Jak bezpiecznie zapakować się na wyjazd - porady

Wszelkie tematy dotyczące naszych motocykli.
trawnik
Posty: 33
Rejestracja: czw kwie 08, 2010
Miejscowość: WYSZKÓW/WARSZAWA
Motocykl: VN800 CLASSIC FUUULL
VROC: 31407

Jak bezpiecznie zapakować się na wyjazd - porady

Post autor: trawnik » pn cze 28, 2010

Witam.
Nastały wakacje i zbliża się wypad na zlot Vulcanów w Fijałkowie k/Przasnysza i dla niektórych jest to pierwszy poważny wypad.
W tym temacie możemy pomóc sobie i innym jak BEZPIECZNIE spakowac najpotrzebniejsze żeczy (namioty,śpiwory itd.)
Ponieważ zaliczam się do tych co pierwszy raz .... to i osobiście czekam na wasze porady : co,jak i gdzie :)
ZAKAZ PIERDZENIA LUB POPIARDYWANIA szczególnie tajnego!
VROC 31407

Awatar użytkownika
Abrams
Posty: 6171
Rejestracja: pn kwie 12, 2010
Miejscowość: Warszawa
Motocykl: VN2000 Limited '05
VROC: 29561

Post autor: Abrams » pn cze 28, 2010

Dobry temat :mrgreen: sam się ciągle zastanawiam gdzie ja żonki klamociki upchnę ;)
VN2000 Limited '05 Special Polar Polish Winter Edition II 113KM

VROC #29561

starusheck
Posty: 182
Rejestracja: ndz maja 02, 2010
Miejscowość: Biskupiec
Motocykl: VN 750 '97
VROC: 32179

Post autor: starusheck » pn cze 28, 2010

yyyyyyyyy kuna musze ... rzeczy przez "rz" ... musialem :]
..czy swiat wiele sie zmieni gdy z mlodych gniewnych powstana starzy wkurwieni?

Awatar użytkownika
Baudolino
Posty: 945
Rejestracja: ndz cze 13, 2010
Miejscowość: Kraków
Motocykl: Lucynka
VROC: 32426

Post autor: Baudolino » pn cze 28, 2010

Wakacje, żona, namiot, śpiwory do tego kosmetyczki i walizki żony.....
Ja bym to zrobil tak. Zapakowałbym wszystko razem z żona do auta, a sam wsiadłbym na motocykl i pojechałbym pierwszy ;)

Pozdrawiam

Awatar użytkownika
MUKA
Posty: 8374
Rejestracja: wt maja 25, 2010
Miejscowość: Warszawa
Motocykl: Vn 1500 Classic tourer
VROC: 0

Post autor: MUKA » wt cze 29, 2010

Jak się ma żonkę to trzeba kupić przyczepkę do Kawuni! :mrgreen:
Rodzina, Klub, Barwy, Honor.

Awatar użytkownika
Kuba
Posty: 571
Rejestracja: wt kwie 06, 2010
Miejscowość: Legionowo
Motocykl: VN 750, VN 15, vn 900
VROC: 31422

Post autor: Kuba » wt cze 29, 2010

Ja właśnie przygotowuję się do dłuższego wypadu po Skandynawii i porównując oferty i ceny jak na razie najwięcej zakupów zrobiłem w http://www.moto-akcesoria.pl/
Znajdziesz tam przy produktach oceny i opisy kupujących. Kupiłem namiot, materace z wbudowaną pompką, worki wodoszczelne itp. Wszystko bardzo dobrej jakości i w rozsądnej cenie.

Awatar użytkownika
oktogon
Posty: 2154
Rejestracja: śr kwie 07, 2010
Miejscowość: Rzeszów
Motocykl: BMW K1200RT
VROC: 31527

Post autor: oktogon » wt cze 29, 2010

Ja też tam robię zakupy, tez kupiłem namiot, materace samopompujące , jakieś linki, pomijając sprawy odzieżowe , kontakt dobry ze sklepem, wysyłka też bez zarzutu.
_____ VROC 31527 _____

Awatar użytkownika
Abrams
Posty: 6171
Rejestracja: pn kwie 12, 2010
Miejscowość: Warszawa
Motocykl: VN2000 Limited '05
VROC: 29561

Post autor: Abrams » wt cze 29, 2010

oktogon pisze:Ja też tam robię zakupy, tez kupiłem namiot, materace samopompujące , jakieś linki, pomijając sprawy odzieżowe , kontakt dobry ze sklepem, wysyłka też bez zarzutu.

