750 nie kręci na ciepłym

Awatar użytkownika
TOYOR
Posty: 19
Rejestracja: wt lut 01, 2011
Miejscowość: Łaziska Górne
Motocykl: Vulcan 750
VROC: 0

750 nie kręci na ciepłym

Post autor: TOYOR » śr kwie 27, 2011

witam
mam problem,a mianowicie jak moto jest zagrzane i postoi około 10 minut to rozrusznik jakby się blokował i zrobi dwa obroty i stop. sprawdziłem jakie napięcie wchodzi podczas kręcenia to okazuje się ze 6V i spada momentalnie wywala akuś. Po 5 minutach akumulator się opamięta i ma ponad 12V,ale po próbie zapalenia historia się powtarza. dopiero po około 20-30 minutach kręci w miarę jako-tako odpali. dodam że jak jest zimny (rano) to pali na dotyk bez ładowania akumulatora.
sprawdzałem ładowanie tak jak pisze w innych postach to wyszło że na akuśiu jest na wolnych obr. około 13.8 jak dam 4000 obr to wzrasta do 14.7(przy włączonych światłach bo same sie załączają )
sprawdzałem też przed regulatorem na tych "parach" to między każdą było na wolnych po 10.8 v
jak się włączył wiatrak chłodnicy to ładowanie spadło na wolnych do 12.5 ale po dodaniu gazu 13-14V

więc wobec tego mam pytanie co może być przyczyną tego zachowania rozrusznika i czy ładowanie jest ok?

za pomoc dziękuję

Awatar użytkownika
Pees
Posty: 73
Rejestracja: pn mar 28, 2011
Miejscowość: Ruda Wielka
Motocykl: EN 500 '92 A2 (czyli naprawdę '91)
VROC: 0

Post autor: Pees » śr kwie 27, 2011

Obstawiałbym konieczność klasycznej regeneracji rozrusznika: tulejki, szczotki, czyszczenie itp.

14,7 V to trochę za dużo dla akumulatora ale nie wiem, jak to jest z precyzją regulacji napięcia w Vulcanach - brak doświadczenia. Miałem tak jednak kiedyś w samochodzie i akumulator wydolił z takim ładowaniem 3 lata.

Jeśli więc ma prąd po dwudziestu minutach to ma go i na ciepłym. Tyle, że jakieś zwarcie na rozruszniku pozbawia go wigoru.

Luzak

Post autor: Luzak » śr kwie 27, 2011

Może świeczuszki jak rozgrzane nie chcą gadać? Może zacznij od wymiany świec. Krok po kroku.

Awatar użytkownika
TOYOR
Posty: 19
Rejestracja: wt lut 01, 2011
Miejscowość: Łaziska Górne
Motocykl: Vulcan 750
VROC: 0

Post autor: TOYOR » czw kwie 28, 2011

dzięki
najłatwiej i najszybciej będzie ze świecami bo i tak juz na nie pora.
jak to nie zagada to w tedy rozrusznik. bardziej bym obstawiał na te zwarcie jak napisał Pees

Awatar użytkownika
Tiszo
Posty: 893
Rejestracja: śr kwie 21, 2010
Miejscowość: Stary Dybów
Motocykl: VN 2000
VROC: 32243

Post autor: Tiszo » czw kwie 28, 2011

Rozrusznik, tylko jak będziesz go wyciągał to pamiętaj że wiąże się to ze spuszczeniem oleju, chyba że go na boku położysz i wyciągniesz.

