Czy będzie ze mnie Nomada???

Wszelkie tematy dotyczące naszych motocykli.
Andreas
Posty: 543
Rejestracja: czw paź 21, 2010
Miejscowość: Bydgoszcz
Motocykl: hd ultra electra limited 103 c &night rod
VROC: 0

Post autor: Andreas » ndz sty 16, 2011

nie do końca się z tym zgodzę to czemu puszki filtra i błotniki są z metalu a nie jak w drag staze z plastiku czemu lewy cower silnika ten górny idacy do wału jest masywny odlany z aluminium a nie zrobiony z plastiku i wychromowany jak w drag saze (ma on dekoracyjną funkcję zakrywania przewodów) czemu lampa jest metalowa.... itd. Wierzcie mi ze jest dużo takich rzeczy w nomadzie na których dało by się zaoszczędzić a nie jakas zębatka za 2zł z plastiku.

Awatar użytkownika
Abrams
Posty: 6171
Rejestracja: pn kwie 12, 2010
Miejscowość: Warszawa
Motocykl: VN2000 Limited '05
VROC: 29561

Post autor: Abrams » ndz sty 16, 2011

Andreas pisze:nie do końca się z tym zgodzę to czemu puszki filtra i błotniki są z metalu a nie jak w drag staze z plastiku czemu lewy cower silnika ten górny idacy do wału jest masywny odlany z aluminium a nie zrobiony z plastiku i wychromowany jak w drag saze (ma on dekoracyjną funkcję zakrywania przewodów) czemu lampa jest metalowa.... itd. Wierzcie mi ze jest dużo takich rzeczy w nomadzie na których dało by się zaoszczędzić a nie jakas zębatka za 2zł z plastiku.
Możemy się tylko cieszyć że większość jest z odlewu a nie z plastyku... chodź błotnik bywa że jest plastyk i w vn900 też już masz dużo plastyku...
Ja tam będę się upierał że to księgowi...
Kolega wymienił ostatnio na metal i wcale nie jest głośniej...
VN2000 Limited '05 Special Polar Polish Winter Edition II 113KM

VROC #29561

Awatar użytkownika
jurekawasaki
Posty: 820
Rejestracja: śr cze 02, 2010
Miejscowość: wielkopolska
Motocykl: kawasaki vn 800
VROC: 0

Post autor: jurekawasaki » ndz sty 16, 2011

Elementy wykonane z plastiku są na pewno w produkcji zdecydowanie tańsze.Mamy XXI wiek więc wykonywanie części motocyklowych, samochodowych z tworzywa jest czymś zwyczajnym.Tworzywa maja wiele istotnych właściwości których nie maja metale,stają się wręcz nie do zastąpienia .A mimo to nie powinny być stosowane w ważnych miejscach budowy silnika tym bardziej jeśli stają się zawodne i prowadza do nie odwracalnych i kosztownych w naprawach zniszczeń.

Awatar użytkownika
Abrams
Posty: 6171
Rejestracja: pn kwie 12, 2010
Miejscowość: Warszawa
Motocykl: VN2000 Limited '05
VROC: 29561

Post autor: Abrams » ndz sty 16, 2011

jurekawasaki pisze:Elementy wykonane z plastiku są na pewno w produkcji zdecydowanie tańsze.Mamy XXI wiek więc wykonywanie części motocyklowych, samochodowych z tworzywa jest czymś zwyczajnym.Tworzywa maja wiele istotnych właściwości których nie maja metale,stają się wręcz nie do zastąpienia .A mimo to nie powinny być stosowane w ważnych miejscach budowy silnika tym bardziej jeśli stają się zawodne i prowadza do nie odwracalnych i kosztownych w naprawach zniszczeń.
Niestety wszystkiego wyliczyć się nie da z wytrzymałości elementów...
VN2000 Limited '05 Special Polar Polish Winter Edition II 113KM

VROC #29561

Luzak

Post autor: Luzak » ndz sty 16, 2011

A widzę, że odchodzimy od tematu a tu Człowiek ma problem bo nie wie co wybrać.

trzy zasady zakupu moto wg mnie (poza oczywistościami technicznymi)

1. ma mi się podobać wizualnie
2. mam się czuć na nim dobrze
3. mam na nim wyglądać

Ad. 1
pojeździj po mieście i naoglądaj się do bólu, narób zdjęć i w domu, na spokojnie wybierz

Ad. 2
jak oglądasz to i siadasz, przymierzasz, znowu siadasz, i znowu przymierzasz i tak do bólu

Ad. 3
najlepiej jechać z kimś kto się zna i przy okazji zrobi Ci na moto zdjęcie - w domu oglądasz i już wiesz na czym wyglądasz

Awatar użytkownika
jurekawasaki
Posty: 820
Rejestracja: śr cze 02, 2010
Miejscowość: wielkopolska
Motocykl: kawasaki vn 800
VROC: 0