Materace same się pompują ?? :mrgreen: :mrgreen: To w sam raz na kaca ;)
VN2000 Limited '05 Special Polar Polish Winter Edition II 113KM

VROC #29561

Awatar użytkownika
Spider
Posty: 219
Rejestracja: pn kwie 26, 2010
Miejscowość: Podkarpacie
Motocykl: VN 1600 Nomad
VROC: 32254

Post autor: Spider » wt cze 29, 2010

Ja przy pakowaniu polecam minimalizm tzn. jak trzeba namiot owinięty karimatą gumami przymocowani do bagażnika lub jak jedziemy sami do oparcia na siedzeniu pasażera śpiwór do sakwy lub na sakwę , do sakwy jakieś gatki do przebrania , kombi. przeciwdeszczowy i w drogę . A i najważniejsza sprawa kasa a jak jest kasa to wszystko gra .
Wiadomo jakiś nóż , śpiwór oraz ciuchy najlepiej władować do worka co by w razie deszczu nie zamokły (a może być deszcz że będzie woda stała w łokciach :mrgreen: ).
Z akcesori technicznych ja osobiście preferuje klucze śrubokręty kawałek jakiegoś przewodu, taśma izolacyjna , spray do kół , i linka w razie "W" , żarówki i chyba tyle bo więcej na drodze nie zrobisz. Poniżej wzór jak się ja pakowałem na 4 dni a nadmieniam że sakwy miałem małe - śpiwór do środka i full.
Obrazek
Co boskie Bogu resztę Motórowi

VROC #32254

trawnik
Posty: 33
Rejestracja: czw kwie 08, 2010
Miejscowość: WYSZKÓW/WARSZAWA
Motocykl: VN800 CLASSIC FUUULL
VROC: 31407

Post autor: trawnik » śr cze 30, 2010

Brylantowo!
tylko że ja zamierzam jechać z małżonką i pewnie się przyczepka przyda .
Z twoich uwag na pewno skorzystam .Nie wiem tylko czy nie zarwie mi się kuferek od wagi namiotu jak na niego położę ...........
ZAKAZ PIERDZENIA LUB POPIARDYWANIA szczególnie tajnego!
VROC 31407

Zbiherek
Posty: 422
Rejestracja: pn cze 14, 2010
Miejscowość: Białystok
Motocykl: VN800 DRIFTER
VROC: 0

Post autor: Zbiherek » śr cze 30, 2010

Po ubieglorocznym pakowaniu się na wyjazd do SKANDYNAWII , stwierdziliśmy z żoną, że bez wozka bocznego się nie da...Stąd moje przymiarki do kosza.Mam nadzieję, że zdążę.A i spokój będzie i kosmetyczki się zmieszczą i buciki na zmianę i kurteczka...oczywiście żony.Nie ma dobrej opcji ,,pakowania'',gdy chce zabrać pół szafy... :mrgreen:
Jak mam czas ,to siedzę i myślę, a jak nie mam czasu to tylko siedzę...ostatnio tylko siedzę

Awatar użytkownika
SAURO
Posty: 2157
Rejestracja: pn maja 03, 2010
Miejscowość: ZAMOŚĆ, CIECHANÓW, RZYM
Motocykl: VN 1500 Nomad
VROC: 30956

Post autor: SAURO » śr cze 30, 2010

Dla wygody naszych żon i pecaczków proponuję zakup takiego sprzęta i wtedy nie będzie problemu z zapakowaniem :mrgreen:
Obrazek
BAWMY SIĘ W MOTOCYKLE A NIE POLITYKĘ

Awatar użytkownika
oktogon
Posty: 2154
Rejestracja: śr kwie 07, 2010
Miejscowość: Rzeszów
Motocykl: BMW K1200RT
VROC: 31527

Post autor: oktogon » śr cze 30, 2010

Spider pisze:Wiadomo jakiś nóż , śpiwór oraz ciuchy najlepiej władować do worka co by w razie deszczu nie zamokły (a może być deszcz że będzie woda stała w łokciach :mrgreen: ).
To sie na herbate podgrzeje :mrgreen: :mrgreen:

Ostatnio wymieniłem sakwy na większe, zamawiałem w Afyonie a jako ze firma na miejscu to podjechałem na produkcję i dorobili zamki oraz szlufki na sakwach wlaśnie do przymocowania czegokolwiek wiec myślę ze nie bedzie tak źle.
_____ VROC 31527 _____

Awatar użytkownika
Abrams
Posty: 6171
Rejestracja: pn kwie 12, 2010
Miejscowość: Warszawa
Motocykl: VN2000 Limited '05
VROC: 29561

Post autor: Abrams » śr cze 30, 2010

oktogon pisze:
Spider pisze:Wiadomo jakiś nóż , śpiwór oraz ciuchy najlepiej władować do worka co by w razie deszczu nie zamokły (a może być deszcz że będzie woda stała w łokciach :mrgreen: ).
To sie na herbate podgrzeje :mrgreen: :mrgreen:

Ostatnio wymieniłem sakwy na większe, zamawiałem w Afyonie a jako ze firma na miejscu to podjechałem na produkcję i dorobili zamki oraz szlufki na sakwach wlaśnie do przymocowania czegokolwiek wiec myślę ze nie bedzie tak źle.
Dobra firma mojego kolegi też użytkuje jego sakwy piórnik pas na zbiornik i uchwyty na kubki
Zameczki miałem w standardzie i usztywnienie wewnętrznej strony tworzywem
Jakość bez zastrzeżeń.

Pozdrowionka
VN2000 Limited '05 Special Polar Polish Winter Edition II 113KM

VROC #29561

Awatar użytkownika
Abrams
Posty: 6171
Rejestracja: pn kwie 12, 2010
Miejscowość: Warszawa
Motocykl: VN2000 Limited '05
VROC: 29561

Post autor: Abrams » śr cze 30, 2010

SAURO pisze:Dla wygody naszych żon i pecaczków proponuję zakup takiego sprzęta i wtedy nie będzie problemu z zapakowaniem :mrgreen:
Obrazek
Toż to jeszcze motor ? Czy na to już prawko C+E potrzeba :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen:
VN2000 Limited '05 Special Polar Polish Winter Edition II 113KM

VROC #29561

Awatar użytkownika
Kuba
Posty: 571
Rejestracja: wt kwie 06, 2010
Miejscowość: Legionowo
Motocykl: VN 750, VN 15, vn 900
VROC: 31422

Post autor: Kuba » śr cze 30, 2010

Zbiherek pisze:Po ubieglorocznym pakowaniu się na wyjazd do SKANDYNAWII , stwierdziliśmy z żoną, że bez wozka bocznego się nie da...Stąd moje przymiarki do kosza.Mam nadzieję, że zdążę.A i spokój będzie i kosmetyczki się zmieszczą i buciki na zmianę i kurteczka...oczywiście żony.Nie ma dobrej opcji ,,pakowania'',gdy chce zabrać pół szafy... :mrgreen:
Z koszem albo z przyczepką? To tak jak by biegać z jedną nogą w gipsie. :wink: Kupiłem dla żony w moto-akcesoriach torbę podróżną lousa 50l i musi się spakować na dwa tygodnie, co weźmie nie wnikam. W sakwy idą gumki, pałatka na moto, narzędzia, prymusik i „gary”. W kufer centralny 10 gaci „jednorazowych” coś do przebrania oczywiście dla mnie. Namiot, materace, śpiwory w workach wodoszczelnych przytroczone do sakw i kufra. No i jeszcze torba na bak na dokumenty itp. i dwa skórzane bukłaki na wodę przewieszone przez bak (2x1.5l).I tak objuczeni tydzień po Fijałkowie ruszamy przez Bałtyk. A jak te moje przymiarki się sprawdzą to opiszę po powrocie.

