Pomoc przy wyborze 750

Wszelkie tematy dotyczące naszych motocykli.
Awatar użytkownika
Kojot
Posty: 137
Rejestracja: wt sie 10, 2010
Miejscowość: Olsztyn
Motocykl: Kawasaki Vulcan 750
VROC: 0

Pomoc przy wyborze 750

Post autor: Kojot » pn lut 21, 2011

Witam wszystkich
Zamierzam zakupić na ten sezon vulcana 750,ale nie wiem na jaki egzemplarz się zdecydować.Kwota jaką mogę przeznaczyć to do 10tys.
Rocznik od 1990 do 2000r.Nie wiem jeszcze na co dokładnie zwrócić uwagę przy wyborze,najlepiej z szyba ,sakwami itp.
Proszę o wskazówki rady,poniżej linki które rozważam teraz :
http://otomoto.pl/kawasaki-vulcan-vn-750-M2248884.html
http://moto.allegro.pl/kawasaki-vn-750- ... 68516.html
http://moto.allegro.pl/kawasaki-vulcan- ... 50107.html
http://moto.allegro.pl/vulcan-vn-750-i1470262968.html

Pozdrawiam

Awatar użytkownika
kazuhira
Posty: 1382
Rejestracja: ndz sty 16, 2011
Miejscowość: Kotliska
Motocykl: KLE650
VROC: 33862

Post autor: kazuhira » pn lut 21, 2011

Odnośnie pozycji nr 2. czyli tego moto : http://moto.allegro.pl/kawasaki-vn-750- ... 68516.html możesz poczytać na Vulcanerii w tych tematach:
http://vulcaneria.pl/viewtopic.php?p=14 ... ght=#14055
http://vulcaneria.pl/viewtopic.php?p=38 ... ght=#38002

Pozdrawiam i powodzenia w wyborze.

Awatar użytkownika
Kojot
Posty: 137
Rejestracja: wt sie 10, 2010
Miejscowość: Olsztyn
Motocykl: Kawasaki Vulcan 750
VROC: 0

Post autor: Kojot » pn lut 21, 2011

Dziekuję za podpowiedz,a co sadzisz o pozostałych vulcanach ,jutro napisze co sie o nich dowiedziałem z rozmów.

Awatar użytkownika
kazuhira
Posty: 1382
Rejestracja: ndz sty 16, 2011
Miejscowość: Kotliska
Motocykl: KLE650
VROC: 33862

Post autor: kazuhira » pn lut 21, 2011

Kojot pisze:Dziekuję za podpowiedz,a co sadzisz o pozostałych vulcanach ,jutro napisze co sie o nich dowiedziałem z rozmów.
Oj za młody :wink: jestem stażem motocyklowym żeby być obiektywnym w ocenie, myślę że pozostali użytkownicy 750 będą mieli tu większe doświadczenie. :yeee:

A tak właściwie to gdzie Oni się przy poniedziałku podziali :mrgreen: :antlers:
Ostatnio zmieniony wt lut 22, 2011 przez kazuhira, łącznie zmieniany 1 raz.

Awatar użytkownika
Kojot
Posty: 137
Rejestracja: wt sie 10, 2010
Miejscowość: Olsztyn
Motocykl: Kawasaki Vulcan 750
VROC: 0

Post autor: Kojot » pn lut 21, 2011

No właśnie pusto jakoś hehe :tube:

Awatar użytkownika
Albert
Posty: 1792
Rejestracja: czw kwie 22, 2010
Miejscowość: Błonie
Motocykl: VN 1600 Classic, Kawasaki Versys 1000
VROC: 0

Post autor: Albert » pn lut 21, 2011

No cóż trudno tak coś o stanie technicznym powiedzieć ze zdjęcia. Jeśli chodzi o wygląd to jest coś takiego jak impuls, to ty musisz wiedzieć i poczuć czy to ten czy inny i dopiero jechać i go zobaczyć, najlepiej z kimś mającym pojęcie. Wiadomo że lepiej jak jest ubrany bo wszystkie gadżety są dość drogie chcąc kupować oddzielnie. Warto wiedzieć z kąd przyjechał, ilu właścicieli, zwróć uwagę na opony, żebyś nie musiał na starcie wymieniać. A resztę to trzeba dotknąć i posłuchać.
Człowiek jest niczym, czyny są wszystkim.
Człowiek to dusza w ciele zwierzęcia.