Post autor: jurekawasaki » ndz sty 16, 2011

Abrams pisze:
jurekawasaki pisze:Elementy wykonane z plastiku są na pewno w produkcji zdecydowanie tańsze.Mamy XXI wiek więc wykonywanie części motocyklowych, samochodowych z tworzywa jest czymś zwyczajnym.Tworzywa maja wiele istotnych właściwości których nie maja metale,stają się wręcz nie do zastąpienia .A mimo to nie powinny być stosowane w ważnych miejscach budowy silnika tym bardziej jeśli stają się zawodne i prowadza do nie odwracalnych i kosztownych w naprawach zniszczeń.
Niestety wszystkiego wyliczyć się nie da z wytrzymałości elementów...
Tak tak zgadzam się z Tobą w całej rozciągłości ale musisz przyznać że nie przewidzenie takich gaf wiele kosztuje mamy ostatni niedawny choćby przykład TOYOTY .

Awatar użytkownika
Abrams
Posty: 6171
Rejestracja: pn kwie 12, 2010
Miejscowość: Warszawa
Motocykl: VN2000 Limited '05
VROC: 29561

Post autor: Abrams » pn sty 17, 2011

Wracamy do tematu...

1. na jeżdżenie motongiem sprzedający od razu może się nie zgodzić, ale są koledzy którzy mają podobne sprzęty i można się przymierzyć
VN2000 Limited '05 Special Polar Polish Winter Edition II 113KM

VROC #29561

Luzak

Post autor: Luzak » pn sty 17, 2011

Abrams pisze:Wracamy do tematu...

1. na jeżdżenie motongiem sprzedający od razu może się nie zgodzić, ale są koledzy którzy mają podobne sprzęty i można się przymierzyć
Abrams, miałem właśnie jazdę po mieście od jednego moto do drugiego.
Teraz wredny czas na jazdy próbne (a te w większości przypadków jak położysz kasę na stół) więc pora aby się poprzymierzać. Posiedzieć każdy da :-)

Awatar użytkownika
jurekawasaki
Posty: 820
Rejestracja: śr cze 02, 2010
Miejscowość: wielkopolska
Motocykl: kawasaki vn 800
VROC: 0

Post autor: jurekawasaki » wt sty 18, 2011

Co do tematu kupna moto to na pewno jedno co warto to unikać sprzedającego który właśnie na zadane pytanie o moto doznaje amnezji.Dalej kolejna moja wskazówka, bezwzględnie trzeba mieć rozeznanie co do danego moto da się kupić np w ALEGRO ile kosztują usługi lakiernicze, naprawy mechaniczne a nie są tanie .Dzięki choć podstawowej wiedzy da się unikną dość sporych i nie oczekiwanych wydatków.Dam przykład części w ALEGRO do VN 800.320 pozycji DRAG STAR 724 a do FAZERKI 2043.to daje do myślenia . Jeśli sprzedający czegoś jak twierdzi nie wymienił ponieważ nie miał czasy i zarazem wmawia że to jest kosmetyka to po prostu kłamie wiedząc dobrze że nie da się pewnych części kupić .Pozostają wtedy serwisy niestety ceny w nich są absurdalne.

Luzak

Post autor: Luzak » wt sty 18, 2011

Też prawda. Pamiętam jak kupiłem 750-kę. Kupiłem od kolegi, który mnie uprzedził, że rynek wtórny leży. Ale nie sądziłem, że aż tak.
Na szczęście z miesiąca na miesiąc co raz lepiej jest - sprowadzają na części.

Awatar użytkownika
Abrams
Posty: 6171
Rejestracja: pn kwie 12, 2010
Miejscowość: Warszawa
Motocykl: VN2000 Limited '05
VROC: 29561

Post autor: Abrams » wt sty 18, 2011

jurekawasaki pisze:Co do tematu kupna moto to na pewno jedno co warto to unikać sprzedającego który właśnie na zadane pytanie o moto doznaje amnezji.Dalej kolejna moja wskazówka, bezwzględnie trzeba mieć rozeznanie co do danego moto da się kupić np w ALEGRO ile kosztują usługi lakiernicze, naprawy mechaniczne a nie są tanie .Dzięki choć podstawowej wiedzy da się unikną dość sporych i nie oczekiwanych wydatków.Dam przykład części w ALEGRO do VN 800.320 pozycji DRAG STAR 724 a do FAZERKI 2043.to daje do myślenia . Jeśli sprzedający czegoś jak twierdzi nie wymienił ponieważ nie miał czasy i zarazem wmawia że to jest kosmetyka to po prostu kłamie wiedząc dobrze że nie da się pewnych części kupić .Pozostają wtedy serwisy niestety ceny w nich są absurdalne.
A to dużo racji, ta kosmetyka często jest dużo droższa niż by się wydawało...
VN2000 Limited '05 Special Polar Polish Winter Edition II 113KM

VROC #29561

Doktor
Posty: 13
Rejestracja: wt mar 29, 2011
Miejscowość: Czarnków
Motocykl: KAWASAKI VN NOMAD 1600
VROC: 0

Re: Czy będzie ze mnie Nomada???