Zbiherek
Posty: 422
Rejestracja: pn cze 14, 2010
Miejscowość: Białystok
Motocykl: VN800 DRIFTER
VROC: 0

Post autor: Zbiherek » czw lip 01, 2010

Kuba pisze:
Zbiherek pisze:Po ubieglorocznym pakowaniu się na wyjazd do SKANDYNAWII , stwierdziliśmy z żoną, że bez wozka bocznego się nie da...Stąd moje przymiarki do kosza.Mam nadzieję, że zdążę.A i spokój będzie i kosmetyczki się zmieszczą i buciki na zmianę i kurteczka...oczywiście żony.Nie ma dobrej opcji ,,pakowania'',gdy chce zabrać pół szafy... :mrgreen:
Z koszem albo z przyczepką? To tak jak by biegać z jedną nogą w gipsie. :wink: Kupiłem dla żony w moto-akcesoriach torbę podróżną lousa 50l i musi się spakować na dwa tygodnie, co weźmie nie wnikam. W sakwy idą gumki, pałatka na moto, narzędzia, prymusik i „gary”. W kufer centralny 10 gaci „jednorazowych” coś do przebrania oczywiście dla mnie. Namiot, materace, śpiwory w workach wodoszczelnych przytroczone do sakw i kufra. No i jeszcze torba na bak na dokumenty itp. i dwa skórzane bukłaki na wodę przewieszone przez bak (2x1.5l).I tak objuczeni tydzień po Fijałkowie ruszamy przez Bałtyk. A jak te moje przymiarki się sprawdzą to opiszę po powrocie.

Twierdzisz,że wózek to jak noga w gipsie...pogadamy za 14 lat :mrgreen: W pewnym wieku wygoda nabiera innego znaczenia...Zreszta nie wiem ,w młodości jeździłem z wózkiem i na pewno jeździ się inaczej...A i żona będzie mniej marudna i urlop bardziej udany.W tym roku chcemy odwiedzić inną część Szwecji/pólnoc/ ,skoczymy do Norwegii...bagaż do wózeczka i ,,w drogę'...
Jak mam czas ,to siedzę i myślę, a jak nie mam czasu to tylko siedzę...ostatnio tylko siedzę

marius
Posty: 1060
Rejestracja: wt kwie 06, 2010
Miejscowość: Mazowsze
Motocykl: VN 900 Custom
VROC: 31327

Post autor: marius » czw lip 01, 2010

Kuba pisze: A jak te moje przymiarki się sprawdzą to opiszę po powrocie.
Koniecznie opisz. Takie info są bezcenne.
マリウッシュ

Awatar użytkownika
Kuba
Posty: 571
Rejestracja: wt kwie 06, 2010
Miejscowość: Legionowo
Motocykl: VN 750, VN 15, vn 900
VROC: 31422

Post autor: Kuba » pt lip 02, 2010

Twierdzisz,że wózek to jak noga w gipsie...pogadamy za 14 lat :mrgreen: W pewnym wieku wygoda nabiera innego znaczenia...Zreszta nie wiem ,w młodości jeździłem z wózkiem i na pewno jeździ się inaczej...A i żona będzie mniej marudna i urlop bardziej udany.W tym roku chcemy odwiedzić inną część Szwecji/pólnoc/ ,skoczymy do Norwegii...bagaż do wózeczka i ,,w drogę'...[/quote]

Zacząłeś bardzo ciekawy wątek, jak już dobierzesz koszyk to opisz wszystko, bo chyba dla większości z nas to nieznany temat.
Stylistycznie do Driftera będzie pasował ciekawy jestem czy są kosze Kawy do Vulcanów.

Zbiherek
Posty: 422
Rejestracja: pn cze 14, 2010
Miejscowość: Białystok
Motocykl: VN800 DRIFTER
VROC: 0

Post autor: Zbiherek » sob lip 03, 2010

Bardzo chętnie podzielę sie swoja wiedzą na temat,,pasowania wozka bocznego do swojego driftera''. Wczoraj własnie odebralem z malowania areografem...Mam nadzieję ,że uporam się do czasu urlopu na sierpień.Z tego co mi wiadomo,vulcany nie były fabrycznie dostosowane do jazdy z wózkiem bocznym...podobnie jak zdecydowana wiekszość wspólczesnych motocykli...Więc może moje przedsięwzięcie ma nieco ,,pionierskiego klimatu?'' :mrgreen: .Mam nadzieję, że wszystko się uda...bo kasa poszła spora...
Jak mam czas ,to siedzę i myślę, a jak nie mam czasu to tylko siedzę...ostatnio tylko siedzę

ODPOWIEDZ

Kto jest online

Jest 16 użytkowników online :: 0 zarejestrowanych, 0 ukrytych i 16 gości

Najwięcej użytkowników (383) było online sob wrz 28, 2024

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 16 gości

Dzisiaj urodziny obchodzą