Awatar użytkownika
Starszy
Posty: 858
Rejestracja: wt kwie 06, 2010
Miejscowość: WR
Motocykl: VN-750
VROC: 31444

Post autor: Starszy » pn lut 21, 2011

...ze zdjęć niewiele wynika - trzeba zobaczyć, posłuchać, może przejechać - cóż tu doradzić ? - rozrząd w tym typie powinien wytrzymać min. 50 tyś km. - wałki min. 100 tyś. resztę sobie dośpiewaj.
Poszukaj na forum w prezentacjach naszych motorków - przy moim jest trzy nieudolne filmiki odnośnie pracy, zapalania na zimnym jak i gorącym silniku, dymienia, wchodzenia na obroty, odgłosów w czasie pracy - właśnie dla porównania

Awatar użytkownika
Kojot
Posty: 137
Rejestracja: wt sie 10, 2010
Miejscowość: Olsztyn
Motocykl: Kawasaki Vulcan 750
VROC: 0

Post autor: Kojot » wt lut 22, 2011

Dzieki za rady, wynika z tego ze ten z 96 r ma przejechane ponad 60 tys .bez wymiany rozrzadu itp.Ten ostatni jest sprowadzony facet odda go za 8000zl plus jeszcze oplaty no i osprzet dodatkowy nastepne pieniadze wiec wyjdzie ze 9000-10000tys.Dzis dowiem sie wiecej na temat tego z pierwszego linka . :smile:

Awatar użytkownika
Tiszo
Posty: 893
Rejestracja: śr kwie 21, 2010
Miejscowość: Stary Dybów
Motocykl: VN 2000
VROC: 32243

Post autor: Tiszo » wt lut 22, 2011

Jak już zaznaczałem dużo razy, nie kupuje się 750 poniżej 94 r.
Ale jak już chcesz to to moja opinia
1 vn to 91 r. i cena z kosmosu za taki motocykl, brak przebiegu
2 vn to 93 r. cena zkosmosu
3 vn to 96 r. i nim bym się zainteresował oczywiście trzeba sprawdzić czy nie puka w silniku i czy przebieg równy jest ze śladami eksploatacji.
4 vn to przebieg zbyt mały na jego wygląd, zdjęcia nie oddają stanu faktycznego.
Ale tak ogólnie to te ceny są znacznie przesadzone, pozycję 1 i 2 można kupić w cenie do 7 tys. Jedynie za pozycję 3 dał bym taką kasę jeżeli wszystko było by z nim ok.

[ Dodano: Wto Lut 22, 2011 ]
Starszy pisze:...ze zdjęć niewiele wynika - trzeba zobaczyć, posłuchać, może przejechać - cóż tu doradzić ? - rozrząd w tym typie powinien wytrzymać min. 50 tyś km. - wałki min. 100 tyś. resztę sobie dośpiewaj.
Poszukaj na forum w prezentacjach naszych motorków - przy moim jest trzy nieudolne filmiki odnośnie pracy, zapalania na zimnym jak i gorącym silniku, dymienia, wchodzenia na obroty, odgłosów w czasie pracy - właśnie dla porównania
Swojego sprzedałem z przebiegiem 58 tys. i jeszcze rozrząd nie dzwonił, ale była to wersja z 94 r.
Ostatnio zmieniony wt lut 22, 2011 przez Tiszo, łącznie zmieniany 1 raz.

Awatar użytkownika
Kojot
Posty: 137
Rejestracja: wt sie 10, 2010
Miejscowość: Olsztyn
Motocykl: Kawasaki Vulcan 750
VROC: 0

Post autor: Kojot » wt lut 22, 2011

Pierwszy motorek z linku jest z 91r. silnik suchy ,nic nie cieknie ,tylna opona do wymiany ,chromy ok,reszta tez ,przejechane 29000mil nic nie cieknie .motor stoi w komisie w łomży .Znalazlem jeszcze jednego vulcana z tamtej okolicy :
http://allegro.pl/kawasaki-vulcan-vn-75 ... 64128.html
z Białego stoku sprowadzony z belgii niby wszystko ok .tylko to wersja europejska .
Mam pytanie czy mzoe ktos jest z podlaskiego i mam mozliwoasc podjechania ze mna do łomzy lub do białegostoku w przyszłym tygodniu .