Awatar użytkownika
TOYOR
Posty: 19
Rejestracja: wt lut 01, 2011
Miejscowość: Łaziska Górne
Motocykl: Vulcan 750
VROC: 0

Post autor: TOYOR » czw kwie 28, 2011

dzięki Tiszo
,właśnie zauważyłem ale nowy olej i filtr już czekały.
a tak na marginesie myślisz że mógł by być to przytarty motor(oby nie)
rozrusznik poszedł do przeglądu. a świece wymienione w 50%bo nie miałem takiego klucza co by tam dość do tych głęboko osadzonych

jutro ponoć przejrzą rozrusznik to sie okarze

Awatar użytkownika
Piotr_Classic
Posty: 2566
Rejestracja: pn cze 21, 2010
Miejscowość: Madryt
Motocykl: HD Street Glide
VROC: 32438

Post autor: Piotr_Classic » czw kwie 28, 2011

TOYOR pisze:dzięki Tiszo
,właśnie zauważyłem ale nowy olej i filtr już czekały.
a tak na marginesie myślisz że mógł by być to przytarty motor(oby nie)
rozrusznik poszedł do przeglądu. a świece wymienione w 50%bo nie miałem takiego klucza co by tam dość do tych głęboko osadzonych

jutro ponoć przejrzą rozrusznik to sie okarze
popytaj w najbliższym Twojego miejsca zamieszkania sklepie Larsson'a. Kupiłem u nich taki klucz za całe 10 zł :)

Awatar użytkownika
Tiszo
Posty: 893
Rejestracja: śr kwie 21, 2010
Miejscowość: Stary Dybów
Motocykl: VN 2000
VROC: 32243

Post autor: Tiszo » czw maja 05, 2011

Piotr_Classic pisze:
TOYOR pisze:dzięki Tiszo
,właśnie zauważyłem ale nowy olej i filtr już czekały.
a tak na marginesie myślisz że mógł by być to przytarty motor(oby nie)
rozrusznik poszedł do przeglądu. a świece wymienione w 50%bo nie miałem takiego klucza co by tam dość do tych głęboko osadzonych

jutro ponoć przejrzą rozrusznik to sie okarze
popytaj w najbliższym Twojego miejsca zamieszkania sklepie Larsson'a. Kupiłem u nich taki klucz za całe 10 zł :)
To przepłaciłeś ja kupiłem za 7,90 :mrgreen:

Awatar użytkownika
Zdziś
Posty: 2086
Rejestracja: czw cze 24, 2010
Miejscowość: Białystok
Motocykl: VN1600 NOMAD
VROC: 34481

Post autor: Zdziś » czw maja 05, 2011

Jak już przejrzysz rozrusznik i nie pomoże to sprawdź kontakty mas i zajrzyj do włącznika
na kierownicy gdzieś czytałem ,że VTX podobny objaw miały i czyszczenie styków pomagało
zdziś

Awatar użytkownika
TOYOR
Posty: 19
Rejestracja: wt lut 01, 2011
Miejscowość: Łaziska Górne
Motocykl: Vulcan 750
VROC: 0

Post autor: TOYOR » ndz maja 08, 2011

zdziśbiałystok pisze:Jak już przejrzysz rozrusznik i nie pomoże to sprawdź kontakty mas i zajrzyj do włącznika
na kierownicy gdzieś czytałem ,że VTX podobny objaw miały i czyszczenie styków pomagało
dobra myśl.
jeden znajomy tez mi mówił że sie na ciepłym masa może gubić

Awatar użytkownika
TOYOR
Posty: 19
Rejestracja: wt lut 01, 2011
Miejscowość: Łaziska Górne
Motocykl: Vulcan 750
VROC: 0

Post autor: TOYOR » pn maja 09, 2011

więc tak
rozrusznik zrobiony-świece wymienione
problem z kręceniem opanowany, kręci na ciepłym dość dobrze.
Mimo to ma problem z odpaleniem coś jakby zalany albo coś. pewnie kwestia regulacji.
Bo zauważyłem, jak kręce to czuć paliwo,a jak dam gazu przy próbie odpalenia to motor stawia opór i dławi rozrusznik
wobec tego mam pytanie czy zalany moto może blokować rozruch?
na 100% blokuje mi rozruch w chwili podkręcenia manetki gazu.

