zadnej konkretnej przyczyny nie podali
http://www.poboczem.pl/filmiki/video,vI ... ,1,vTime,3

Dalem to w ten dzial, bo chyba najbardziej pasuje.
Na tym filmiku widzę analogię do mojej jazdy. Podczas kwietniowego wypadu za miasto razem z Lecho, kiedy to nauczył mnie jak używać przeciwskrętu, brałem mocny łuk drogi przeciwskrętem i nagle spanikowałem trochę że za szybko jadę i zacząłem hamować. Dosłownie w ułamku sekundy wyprostowało mi motor do pionu i ogromna siła odśrodkowa wyrzuciła mnie na przeciwległy pas. Prawie na pobocze. Dobrze że droga mało uczęszczana i nic nie jechało z naprzeciwka. Na tym filmie też widać jak nagle jego motocykl wstaje do pionu i juz nie ma nad nim kontroli... i BUM.
Pozdrawiam Leszek

VROC #33639

ODPOWIEDZ

Kto jest online

Jest 1 użytkownik online :: 0 zarejestrowanych, 0 ukrytych i 1 gość

Najwięcej użytkowników (268) było online ndz cze 16, 2024

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 1 gość

Dzisiaj urodziny obchodzą