Awatar użytkownika
Tiszo
Posty: 893
Rejestracja: śr kwie 21, 2010
Miejscowość: Stary Dybów
Motocykl: VN 2000
VROC: 32243

Re: Pomoc przy wyborze 750

Post autor: Tiszo » wt lut 22, 2011

Pozycja 2 jak doczytałem ma robiony rozrząd, jeżeli facet to robił sam to musi być dobrym mechanikiem. Ja do tej pory nie znam dobrego do 750.
Ale załóżmy że jest dobry, to trza by go dobrze wysłuchać, jeżeli facet go sprzedaje po tak dużym wkładzie finansowym to podejrzewam że ma jakiś problem, może stukać w zaworach, może grzać się bo nie splanował głowic, nie chciał robić kosztów. Tak dla ciekawych to same łańcuszki kosztują 980 zł i do tego napinacze plus reszta, ciekawe jak wyglądały ślizgi ? pewno też nie wymieniał. A najważniejsze jak go On poskładał 8/
Może zatar wał i dla tego go robił ? Dużo nie wiadomych.
Już wolał bym kupić jakiegoś za 6 tys. a widziałem takiego i silnik zrobić.

[ Dodano: Wto Lut 22, 2011 ]
Kojot pisze:Pierwszy motorek z linku jest z 91r. silnik suchy ,nic nie cieknie ,tylna opona do wymiany ,chromy ok,reszta tez ,przejechane 29000mil nic nie cieknie .motor stoi w komisie w łomży .Znalazlem jeszcze jednego vulcana z tamtej okolicy :
http://allegro.pl/kawasaki-vulcan-vn-75 ... 64128.html
z Białego stoku sprowadzony z belgii niby wszystko ok .tylko to wersja europejska .
Mam pytanie czy mzoe ktos jest z podlaskiego i mam mozliwoasc podjechania ze mna do łomzy lub do białegostoku w przyszłym tygodniu .
Rocznik dobry, przebiek możliwy i jeszcze pojezdzi, szyba z dużego czopera do BANI, kufry do BANI ale to kwestia gustu. Cena za 8 tys. jak nic nie stuka to warto.
A jeżeli chodzi o wycieki to VN jest takim silnikiem że nie może cieknąć, to nie junak :what:
Tylko pamiętaj że to już 40 tys. i dbając o napinacze wraz z olejem 20 tys. jeszcze przejedzie bez problemu.

[ Dodano: Wto Lut 22, 2011 ]
Kojot pisze:Pierwszy motorek z linku jest z 91r. silnik suchy ,nic nie cieknie ,tylna opona do wymiany ,chromy ok,reszta tez ,przejechane 29000mil nic nie cieknie .motor stoi w komisie w łomży .Znalazlem jeszcze jednego vulcana z tamtej okolicy :
http://allegro.pl/kawasaki-vulcan-vn-75 ... 64128.html
z Białego stoku sprowadzony z belgii niby wszystko ok .tylko to wersja europejska .
Mam pytanie czy mzoe ktos jest z podlaskiego i mam mozliwoasc podjechania ze mna do łomzy lub do białegostoku w przyszłym tygodniu .
Wersja Europejska nie znaczy że słabsza, ja miałem w takiej samej wersji nawet w tym malowaniu i miał 68 kucy :D

Awatar użytkownika
Kojot
Posty: 137
Rejestracja: wt sie 10, 2010
Miejscowość: Olsztyn
Motocykl: Kawasaki Vulcan 750
VROC: 0

Post autor: Kojot » wt lut 22, 2011

Dziekuje Bardzo Tiszo za twoja opinie, teraz juz mam jasniej w głowie . Wielkie dzieki, załuje tylko ze nie kupiłem twojego ,hehe.
Skupie sie na tym z 96r tylko dzwonilem do goscia i powiedzial ze licznik jest w milach wiec ma 38000mil czyli po 60000km .
Chyba ten z 95r z przebiegiem w km bedzie lepszy .
Szukam tylko chetnego na wycieczke do bilaego stoku .hehhe

Awatar użytkownika
Abrams
Posty: 6171
Rejestracja: pn kwie 12, 2010
Miejscowość: Warszawa
Motocykl: VN2000 Limited '05
VROC: 29561

Post autor: Abrams » wt lut 22, 2011

Poczekaj jak wróci Lecho jak poprosisz to podjedzie i zobaczy albo do Zbiherka poproś to może podjedzie i go obejrzy. Są na miejscu to po co masz latać. Jak będzie ok to wtedy polecisz.

Słuchaj Tiszaka nikt jak on zębów na 750 nie zjadł a ten ostatni z tą szybą pokracznie wygląda.