Post autor: Doktor » wt mar 29, 2011

witam

Doktor
Posty: 13
Rejestracja: wt mar 29, 2011
Miejscowość: Czarnków
Motocykl: KAWASAKI VN NOMAD 1600
VROC: 0

Post autor: Doktor » wt mar 29, 2011

witam wszystkich serdecznie. jestem tu nowy i szczesliwym posiadaczem NOMADA 1600. :oki:

Luzak

Post autor: Luzak » wt mar 29, 2011

a witaj kolego !!

Awatar użytkownika
MarKov
Posty: 2479
Rejestracja: wt lip 06, 2010
Miejscowość: WARSZAWA
Motocykl: VN 1700 CLASSIC TOURER
VROC: 27362

Post autor: MarKov » wt mar 29, 2011

Doktor pisze:witam wszystkich serdecznie. jestem tu nowy i szczesliwym posiadaczem NOMADA 1600
lewa :ok: :motorynka:

PS. to ten czarnkow z tym zajeb :cenzura: :piwa: :piwa: ?? :mrgrin: :mrgrin:
MarKov
VN 1700 Classic Tourer
VN 900 Classic (był)

VROC # 27362

Doktor
Posty: 13
Rejestracja: wt mar 29, 2011
Miejscowość: Czarnków
Motocykl: KAWASAKI VN NOMAD 1600
VROC: 0

Post autor: Doktor » wt mar 29, 2011

MAM TEZ PYTANIE MÓJ NOMADZIK JAK GO KUPIŁEM NIE MIAŁ PRZEDNICH GMOLI PROBLEM POLEGA NA TYM ZE NIE WIEM GDZIE MOGE JE KUPIC MOŻE KTOS MI POMOŻE W ROZWIĄZANIU TEGO PROBLEMU BO W NECIE WIDZIAŁEM TYLKO GMOLE DO CLASIKA A PONOC ONE NIE PASUJĄ . POZDRAWIAM

Doktor
Posty: 13
Rejestracja: wt mar 29, 2011
Miejscowość: Czarnków
Motocykl: KAWASAKI VN NOMAD 1600
VROC: 0

Re: Czy będzie ze mnie Nomada???

Post autor: Doktor » wt mar 29, 2011

WITAM SERDECZNIE WSZYSTKICH

Awatar użytkownika
MUKA
Posty: 8374
Rejestracja: wt maja 25, 2010
Miejscowość: Warszawa
Motocykl: Vn 1500 Classic tourer
VROC: 0

Post autor: MUKA » wt mar 29, 2011

Doktor pisze:MAM TEZ PYTANIE MÓJ NOMADZIK JAK GO KUPIŁEM NIE MIAŁ PRZEDNICH GMOLI PROBLEM POLEGA NA TYM ZE NIE WIEM GDZIE MOGE JE KUPIC MOŻE KTOS MI POMOŻE W ROZWIĄZANIU TEGO PROBLEMU BO W NECIE WIDZIAŁEM TYLKO GMOLE DO CLASIKA A PONOC ONE NIE PASUJĄ . POZDRAWIAM
Musisz najpierw polatac po forum trochę, bo powitalnia jest tu http://vulcaneria.pl/viewforum.php?f=5 a tematy gmoli były opisane łącznie z adresami i linkami gdzie możana dorobić i kupić gotowe. Nie piszemy drukowanymi na forum.
Nie przejmuj sie poczatki są trudne, jak ogarniesz wszystko, będzie lepiej :mrgreen: :mrgreen:
I oczywiście witam Cię :yeee:
Rodzina, Klub, Barwy, Honor.

Doktor
Posty: 13
Rejestracja: wt mar 29, 2011
Miejscowość: Czarnków
Motocykl: KAWASAKI VN NOMAD 1600
VROC: 0

Post autor: Doktor » wt mar 29, 2011

SPOKO UCZE SIE
:mrgrin:

Doktor
Posty: 13
Rejestracja: wt mar 29, 2011
Miejscowość: Czarnków
Motocykl: KAWASAKI VN NOMAD 1600
VROC: 0

Post autor: Doktor » wt mar 29, 2011

he
tak jak piszesz mało oblatany jesten jeszcze

ODPOWIEDZ

Kto jest online

Jest 16 użytkowników online :: 0 zarejestrowanych, 0 ukrytych i 16 gości

Najwięcej użytkowników (383) było online sob wrz 28, 2024

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 16 gości

Dzisiaj urodziny obchodzą