Awatar użytkownika
Piotr_Classic
Posty: 2566
Rejestracja: pn cze 21, 2010
Miejscowość: Madryt
Motocykl: HD Street Glide
VROC: 32438

Post autor: Piotr_Classic » pn maja 09, 2011

W moim mam tak. Na zimnym nie używam gazu tylko ssanie i tykam rozrusznik. Na ciepłym bez ssania ale za to minimalnie ale to naprawdę minimalnie gazu i pali maks za drugim razem. Wahy nie czuję przy uruchamianiu.

Awatar użytkownika
mrblack
Posty: 99
Rejestracja: wt lip 13, 2010
Miejscowość: Mazuria
Motocykl: AWO Simson ver. Military
VROC: 0

Post autor: mrblack » pn maja 09, 2011

TOYOR pisze:wobec tego mam pytanie czy zalany moto może blokować rozruch?
na 100% blokuje mi rozruch w chwili podkręcenia manetki gazu.
Siema.

No nigdy nie odpalałeś małego modelarskiego silniczka spalinowego ?? Jak zalejesz dziada to się można skasztanić a nie przekręcisz - sam tak kiedys urwałem korbowód w mojej motorówie na NITROMetanol :P .

Ale do rzeczy: silnik stawia opór a rozrusznik nie wydala czyli nie dostaje szmocy w postaci amperów płynących w obwodzie rozrusznika (chwilowo nawet 200A !!).

Czyli masz gdzieś styki zasyfiałe i po kolei parę omów tu spierniczy, parę tam i łatwo obliczyć spadek napięcia a co za tym idzie z prawa Łoma :cool: , że rozrusznik zdycha i kupa nie rabotajet prawidłowo... ha a jak napięcie spadnie to moduł zapłonowy dostaje kota i pipa mokra - iskra nie wskakuje w odpowiednim czasie i prycha, pierdzi, strzela.... albo milczy :cry:

Koledzy co mają nowe sprzęty na wtrysku to niby nie maja takich jazd ale to kwestia czasu :hah: (chyba, że sprzęcik stoi w salonie nie latany :mrgreen: ).

Tak więc zestaw iglaków, elektrosol w łapę i hejka !!

Awatar użytkownika
Kojot
Posty: 137
Rejestracja: wt sie 10, 2010
Miejscowość: Olsztyn
Motocykl: Kawasaki Vulcan 750
VROC: 0

Post autor: Kojot » wt maja 10, 2011

Panowie mam podobny problem z moim VN 750 .Na zimnym jak jest zimno czasem tez nie może odpalić za 3 razem .Natomiast jak ciepło jak dziś postoi kilka godzin to odpala ok. Duży problem pojawia się jak się rozgrzeje wracam z pracy i jak zgaśnie to nie ma zamiaru odpalić kreci jak szalony nic dodaje gazu nic.Tak jak by miał prychać ale nic .Miesiąc temu był w serwisie i mechanik powiedział ze wymienili świece ,które sam wymieniłem tydzień przed serwisem.Oznajmij mi ze trochę zalewa świece i muszę wozić nowe zawsze ze sobą .Nie wiem czy znowu wymienić świece ?

Awatar użytkownika
TOYOR
Posty: 19
Rejestracja: wt lut 01, 2011
Miejscowość: Łaziska Górne
Motocykl: Vulcan 750
VROC: 0

Post autor: TOYOR » wt maja 10, 2011

mrblack pisze:Tak więc zestaw iglaków, elektrosol w łapę i hejka !!
teraz to mi już innego nie zostało tylko iglaczki
tak mu przetrzepie sakiewke ze bedzie prosił zeby go odpalić :P

ODPOWIEDZ

Kto jest online

Jest 5 użytkowników online :: 0 zarejestrowanych, 0 ukrytych i 5 gości

Najwięcej użytkowników (383) było online sob wrz 28, 2024

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 5 gości

Dzisiaj urodziny obchodzą