A przebieg czasami podają przeliczony upewnij się
VN2000 Limited '05 Special Polar Polish Winter Edition II 113KM

VROC #29561

bartazzz
Posty: 317
Rejestracja: śr paź 27, 2010
Miejscowość: KOSZALIN
Motocykl: moto vacante...
VROC: 0

Post autor: bartazzz » wt lut 22, 2011

za10 koła to popytałbym się na forum czy nie ma ktoś na sprzedaż 750 lub 800

Awatar użytkownika
Kojot
Posty: 137
Rejestracja: wt sie 10, 2010
Miejscowość: Olsztyn
Motocykl: Kawasaki Vulcan 750
VROC: 0

Post autor: Kojot » śr lut 23, 2011

Wiem wiem , że Tiszaka trzeba śłuchać :mrgreen:
Popytam Lecha i Zbiherka czy maja czas i by podjechali .
Jestem otwarty na propozycje od kolegow z Forum :antlers:

Awatar użytkownika
Tiszo
Posty: 893
Rejestracja: śr kwie 21, 2010
Miejscowość: Stary Dybów
Motocykl: VN 2000
VROC: 32243

Post autor: Tiszo » śr lut 23, 2011

Kojot pisze:Wiem wiem , że Tiszaka trzeba śłuchać :mrgreen:
Popytam Lecha i Zbiherka czy maja czas i by podjechali .
Jestem otwarty na propozycje od kolegow z Forum :antlers:
To dołóż trochę i dogadaj się z Abramsem i kupisz ładne 800 którym na pewno pojeździsz parę lat bez dokładania. Znam ten moto i jest git.
Nie to że trzeba mnie słuchać :lol: :lol:
I też nie stręczę :!!!:

Awatar użytkownika
kurpiak64
Posty: 2
Rejestracja: sob lut 12, 2011
Miejscowość: Łomża
Motocykl: Kawasaki vn750
VROC: 0

Post autor: kurpiak64 » czw lut 24, 2011

ten vn z lomzy jest u kolegi ktory handluje motocyklami (stoi juz ponad rok),pracy moto nie slyszalam,ale znajdz na internecie motostodola tj.20 km od lomzy, m.jedwabne, popatrz tez i tam jak cos znajdziesz dla siebie to daj znac, zrobimy tam wycieczke :antlers:

Awatar użytkownika
Kojot
Posty: 137
Rejestracja: wt sie 10, 2010
Miejscowość: Olsztyn
Motocykl: Kawasaki Vulcan 750
VROC: 0

Post autor: Kojot » czw lut 24, 2011

Dzieki za pomoc ale nie moge znalesc w necie oferty tego komisu ,moze znasz :wink: link do ich strony ?

Awatar użytkownika
Piotr_Classic
Posty: 2566
Rejestracja: pn cze 21, 2010
Miejscowość: Madryt
Motocykl: HD Street Glide
VROC: 32438

Post autor: Piotr_Classic » sob lut 26, 2011

Cześć Kojot, wróciłem właśnie z ferii zimowych i tak sobie czytam..... przyznając się bez bicia że i myśląc o sprzedaży swojego oferowałem Ci moją VN-kę.....ale po głębszym zastanowieniu się i lekturze ogłoszeń kolegów z klubu to szczerze Ci polecam perełkę Abramsa. Nie dlatego że mój jest gorszy :):):):) Wiem że jest to droższy sprzęt niż zamierzasz ale wierzę że warto.... widziałem ją, słyszałem ją (pisane przez duże SZ)........ po prostu bierz i nie zastanawiaj się.

Awatar użytkownika
Kojot
Posty: 137
Rejestracja: wt sie 10, 2010
Miejscowość: Olsztyn
Motocykl: Kawasaki Vulcan 750
VROC: 0

Post autor: Kojot » pn lut 28, 2011

To teraz ma jeszcze jeden problemik : czy się zdecydować na 750 czy 800?
Budżet ma tylko 10 000zł wiec raczej vn 800 nie kupie za ta kase w dobrym stanie chyba ze vn800NDZy obnizy cenne heheh
http://moto.allegro.pl/kawasaki-vn-800- ... 18093.html
ostanio znalazlem jeszcze jedna 750 :
http://moto.allegro.pl/kawasaki-vulcan- ... 22844.html
co o nich myślicie ?

Decyzje muszę podjąć jak najszybciej.
Zbiherk sprawdził ta 750 z Białegostoku i jest ok.
http://moto.allegro.pl/kawasaki-vulcan- ... 64128.html

Bedzie to moj pierwszy własny motocykl wiec trudno mi sie zdecydować
:mrgreen:

ODPOWIEDZ

Kto jest online

Jest 26 użytkowników online :: 0 zarejestrowanych, 0 ukrytych i 26 gości

Najwięcej użytkowników (383) było online sob wrz 28, 2024

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 26 gości

Dzisiaj urodziny obchodzą